Dzień Kobiet - Wiechlice

W sobotni wieczór w sali wiejskiej w Wiechlicach spotkały się panie, które skorzystały z zaproszenia pani sołtys - Ilony Burzyńskiej na obchody Dnia Kobiet. Wśród gości nie zabrakło panów - przedstawicieli Rady Miejskiej oraz zaprzyjaźnionych sołtysów, którzy składali serdeczne życzenia wszystkim paniom, dołączając do tego słodkie niespodzianki. My przywieźliśmy to, co mamy najlepsze - muzykę, uśmiech i dobrą zabawę. Zaprosiliśmy wszystkich gości do próbowania swoich sił w zabawach integracyjnych. Były tańce, koło fortuny, niespodzianki, przebieranki... i różne cuda. Zaśpiewały solistki grupy Sunniaki z SzDK - Agata Nowicka i Weronika Kenigsberg. Na wszystkie panie czekały smaczne posiłki przygotowane przez gospodarzy wieczoru. Było bardzo miło i radośnie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, a wszystkim paniom życzymy samych wspaniałości!


Świętowanie w Lesznie Górnym

Świętowanie Dnia Samorządowca i Dnia Matki w Lesznie Górnym , rozpoczęły oficjalne gratulacje i podziękowania kierowane do Samorządowców i  życzenia kierowane do mam . Gospodarz wsi , jednocześnie wice Przewodniczący RM Szprotawa, pan Władysław Sobczak przywitał przybyłych ,po czym głos zabrali m. inn. Przewodniczący RM Andrzej Skawiński , Burmistrz Szprotawy , pan Józef Rubacha i zaproszeni goście. Następnie przyszedł czas na życzenia dla  Mam od ich pociech - uczniów SP w Lesznie Górnym. Dzieci i uczniowie zaprezentowali się wspaniale , śpiewając, tańcząc . Wszystko bajecznie  zaczarowane , kolorowe i pełne uśmiechów .

W rolę prowadzącej imprezę wcieliła się pani Lilla Agnieszka Stolarczyk-Summad 

 


Bal przebierańców w Wiechlicach

W tym roku po raz pierwszy od dłuższego czasu gościliśmy w Wiechlicach. Do współpracy zaprosiła nas Elsa... a właściwie Pani Sołtys, która w progach świetlicy wiejskiej przygotowała kolorowo przystrojoną salę na nasz bal przebierańców. I tym razem znów przebrania dzieci nas zaskoczyły, choć myśleliśmy, że nic nie jest w stanie tego zrobić :) Był Pikachu, tygrysek i panterka, cyganki, dracule, kościotrupy, dynia, straż pożarna, a nawet służby mundurowe zza granicy! Prawdziwym przebojem okazał się mały policjant, który pod swoim mundurkiem skrywał strój prawdziwego superbohatera. Jak przystało na prawdziwy bal - tańczyliśmy i bawiliśmy się z uśmiechem od ucha do ucha. Była "Czekolada", była "Waka waka" i "Barbie girl", nawet dorośli tupali nóżką przy "Mambo no. 5". Do tańca dołączył również gość zaproszony przez Panią Sołtys - prawdziwy Mikołaj! Kiedy tylko przekroczył próg sali wszyscy odetchnęli z ulgą, bo okazało się, że Mikołaj nie przyniósł nikomu z nas rózgi. Wygląda na to, że znowu byliśmy grzeczni.
Dziękujemy i do zobaczenia!


Karnawałowe szaleństwa w Witkowie za nami.

 W sobotę 4 lutego ,spotkaliśmy się w sali wiejskiej w Witkowie. Panie z KGW przygotowały pyszne ciasta i kawę, pan sołtys słodkie niespodzianki a my koncert dla Babć i Dziadków , śpiewała Julia Okulewicz i Monika Jóźwik. Szukaliśmy też Super Babci/Dziadka i ich wnucząt i znaleźliśmy, Super Babcią została pani  Zdzisława + Aleks, Antoś i Kuba. Innym Babciom niewiele brakowało do zwycięstwa, a my uważamy ,że też są super, bo świetnie bawiły się ze swoimi wnukami i doskonale je znają. Później jak na karnawał przystało tańce, tańce i czekanie na Mikołaja. Mikołaj przyniósł paczki i pomógł nam wybrać Królową i Króla balu. Koronacji dokonali z- ca Burmistrza Szprotawy i sołtys Witkowa.  I mogę powiedzieć... i ja tam byłam miód i ...... 

Do zobaczenia na kolejnych przedsięwzięciach SzDK i przyjaciół.


Bal karnawałowy w Lesznie Górnym

Bal karnawałowy w Lesznie Górnym 18 stycznia, rozpoczął nasze zimowe szaleństwo. Gospodarz wsi, pan Władysław Sobczak, otworzył uroczyście bal karnawałowy, na którym pojawiło się mnóstwo dzieci skorych do zabawy. Dzieciaki już kolejny raz zaskoczyły nas pomysłowymi strojami karnawałowymi. Były księżniczki, spidermany, czarownice, motyle, cyganki, policjanci, biedronki i bohaterowie ulubionych bajek. Jak na prawdziwy bal przystało - tańcom nie było końca. Spodziewaliśmy się wizyty Mikołaja zaproszonego na to spotkanie przez sołtysa wsi - wieść gminna niosła,żezgubił gdzieś sanie z prezentami, ale dotarł do nas i prezenty przyniósł.. Aby rozweselić trochę naszego gościa z brodą, zaprosiliśmy go do wspólnej zabawy. Roześmiane dzieci nie dały Mikołajowi chwili wytchnienia i ciągle porywały Go do tańca. Przez całą imprezę każdy mógł poczęstować się słodkim gofrem od pani Beatki. Na zakończenie balu, wybraliśmy królową i króla, którzy otrzymali królewskie korony i prezenty, a Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom  upominki. Z radością patrzyliśmy na uśmiechnięte buzie dzieci. Zapraszamy na kolejne bale w innych miejscowościach.


Zabawa choinkowa w Lesznie Dolnym

W sobotę 17 grudnia spotkaliśmy się z dziećmi w Lesznie Dolnym, aby dobrą zabawą przywitać zimę i w radosnym nastroju przygotować się na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Na dworze szalał mróz, a u nas była moc tańca, zabaw, quizów i niespodzianek. Słyszeliśmy, że na naszej zabawie ma się pojawić Mikołaj, dlatego nauczyliśmy się dla niego specjalnego tańca. Śpiewaliśmy kolędy i piosenki świąteczne, wszystko dzięki duetowi - Julii Gut i Emilii Wójcik. Nie zabrakło również ruchu - odkrywaliśmy zadania ukryte w kolorowych balonach, które nie zawsze były łatwe. Dzieci zachwyciły nas swoją wiedzą o Świętach, bo w przeprowadzonym quizie znały odpowiedzi na każde pytanie. Przez cały czas można się było delektować pysznymi goframi pani Beatki, a na koniec udało się nimi poczęstować samego Mikołaja, który dotarł do nas i rozdał grzecznym dzieciom prezenty. Dziękujemy za wspólną zabawę!


Gminny Tydzień Seniora w Lesznie Górnym

11 października razem z seniorami z Leszna Górnego świętowaliśmy obchody Gminnego Tygodnia Seniora, które odbywają  się  w ramach  XVIII Lubuskiego Tygodnia Seniora. Spotkanie biesiadne  w świetlicy wiejskiej, poprzedziła Msza Święta w intencji seniorów. Spotkanie rozpoczęło się bardzo oficjalnie , sołtys wspólnie z reprezentantami władz gminy i powiatu ( sami panowie) wręczyli kwiaty przedstawicielkom seniorek. Po czym koncert dedykowany wszystkim seniorom dał zespół "De Włoders" ze Szprotawskiego Domu Kultury.  Do wspólnych śpiewów zachęcały" Gościeszowianki" z Gościeszowic, a do zabaw Sylwia Tokarska - instruktorka SzDK.  Panie z KGW ugościły biesiadników ciepłym poczęstunkiem i przepysznym ciastem.  Dziękujemy za wspólny czas i mamy nadzieję, że wszyscy będą miło wspominać te wtorkowe popołudnie spędzone w Lesznie Górnym.


Podożynkowe uciechy w Dziećmiarowicach

Mieliśmy ogromną przyjemność bawić się , pierwszego października, razem z mieszkańcami Dziećmiarowic na "Podożynkowych uciechach". Czerpiąc z tradycji dożynkowych, przy śpiewach okolicznościowych , podarowano gospodarzowi miejscowości- sołtysowi Jarosławowi Zubalowi, chleb upieczony z tegorocznych plonów.  Gospodarz podzielił go sprawiedliwie i częstował nim wszystkich przybyłych na uciechy. Za raz po tym przyszła kolej na pierwszą uciechę, czyli rozrywkowy  występ Sunniaków. I już po chwili, cała sala śpiewała "Małgośka - mówią mi.". Była to dobra rozgrzewka przed muzycznymi kalamburami, tańcami i innymi uciechami. Dzieci mierzyły się z konkurencjami , w których główną rolę odgrywały plony pól i ogrodowych grządek. Dorośli sprawdzali swoje umiejętności aktorskie w kalamburach z przysłowiami. "Czekoladę"," Waki waki" i inne tańce, tańczyli wszyscy i duzi i mali, doskonale się przy tym bawiąc. Całość imprezy prowadzili instruktorzy i wolontariuszka SzDK , przy leciutkim wsparciu dyrektor SzDK. A wszystko to przy suto zastawionych stołach, przygotowanych przez Radę Sołecką Dziećmiarowic.  To było piękne doświadczenie , te pierwsze podożynkowe uciechy, mamy nadzieję do zobaczenia za rok.


 

14 święto ziemniaka

24 września, bawiliśmy się w Sierakowie na 14 Święcie Ziemniaka. Na przybyłych gości czekał żar ogniska  i  chleb upieczony przez panią Anielę Cebulę.  To już tradycja , że po podzieleniu sie chlebem wrzucamy ziemniaki do żaru , aby później delektować się ich smakiem. Wśród wielu atrakcji ogromnym powodzeniem cieszyły sie występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym  ( poczynając od najmłodszych 3-4 latków z przedszkola , kończąc na szóstoklasistach). Na amatorów ziemniaczanych pyszności czekały potrawy przygotowane na konkurs "Na najsmaczniejszą potrawę".  W tym roku po raz pierwszy potrawy wybierały również dzieci.  Ze zdziwieniem stwierdziliśmy ,że wybrały dokładnie tak jak dorośli. I m-ce przyznając Barbarze Szuszfalak, II Ewie Krupińskiej a III Anieli Cebuli. Podziwialiśmy ziemniaki cudaki.  Najcudaczniejsze to te przyniesione przez panie Szwedzińską, Sworowską i Cebulę. Najdorodniejsze wyhodowali  : pani Szuszfalak ,pan  Telus i pani Janiszewska. Najmłodszych bawił Teatr Art-Re z Krakowa.  Przygody  wilka i zająca rozbawiły dzieci do łez. Gdy na scenę wkroczyły ?Dojrzałe Kłosy? był to znak, że już czas na wspólne biesiadowanie .Biesiadowanie ,wspólne śpiewy przeplatane były ziemniaczanymi konkurencjami; poszukiwaniem ziemniaków w workach pełnych siana, slalom z taczkami po ziemniaki, zgadywanki i inne.  Ziemniaczane święto zakończyła dyskoteka plenerowa  , przy ciągle  podsycanym ognisku.


 

Bobrowickie grzybobranie

W sobotę w Bobrowicach bawiliśmy się na festynie, którego tematem przewodnim były leśne grzyby. Mieliśmy zawody, zabawy i gry o tematyce grzybowej, były także konkursy na największego grzyba i najsmaczniejszą potrawę z grzybów. Największy okaz przyniósł Kacper Ciachnocha, troszkę mniejsze grzyby znalazła Julia Pałulska i Marta Gancarz. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali Filip Głodek, Irek Połulski i Andrzej Mazurek. Komisja miała także nie lada zadanie w nagrodzeniu najsmaczniejszej potrawy. W tym konkursie zwyciężyła Urszula Warchodzka, na podium tuż za nią stanęła Aneta Chmura i Aneta Opas. Oprócz grzybowych konkurencji nie zabrakło również naszych zabaw z bańkami i tańców. Rozegraliśmy także turniej piłki nożnej, w którym drużyna zielonych obroniła tytuł mistrza.


Święto Wsi w Lesznie Górnym

W sobotę bawiliśmy się na Święcie Wsi w Lesznie Górnym. Przybyło mnóstwo gości - nic dziwnego, tego dnia na stadionie czekało na nich dużo atrakcji. Rozpoczęliśmy od turnieju orlików, walka pomiędzy drużynami toczyła się o Puchar Sołtysa Leszna Górnego. Mecze rozegrały się pomiędzy KS Sprotavia, KS Leszno Górne A, KS Leszno Górne B oraz KS Dzikowice. Po rozgrywkach Sołtys wręczył nagrody zwycięzcom, a następnie oficjalnie otworzył festyn. Wśród zaproszonych gości były władze miasta, burmistrz Józef Rubacha, zastępca burmistrza Paweł Chylak, oraz radni. Po oficjalnym otwarciu zaprosiliśmy dzieci do zabawy. Pokaz baniek był kolorowy i było dużo piany. Teatr Art-Re z Krakowa przygotował dla nas spektakl "Wilk i zając na wakacjach", który rozbawił nie tylko maluchy. Na festynie otwartych było wiele stoisk. Były gofry pani Beatki i strefa dla małych plastyków, która działała pod okiem naszego instruktora Zygmunta Miedzińskiego. Goście mogli częstować się pyszną grochówką. Członkowie klubu MotoSzprotawa zapraszali na wspólną przejażdżkę. Odwiedzili nas wykładowcy Szprotawskich Divertimenti, których zaprosiliśmy do świętowania z nami. Gry i konkursy od Sylwii to coś, na co czekają zawsze wszystkie dzieci, dlatego chętnie uczestniczyły w zabawach. Na koniec usłyszeliśmy koncert zespołu Fayah Inna Di Nation, który swoją muzyką rozgrzał słuchaczy do dalszej zabawy.

Dziękujemy za zaproszenie!


II Święto Rodziny w Dziećmiarowicach

W sobotę ,9 lipca, mieszkańcy Dziećmiarowicach obchodzili II Święto Rodziny. Kto nie był niech żałuje, a kto był może powspominać razem z nami. Zaczęliśmy spokojnie, poznając się wzajemnie aby  później coraz żwawiej harcować  podczas zabaw integracyjnych , konkursów z nagrodami i tańców. Jedliśmy pyszne lody, gofry i inne przekąski.  Kolorowe bańki zachwyciły i wszystkie dzieci chciały spróbować jak się je robi. Oczywiście przy pomocy naszej instruktorki Sylwii ( która prowadziła cały festyn) udało się. Później dzieci zamieniły się w prawdziwych strażaków udzielając pierwszej pomoc poszkodowanym fantomom, a przy pomocy węża strażackiego ogromnymi strumieniami wody przewracając pachołki. Tak jak zapowiadaliśmy była  nagroda główna za najpiękniejszy kostium. A było w czym wybierać: piraci, koty, księżniczki, a nawet Czerwony Kapturek. Na zakończenie rozpaliliśmy wielkie ognisko i piekliśmy pyszne kiełbaski. Organizatorami  II Święta Rodziny byli: Sołtys , Rada Sołecka , KGW  z Dziećmiarowic, Szprotawski Dom Kultury i OSP z Siecieborzyc . Podczas świętowania odwiedzili nas znamienici goście - wszystkich możecie zobaczyć  w naszej  galerii zdjęć  (fotorelacja z imprezy ).


 

Dzień Dziecka na Sowinach

W sobotę 11 czerwcana placu przy Kościele św. Andrzeja  w Szprotawie- Iławie ( Sowiny )  współ uczestniczyliśmy w organizacji i realizacji  Dnia Dziecka , dla najmłodszych mieszkańców tej dzielnicy. Zespół Szkół przygotował  rekreacyjną ścieżkę zdrowia. Dzieciom skakanie przez płotki, albo przebiegnięcie pod , skoki na ogromnej uśmiechniętej piłce i czołganie się przez kolorowy tunel nie sprawiało żadnych trudności. Obok na plenerowym boisku rozgrywały się mecze piłki siatkowej. My przygotowaliśmy pokazy baniek mydlanych. W pełnym słońcu mieniły się wszystkimi kolorami tęczy, a każde dziecko chciało mieć, chociaż jedną swoją, nawet tą najmniejszą.Rzecz jasna nie mogliśmy przegapić  idealnej okazji,  do zatańczenia z roześmianymi dziećmi ?Czekolady? i ?Waka waka?.  Zaprosiliśmy też Magika Tristo z "Czarodziejskim Magic Show" . Dzieci z otwartymi buźkami podziwiały czarowanie. Okazało się ,że niektóre z nich też potrafią czarować.  Pod  czujnym okiem  naszego  plastyka  dzieci tworzyły swoje  dzieła m. inn kompozycje artystyczne metodą frottage. A pani Beatka po upieczeniu gofrów, malowała  dzieła na twarzach dzieci.  Pyszne ciasta i kiełbaski z grilla  przygotowane przez Zespół Parafialny smakowały wybornie i dawały mnóstwo energii zabawy. Uczestnicy zabaw otrzymywali drobne upominki a sportowcy medale i dyplomy , o nie postarał się pan Przewodniczący RM Szprotawa Andrzej Skawiński. Wszystkim uczestnikom i współorganizatorom dziękujemy za fantastyczną zabawę.


Dzień dziecka Leszno Dolne

W Lesznie Dolnym na wspólnym świętowaniu Dnia Dziecka ( 12 czerwca), w zabawach uczestniczyły nawet te najmniejsze dzieci, którym czasem musieli  pomóc rodzice  np. w budowaniu wierzy z klocków. Zaś bańki mydlane wzbudzały zachwyt nawet dorosłych. Kolorowa chusta klauza zamieniała się w tajemnicze statki  morskie , ślizgawki dla toczących się kulek , czy też w spadochron.  Dziewczynki chętnie nadstawiały buzie, aby namalować na nich kotki i motylki, a chłopcy jak to przystało na fanów piłki nożnej z dumą prezentowali twarzach ozdobione naszymi barwami narodowymi. Z przyjemnością zajadaliśmy przygotowane przez panią sołtys smakołyki. Oklaskiwaliśmy występy Emilii i Julii wokalistek z Leszna Dolnego. Ogromna niespodzianką  dla najmłodszych jak i starszych uczestników zabawy był przyjazd grupy NFL, która  prezentowała podrasowane auta.  Nagroda za taniec z kolorowymi balonami przypadła najmłodszej uczestniczce zabawy. 


Dzień Dziecka w Borowinie

W środę 8 czerwca Borowina rozbrzmiewała chichotami i śmiechem rozbawionych dzieci, które bawiły się razem z nami na festynie z okazji  Dnia Dziecka. Rozpoczęliśmy rozgrzewką na dmuchanym zamku, a zaraz po tym tańcem z paczką niespodzianką, którą początkowo odpakowywano ostrożnie i niepewnie, a później, z co raz większym  oczekiwaniem na to, co będzie w środku. Kolorowe balony i bańki mydlane zdobiły cały plac przy sali wiejskiej, a dzieci próbowały złapać ich jak najwięcej. W uzupełnieniu zapasów energii pomagały pyszne gofry i lody, do których nikogo nie trzeba było namawiać. Radosne pląsy podczas tańców skutecznie powstrzymały zachmurzone niebo, które poczekało z deszczem aż skończymy nasze świętowanie. Atrakcji było wiele, a dzieci pełne chęci do uczestnictwa w każdej z nich. Dziękujemy za zaproszenie i niecierpliwie czekamy na kolejne nasze spotkanie!


Dzień dziecka w Witkowie

Witków na festynie z okazji Dnia Dziecka , przywitał na Kasię i Sylwię - nasze "szalone" instruktorki, roześmiany i pełen energii do zabawy. Dmuchane zamki, gofry pani Beatki i grill były oblegane przez dużych i małych, jednak za każdym razem, gdy padało hasło  "a teraz zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy " , plac przed nam zapełniał się uśmiechniętymi buziami czekającymi z przejęciem na to, co będzie dalej. Taniec  ?Czekolada?, rozkręcił publiczność  tak ,że   nawet  wice burmistrz Pawł Chylak  "kręcił czekoladę ". Podczas zabawy z chustą klanzy dowiedzieliśmy się kto nie lubi szpinaku, a kto lubi chodzić do szkoły.  Kolorowe baloniki i bańki mydlane dopełniły ten energetyczny dzień.


 

Święto Rodziny w Długiem

W niedzielę 5 czerwca w Długiem odbył się festyn - Święto Rodziny. Już od kilku lat impreza ta przyciąga nie tylko mieszkańców, ale także wielu gości. Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy się świetnie bawić i korzystać ze wszystkich przygotowanych atrakcji. Tego dnia mogliśmy obejrzeć występy dzieci ze szkoły, były piosenki, wierszyki i tańce. Zaprezentowała się nam również Patrycja Kamola wraz z zespołem. Patrycja zaśpiewała standardy bluesowe jak i kilka utworów autorskich. Dzieci miały okazję skakać przy muzyce, a dorośli posłuchać dobrego bluesa. Prawdziwą furorę wśród najmłodszych zrobiły wielkie bańki mydlane. W pełnym słońcu bańki pięknie się błyszczały, co zachęcało do oglądania festiwalu baniek mydlanych. Oczywiście nie mogliśmy przeoczyć okazji, żeby z rozbawionymi dziećmi zatańczyć ?Czekoladę? i ?Waka waka?. 
Nie tylko chęć zabawy przyciągała do nas dzieci. Niektóre z nich myślały, że nasza instruktor Sylwia to prawdziwa Elza z Krainy Lodu! Wszystko za sprawą szalonych, kolorowych włosów. Dzieci na własne oczy chciały się przekonać, czy Sylwia ?ma tę moc? i chętnie uczestniczyły w przygotowanych konkursach i zabawach.
Oprócz tego było jeszcze sporo atrakcji, można było przejechać się na kucyku, zatańczyć zumbę, wziąć udział w loterii fantowej, a także zjeść pyszne ciasto. 
Dziękujemy za wspólną zabawę!


 

Dzień Dziecka w Siecieborzycach

Dzień Dziecka razem ze świętem Mamy, dlaczego nie ?  Tak świętowaliśmy  w Siecieborzycach, w niedzielę ,29 maja.Pierwsze życzenia złożyli wiceburmistrz Szprotawy Paweł Chylak oraz radny Janusz Bieliński. A później sie potoczyło ,życzeniom ( śpiewanym , mówionym ) tańcom , hulankom , konkursom i zabawom  nie było końca Aktorzy z teatru "Herbi" z Leszna, pokazali dzieciom jak ważne są ?Trzy magiczne słowa? - proszę, przepraszam i dziękuję. Było dużo śmiechu i zabawy.Dzieci ze SP w Siecieborzycachśpiewały o wiośnie, przyjaźni idedykowały piękne wiersze  mamom. Kasia z Sylwią ,dwie nasze instruktorki nie tylko prowadziły całą imprezę , ale też zorganizowały zabawy integracyjne, konkursy, zawody sportowe itańce ?Waka waka? oraz ?Czekolada?. Na zakończenie spotkania wystąpiła grupy ?Arabeska? z Nowego Miasteczka, która tak się spodobał, że tańczyliśmy wszyscy. Dziękujemy uczestnikom i współorganizatorom- sołtysowi, radzie sołeckiejnauczycielom i dzieciom z SP w Siecieborzycach ,za miłą zabawę!


Dzień samorządwca i Dzień Matki Lesznie Górnym

To już tradycja ,że Dzień Samorządowca połączony z  Dniem Matki  świętujemy  w Lesznie Górnym. Festyn rozpoczął  uroczystym przywitaniem  Burmistrz Szprotawy Józefa Rubachę, sołtys Leszna Górnego jednocześnie w-ce przewodniczący RM Szprotawa, Władysława Sobczaka oraz zaproszonych gości. Po oficjalnej części rozpoczęły się występy dzieci ze SP w Lesznie Górnym. W tym dniu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieciaczki mogły częstować się słodkimi goframi pani Beatki, a dorośli podziwiać dzieciaczki a wieczorem potańczyć. Podziękowania wraz z bukietem kwiatów wędrowały do  osób pracujacych na rzecz społeczności lokalnej i do mam. A składali je, Burmistrz Szprotawy- Józef Rubacha, zastępca Burmistrza Szprotawy- Pawł Chylak, Przewodniczący RM w Szprotawie -Andrzej Skawiński, w- ce  Przewodniczący RM W Szprotawie - Władysław Sobczak oraz  radni RM Szprotawa.


Dzień Kobiet w Witkowie.

W sobotni wieczór w sali wiejskiej Witkowie na spotkaniu z okazji Dnia Kobiet spotkały się przedstawicielki prawie całej gminny .Sołtys pan Sylwester Michalak, serdecznie przywitał wszystkich przybyłych ,szczególnie panie , którym złożył życzenia, do życzeń zaś dołączył różyczki i czekoladki. Życzenia w stronę pań popłynęły również od Burmistrza Szprotawy, Józefa Rubachy i Starosty żagańskiego, Henryka Janowicza. Nasz prezent - koncert Patrycji Kamoli z zespołem , też przypadł paniom do gustu. To swoiste połączenie popu z jazzem jaki zaprezentował zespół, zaczarowało publiczność. A znane polskie przeboje XX w. w aranżacjach Patrycji nabrały innego wymiaru. Koncert zakończony bisem i gromkimi brawami. Muzycy w naszej księdze pamiątkowej napisali... " Tak wspaniałej atmosfery i cudownej publiczności mogą pozazdrościć  Państwu wszystkie kluby. Dziękujemy ".... Po koncercie pyszny obiad, podany do stołów przez panów, przysposobił panie do dalszej zabawy. Udziału w integracyjnych grach i zabawie  z DJ Son. Dziękujemy wszystkim za wspaniały wieczór SzDK, Sołtys i Rada Sołecka Witkowa.


Karnawał w Henrykowie

Sobota w Henrykowie minęła pod znakiem karnawałowego szaleństwa. Szprotawski Dom Kultury, sołtys i rada sołecka Henrykowa przygotowali wiele atrakcji dla małych i dużych. Zabawę karnawałową rozpoczęły dzieci, które pięknie przebrane przybyły tego dnia do świetlicy. Jak karnawał to i oczywiście tańce, w światłach laserów i w chmurach scenicznego dymu. Nie obyło się bez wspólnego odtańczenia ?Czekolady? i ?Waka waka?, tańczyły dzieci pani sołtys i Mikołaj. Mikołaj z powodu braku śniegu musiał dotrzeć w tym dniu nas samochodem, więc zaśpiewaliśmy mu o tym piosenkę, a wszystkie dzieci zostały obdarowane przez niego paczką pełną słodkości. Wszystkie dzieci za udział w grach i konkursach otrzymywały słodkości a Królowa i Król balu, otrzymali korony i małe niespodzianki. W tym dniu świętowaliśmy także niedawne święto Babci i Dziadka, dzieci śpiewały piosenki i mówiły piękne wierszyki, a do życzeń dołączały żywe różyczki. Zmęczone i szczęśliwe dzieci pożegnały się z nami, dziękujemy za wspólną zabawę. Dorośli zaś rozpoczęli przygotowania do swojej zabawy, która trwała ( jak wieść gminna niesie ) do białego rana.


Zabawa karnawałowa w Witkowie

Gry  , zabawy, tańce,  przygotowane przez instruktorów SzDK, jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Siecieborzycach, to wszystko czekało na przybyłych na bal karnawałowy w świetlicy wiejskiej w Witkowie.   Zabawa była przednia i  humory dopisywały. Na zaproszenie sołtysa i rady sołeckiej bawiących się odwiedził św. Mikołaj  oraz magiczny Elf Andrzej. Mikołaj zanim rozdał dzieciom paczki pełne słodyczy,  zatańczył z dziećmi ich rodzicami. W przerwie od tańców i zabaw  można było schrupać słodkiego gofra  Pani Beatki.  A ,że na zabawie było całkiem sporo babć i dziadków , to z okazji ich niedawnego święta wszyscy wnukowie zaśpiewali im  gromkie sto lat ,a pan sołtys obdarował czekoladami.  Bal zakończył wybór króla i królowej . Dziękujemy za karnawałowe szaleństwo.


 

 

Karnawał dla dzieci w Dzikowicach

W Dzikowicach zaczęliśmy troszkę nieśmiało, ale zabawa z chustą klanza szybko pozwoliła nam się lepiej poznać i .... No właśnie tańcom , zabawom nie było końca . Gofry pani Beatki  i słodkości od sołtysa i rady sołeckiej szybko wyrównywały zapasy energii . Na parkiecie królowała ?czekolada? i taniec z balonami.  Nie zabrakło konkursów z nagrodami. Zaś  Mikołajów, których odwiedził w tym dniu bawiące się dzieci , wraz ze swoim wyjątkowym pomocnikiem zrobił ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach zabawy. Przybysze dołączyli do tańców a  później pomogli  w wybrze króla i królowej balu. Na tej zabawie pamiętaliśmy również o dziadkach i babciach, którzy niedawno mieli swoje święto. Wspólnie zaśpiewaliśmy im Sto lat , a sołtys obdarował seniorów  słodkimi upominkami.  Mamy nadzieję ,że Wy bawiliście się równie dobrze jak nasi instruktorzy, dziękujemy i do kolejnej, wspólnej zabawy.

 


III WSPÓLNE KOLĘDOWANIE W SIECIEBORZYCACH

plakatKrzywe

Za nami III Wspólne Kolędowanie w Siecieborzycach. Spotkaliśmy się 8 stycznia przy wspólnym stole, by jeszcze raz poczuć magię świątecznej atmosfery.Po oficjalnym przywitaniu gości przez Anię Kacprzak z zespołu " Wrzosy ", życzenia noworoczne złożyli zaproszeni  goście, m.innBurmistrz Szprotawy Józef Rubacha iBurmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek.Jak nakazuje tradycja rozpoczęliśmy  wspólnym zaśpiewaniem kolędy?Wśród nocnej ciszy?.Tego wieczoru na scenie zaśpiewały zespoły: Wrzosy, De Włoders, Sunniaki, Dojrzałe Kłosy, Astry,Tulowianki - zespoły SzDK i Pod Różąz Żagania.Zabrzmiały piękne kolędy i pastorałki, śpiewaliśmy je wszyscy razem z wielką radością. Po występach zasiedliśmy przy stole, aby skosztować pyszności przygotowanych przez panie z zespołu Wrzosy.  spotkanie zorganizowali: Zespół Wrzosy, Szprotawski Dom Kultury, Rada Sołecka Siecieborzyc. Dziękujemy sponsorom za wsparcie, a uczestnikom za wieczór pełen ciepła i wzruszeń.

 


Mikołaj w Pasterzowicach

   Mikołaj do Pasterzowi prezenty przysłał  pocztą. Niezdążył dojechać zabawę , ale wysłał swoją pomocnicę-Sylwię z SzDK .Dzieci miały zapewnioną moc atrakcji. Tańce-hulańce, zagadki i konkursy, a także popisy małych artystów.Startowały w konkursie o wielką piernikową chatkę i ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie przez Mikołajkowego Elfa ( w tajemnicy powiemy wam ,że pomagała mu pani sołtys ).Na koniec wszystkie  dzieci otrzymały paczki i z uśmiechem wracały do swoich domów.


Święto grzyba w Bobrowicach

Ma nóżkę, nie ma buta. Ma kapelusz, nie ma głowy. Czasem gorzki i trujący, częściej smaczny jest i zdrowy.

W Bobrowicach w konkursie na największego grzyba gościły wszystkie grzybki nie tylko smaczne i zdrowe.  Odbył się konkurs na najsmaczniejszą potrawę z grzybów.  Podczas tego święta w Bobrowicach trakcji nie brakowało. Było malowanie twarzy, niezastąpione gofry pani Beatki, pokaz karate oraz mecz piłki nożnej kobiety kontra mężczyźni. Rywalizacja na boisku była ogromna, obie drużyny uporczywie walczyły o zwycięstwo. Mecz rozstrzygnął się na korzyść mężczyzn dopiero po rzutach karnych.   Również smakosze mogli znaleźć coś dla siebie w Małej Gastronomii królowały ciasta i słodkości, ale nie zabrakło takich specjałów jak pierożki czy dzik, który tym razem nie był zły, a przepyszny. Dzieciaczki korzystały  z rozrywek przygotowanych specjalnie dla nich. Malowaniu i zbieraniu grzybków podołali wszyscy uczestnicy. Nieco trudności sprawił slalom grzybowy, ?taczka?, mimo iż wywołała salwy śmiechu nie tylko wśród uczestników okazała się dość trudnym wyzwaniem, dlatego zastąpiły ją skoki na jednej nodze. W wyklejaniu ekologicznych grzybków brały udział wszystkie pociechy, niektóre zaskoczyły swoją kreatywnością wzbogacając prace trawą i liśćmi. Dzieci z uśmiechem zakończyły swoje świętowanie odgadując leśne i grzybowe zagadkami. O godzinie 20 rozpoczęła się zabawa taneczna. Organizatorami święta byli :Sołtys, Rada Sołecka, KGW z Bobrowic oraz Szprotawski Dom Kultury. Już dziś zapraszamy za rok. Poszukajcie pysznych grzybów w lesie i przechowajcie je na wszelki wypadek ( tak jak zrobili to niektórzy uczestnicy tegorocznego konkursu na potrawę z grzybów)

 


 

XIII Święto ziemniaka w Sierakowie

13 Święto ziemniaka w Sierakowie za nami. Pogoda nam dopisała, uczestnicy również.  Bawiliśmy się od godz. 15 30 do późnych godziny nocnych.  Świętowanie rozpoczęliśmy  - zgodnie z tradycją - przekazaniem chleba upieczonego panią Anielę Cebulę,  gospodarzom gminy  , powiatu i panu Zbyszkowi Telerowi, który od pierwszego święta jest z nami. Pani Aniela to pierwsza właścicielka polany sierakowskiej  i od początku nieodpłatnie udostępnia polanę, piecze chleby i robi piękny wieniec z żywych kwiatów. Te tradycje przekazała rodzinie , która w dalszym ciągu nieodpłatnie użycza polanę.

 

Pieczenie chleba i wicie wieńca pani Aniela zostawiła dla siebie. W tym roku wieńcem obdarowała dyrektor SzDK, która współtworzyła święto i rokrocznie w nim uczestniczy.   Następnie wystąpiły  dzieciaczki ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym . Najmłodsi  zachwycili swoim programem artystycznym. Równie gorąco została przyjęta pani Ola Gyba  z akompaniującym Włodzimierzem  Czerniszem.  " Świt żywych muzyków "z Warszawy zabrał nas ( na chwilę ) w zaczarowany świat dźwięków i pięknych tekstów. To wszystko działa się na scenie. A poza sceną konkursy z ziemniakiem w roli głównej. Największą frajdę sprawiało wyszukiwanie pyrek zakopanych w  workowych stogach siana, stempelkowanie  ( dzieci razem z rodzicami tworzyli piękne obrazy - prace w polu - ziemniaczanymi stempelkami ),ziemniaczane puzzle i zgadywanki.

 

Nieopodal wystawione jadło- potrawy z ziemniaków- kusiło smakoszy, każdy mógł skosztować tych pyszności. Jury postanowiło przyznać :

 I miejsce  - Alinie Stołowskiej ,

 II miejsce-  Urszuli Warchockiej , 

 III miejsce - Reginie Cieślak.

 

 

Nagrody  ufundował starosta Żagański, pan Henryk  Janowicz . Burmistrz Szprotawy  wraz z Sołtys Sierakowa ufundowali nagrodę specjalną i otrzymała ją pani Aniela Cebula , za ziemniaczane pączki.  

Najdorodniejsze ziemniaki  przynieśli w kolejności :

Wiesław Stodulski  ,  Beata Janiszewska ,  Basia Szuszfalak. Nagrody ufundowali: Burmistrz Szprotawy - Józef Rubacha, Przewodniczący RM Szprotawa- Andrzej Skawiński, w- ce Burmistrz Szprotawy - Paweł Chylak. Zaś najdziwniejsze ziemniaki przynieśli: Wiesław Stodulski, Jan Lizak , Aneta  Szwedzińska, nagrody ufundowała Rada Sołecka wsi Sieraków. 

 Świętowanie zakończyła zabawa plenerowa .  W imieniu organizatorów dziękujemy za wsparcie wszystkim darczyńcom i fundatorom nagród.


 

Święto wsi w Lesznie Górnym, jak co roku zgromadziło sporo mieszkańców

Święto wsi w Lesznie Górnym, jak co roku zgromadziło sporo mieszkańców.

      Podczas tegorocznego Święta Wsi Leszno Górne, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieciaczki konkursy z nagrodami , prowadzone przez instruktorów SzDK. Popis swoich umiejętności dali uczestnicy zajęć tanecznych Dance Vision Leszno Górne.  Miłośnicy muzyki ludowej wysłuchali koncertu  "Gościeszowianek",  muzyki  filmowej - koncertu kwartetu smyczkowego " Aquartet". Zaś ci , którzy chcieli potańczyć  mogli to zrobić  na  dwa sposoby; tańcząc tańce integracyjne , lub na wieczornej zabawie plenerowej z zespołem " Bis".  Nie zabrakło dmuchańców, małej gastronomii i pysznych gofrów pani Beatki.  Dziękujemy za wspólna zabawę i do zobaczenia za rok. Mamy też podziękowania od zespołu Aquartet  (skierowane na ręce dyrektor SzDK ), za serdeczne przyjęcie i cudowną publiczność w Lesznie Górnym.


Dzień Dziecka Pasterzowice

Dzieci  w Pasterzowicach  20 czerwca, przeniosły się do smerfnej krainy gier i zabaw. Gwar i śmiech rozlegały się na placu przy świetlicy wiejskiej do samego wieczora.  I mimo iż ''czasem słońce czasem deszcz'' było mnóstwo wesołej zabawy, roześmianych buziek i niezapomnianych wrażeń. Stoły pełne były słodkości, na grillu piekły się kiełbaski a pani Beatka z uśmiechem rozdawała swoje pyszne gofry.  Wspólne świętowanie niosło ze sobą wiele atrakcji : zawody sportowe, zabawy rekreacyjne, tańce, karaoke i morze wspaniałych nagród w konkursach, a także dla wszystkich milusińskich zabawki i słodkie upominki. Miła atmosfera sprawiła, że trudno było się nam rozstać?  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami przyczynili się do tego, aby radość i uśmiech zagościł na twarzach dzieci.Jak bawiliśmy się razem z milusińskimi zobaczcie na zdjęciach.


 

Dzień dziecka i powitanie lata w Dzikowicach

 ,,Za czym kolejka ta stoi?"  za zabawą,za gofrem, zatańcem , za  .... oprócz meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Raptus Dzikowice a Oldboje Dzikowice, tak można by opisać początek festynu z okazji Dnia Dziecka i powitania wakacji , który odbył się w ubiegłą sobotę ( 27 czerwca) w Dzikowicach. Na milusińskich na stołach czekał słodki poczęstunek, a także gorące kiełbaski i pyszne lody. Nie zabrakło  takich atrakcji jak: wspólne tańce do których Pani Kasia porwała także starszą publiczność, zawodów sportowych, zabaw rekreacyjnych oraz konkursów ,,organoleptycznych?? , które wywołały dużo śmiechu. Pojawił się także akcent dydaktyczny w postaci pokazu udzielania pierwszej pomocy prowadzonej przez strażaków. Uśmiechy nie schodziły z buziek dzieci przez cały festyn a o to nam przecież chodziło  Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wraz z nami przyczynili się do tego, aby ten dzień pozostał długo w pamięci dzieci i ich rodziców.

 


 

23 maja w Lesznie Górnym ( jak co roku) obchodzono Dzień Matki i Dzień Samorządowca

  W tym roku , w roku 25 lecia samorządu terytorialnego, spotkanie było szczególnie uroczyste. Sołtys Leszna Górnego, a jednocześnie w-ce przewodniczący RM w Szprotawie przywitał gorąco wszystkich przybyłych, wśród  nich przedstawicieli  władz województwa, powiatu i gminy. Goście przybyli   z życzeniami  i kwiatami dla mam.  Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym, przedstawiły piękny program artystyczny.  Przewodniczący RM w  Szprotawie , pan Andrzej Skawiński   z okazji jubileuszu 25 lecia samorządu, złożył podziękowania za pracę na rzecz naszej wspólnoty  samorządowej , honorując szczególne zasłużonych okolicznościowym  adresem.   Miło nam poinformować , że Teresa Zima , dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury , znalazła się wśród wyróżnionych. Spotkanie w Lesznie Górnym zakończyła zabawa plenerowa.

 

 


ZIP

  • ziemia

Galeria Pryzmat

  • Galeria SzDK "Pryzmat"

Divertimenta

  • divertimenta