XV Święto Ziemniaka na Polanie Sierakowskiej

W sobotę na Polanie Sierakowskiej odbyło się kolejne Święto Ziemniaka. W tym roku mimo niesprzyjającej pogody spotkaliśmy się przy płonącym ognisku, aby wspólnie bawić się i kosztować ziemniaczanych pyszności. Po oficjalnym przywitaniu rozpoczęliśmy od występów dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym. Najmłodsi śpiewali jesienne piosenki, prezentowali wiersze i tańce. Było bardzo kolorowo. Nie obyło się bez corocznych konkursów - na najdorodniejszego ziemniaka, na ziemniaka cudaka oraz na najsmaczniejszą potrawę. Powołana komisja miała pełne ręce roboty, bo oprócz ziemniaczanych okazów na stole stanęło aż 12 potraw z udziałem ziemniaka. Wyglądało smakowicie a jeszcze lepiej smakowało. I tak wyłoniliśmy zwycięzców - w konkurencji na ziemniaka cudaka i najdorodniejszego ziemniaka zwyciężyła Pani Szuszfalak. Najsmaczniejszą potrawę przygotowała Alina Stołowska, II miejsce otrzymała Karolina Stołowska, III miejsce p. Ryczek, IV miejsce p. Warchocka, komisja przyznała również dwa wyróżnienia - dla pani Ewy Krupińskiej i pani Anieli Cebuli.

W tym dniu rozstrzygnęliśmy konkurs fotograficzny "Warto Zapamiętać", który był związany z Jubileuszowym 25 Ogólnopolskim Festiwalem Grup Śpiewaczych "Ziemia i Pieśń". Na polanie stanęły trzy zwycięskie prace i każdy mógł je obejrzeć. I miejsce zajął pan Andrzej Gajdziński za zdjęcie "Pamiątkowe... z festiwalu", komisja przyznała dwa drugie miejsca - dla Patryka Kuca za zdjęcie "Ciągle gram... i wierz(ż)ę" i Bogdana Licimińskiego za zdjęcie "Złe spojrzenie" Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Na scenie zaprezentował się duet z SzDK - Twissst&Sing w utworach z lat 60-70.

Przez cały festyn można było kosztować pieczonych ziemniaków z ogniska oraz innych potraw ziemniaczanych, my dołożyliśmy słodkie gofry Pani Beatki. Powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, w której nagrodą główną był rower. Na zakończenie Święta odbyło się losowanie - szczęśliwy los miała pani Agnieszka ze Szprotawy.

Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok!


ZIP

  • ziemia

Galeria Pryzmat

  • Galeria SzDK "Pryzmat"

Divertimenta

  • divertimenta