Menu

Koncert Teresy Kaban i Henryka Błażeja , to było wydarzenie , które zapamiętamy na zawsze. Od pierwszych dźwięków pianistka zaczarowała publiczność i w ogromnym skupieniu wysłuchaliśmy najwybitniejszych dzieł Fryderyka Chopina, które zostały nam zaprezentowane w I cz. koncertu. Dopiero po zagraniu artystka ,opowiedziała o tym o zagrała, bo jak sama mówiła nie chciała zepsuć nastroju jaki się wytworzył. W II cz. Zaprosił Henryka Błażeja i razem wykonali utwory Wieniawskiego i Moniuszki , o których pan Henryk opowiadał ze swadą. Cieszymy się ,że na naszych deskach zagościły takie znakomitości artystyczne. Dziękujemy za serce – artyści zagrali charytatywnie- dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szprotawie i ich gości. A ponieważ uczestnicy warsztatów i ich szef pan Tomasz Mędrek chętnie dzielą się tym co dobre , to koncert był otwarty dla wszystkich melomanów. Na zakończenie były podziękowania, rozmowy i wspólne zdjęcia. Nasze drzwi są dla Was zawsze otwarte. Dziękujemy przybyłej publiczności za wiele ciepłych słów jakie usłyszeliśmy po koncercie.

 

kilka słów o artystce.

Teresa Kaban absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie a także Konserwatorium w Manchesterze i w Moskwie oraz Akademii Muzycznej w Pradze.

Koncertuje z różnymi zespołami i formacjami artystycznymi w Europie, Ameryce Południowej i Północnej, na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Jednakże najbardziej lubi koncertować w Wielkiej Brytanii. Koncertuje też  jako solistka z orkiestrami symfonicznymi  na scenach Europy oraz nagrywając dla wielu stacji radiowych i telewizyjnych. Posiada liczne nagrania płytowe.  Za swoją działalność artystyczną otrzymała odznakę,  Zasłużony dla Kultury Polskiej.

a tak o koncertach mówią słuchacze;

.) pozostaję pod największym wrażeniem Waszego występu  (T.Kaban i H. Błażej), 
biorąc pod uwagę wasze techniczne mistrzostwo i waszą muzykalność (...)
Yehudi Menuhin – Londyn

(...) najwyższy stopień zręczności, doskonałość w opanowaniu instrumentu, 
muzykalność i perfekcyjność w technice gry (...)   
Dr.Colin Kingsley (Edinburgh)


ZIP

Galeria Pryzmat

Divertimenta