Jazzowy kwartet na " Piątkowym koncercie" w SzDK

19062017monteplays

 

Tym razem zapraszamy Państwa  , na koncert zespołu Morte Plays, to jazzowy kwartet Marcina Łukasiewicza, który wykonuje autorskie kompozycje lidera.  Koncert  młodych zdolnych  i już  z pewnym dorobkiem zielonogórzan  , odbędzie się 19 maja o godz. 18.30 w sali kameralnej SzDK. To już ostatni koncert z cyklu "Piątkowe wieczory muzyczne", przed przerwa wakacyjną . Z cyklem koncertów wrócimy po wakacjach. Zapraszamy serdecznie, bilety w cenie 20 zł do nabycia w sekretariacie SzDK tel. 68 376 24 01

Kilka słów o zespole.

Zespół ma w swoim dorobku album o nazwie Anomalia, wydany we wrześniu 2016 roku.
Do ważniejszych osiągnięć grupy można zaliczyć koncerty festiwalowe (Zamkowe Kameralia w Malborku, Jazztopad 2016 w Dzierżoniowie, 16 Międzynarodowe Spotkania Artystyczne 'Park Experyment' w Zbąszyniu, XI Róże Jazz Festiwal oraz występ podczas Wiosny Bluesowo-Jazzowej w Piekarni Cichej Kobiety, podczas którego część kompozycji została wykonana z udziałem kanadyjskiej gwiazdy jazzu, Jacquesa Kuby Seguina), kilka tras koncertowych oraz kilkadziesiąt koncertów (m. in. Warszawa, Lipsk, Gdańsk, Łódź, Poznań, Wrocław, Lublin, Toruń, Opole, Szczecin i Zielona Góra).

Skład:

Patryk Mott - saksofon tenorowy
Marcin Łukasiewicz - gitara jazzowa, kompozycje
Marek Styk - gitara basowa
Marek Wesołowski - perkusja

Członkowie zespołu to osoby, które tworzą wiele składów, nie tylko jazzowych (Hierodula/Marcin Łukasiewicz Quartet, Old Friends Orchestra, Zbigniew Czwojda Orchestra, MATE, Yes4Jazz, Day After Day, Las Melinas, Peace of Mind, Lazy Chill Afternoon, Just Another Jazz Quartet, Blue Dreaming Cat) i mają za sobą liczne koncerty, jak i również warsztaty z doświadczonymi muzykami, zarówno z Polski, jak i ze świata.

Link do nagrań:

https://www.youtube.com/watch?v=37i9yzTXDXY

https://www.youtube.com/watch?v=78YP-HHa6k8

https://morteplays.bandcamp.com/album/anomalia

 

ZIP

  • ziemia

Galeria Pryzmat

  • Galeria SzDK "Pryzmat"

Divertimenta

  • divertimenta