Menu

5 kwietnia , na deskach sali widowiskowej zaprezentowali się najmłodsi śpiewający z Gminy Szprotawa.

Rozpoczynając eliminacje gminne Lubuskiego Festiwalu Piosenki „Scena Dziecięca”, dyrektor SzDK p. Teresa Zima powiedziała - … wszyscy jesteście wygrani, wszak wygraliście eliminacje szkolne, a jestem pewna ,że nie było łatwo, gratuluję i trzymam kciuki … Spośród 19 uczestników  Jury w składzie:

Jarosław Knyszko – muzyk  z PSM I st. w Szprotawie i Włodzimierz Czernisz – muzyk

Nominowano do przeglądu powiatowego:

Dominika Targowskiego ze Szprotawskiego Domu Kultury

Julię Macałę ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach, Szkoła Filialna w Siecieborzycach

Julię Stępień ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie

Michała Tuza ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie

Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkości, natomiast nominowani otrzymali dyplomy i maskotki na szczęście. Gratulujemy ,życzymy powodzenia  na eliminacjach powiatowych, które odbędą się już jutro (6 kwietnia) w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Iłowej. A my czekamy na młodzież,  19 kwietnia, kiedy to odbędą się eliminacje powiatowe LFP , scena młodzieżowa. Pamiętajcie ,że zgłoszenia przyjmujemy do 13 kwietnia , regulamin na naszej stronie i profilu FB.


W dniu 15 stycznia 2018r.został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny "Magia Świąt w obiektywie". Laureatami konkursu zostały: Klaudia Biała z Wiechlic za zdjęcie "Pasterka" oraz Magdalena Błażewicz z miejscowości Korsze (woj. warmińsko-mazurskie) za zdjęcie "Świąteczne przygotowania".

Zapraszamy laureatów oraz osoby, które brały udział w konkursie po odbiór nagród do sekretariatu SzDK, codziennie od pn-pt w godz. 8.00 - 19.00, natomiast Pani Magdalenie Błażewicz nagroda zostanie wysłana pocztą.  Serdecznie gratulujemy

Na zdjęciu, pani Krystyna Gałaczyńska z Wiechlic, która swoją przygodę z aparatem fotograficznym rozpoczęła jakiś czas temu , ale pierwszy raz wzięła udział w konkursie. Gratulujemy pięknego "startu"

 


PLAKAT KONKURS WIELKANOCm

 

Jury konkursu na rękodzieło wielkanocne, nie miało łatwego zadania. Na konkurs wpłynęło ponad 160 prac. Były to koszyczki , pisanki, ozdoby stołu,  drzwi, kurczaczki  i baranki.  Wszystkim , którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy. Rozdanie nagród nastąpiło podczas warsztatów na szprotawskim rynku. Osoby , które nie odebrały nagród i dyplomów proszone są o odbiór ich w sekretariacie SzDK. Przedstawiamy listę nagrodzonych i wyróżnionych. Na wszystkich czekają dyplomy.

Wystawę pokonkursową można oglądać w wejściu głównym do SzDK, do 9 kwietnia. Zachęcamy do spacerów i być może inspiracji wystawionymi pracami. Przed SzDK stanęła 2,5m  palma wykonana przez dzieci z Henrykowa i Szprotawy pod kierunkiem pań: Moniki Kubik i  Doroty Salamon. A kto nie zdążył zrobić sobie zdjęcia w mamidle zajączka i wielkanocnego jaja, to może to zrobić spacerując na wystawę. Oba mamidła są ustawione przed SzDK.

 

 

banerkonkurs

W Dniu (12.12.2017r ) w sali widowiskowej mieliśmy okazję wysłuchać pięknych wykonań kolęd i pastorałek, na Konkursie Kolęd i Pastorałek, który zorganizował Szprotawski Dom Kultury , pod honorowym patronatem Burmistrza Szprotawy.             

            

 Uczestnicy prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych. Mogliśmy usłyszeć "Gdy się Chrystus rodzi", "Mizerna cicha", "Cicha noc" i  mniej znane - "W ciemny wieczór", "Cicho wszędzie" i wiele innych.  Kiedy jurorzy udali się na obrady, my w trakcie czekania na werdykt spędziliśmy miło czas przy dźwiękach kolęd w wykonaniu big bandu. Oprócz kolęd usłyszeliśmy też piękne historie świąteczne, dowiedzieliśmy się która kolęda jest najstarsza, a na koniec dzieci fantastycznie poradziły sobie z nazywaniem instrumentów - nawet tych mniej popularnych.  Przedstawiamy  protokół jury.

19 kwietnia, w Szprotawskim Domu Kultury, w ramach PRO - ARTE odbyły się eliminacje powiatowe  Lubuskiego Festiwalu Piosenki „Scena Młodzieżowa”

 

Jury w składzie: Patrycja Kamola, Joanna Borowska, Jakub Gościniak  po wysłuchaniu 24 wykonawców ( solistów i zespołów ) postanowiło

nominować do przeglądu wojewódzkiego :

 

Julię Łabudę z Klubu 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu

Julię Okulewicz ze Szprotawskiego Domu Kultury

Martynę Białko z Liceum Ogólnokształcącego w Żaganiu

Trio wokalne "Sunniaki" ze Szprotawskiego Domu Kultury

Zespół „Ostatni raz” z Klubu 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu

 

wyróżnienia otrzymali:

Julia Janiszewska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych w Szprotawie

Wiktoria Karbowniczek z Publicznego Gimnazjum w Tomaszowie

Katarzyna Bałuk z Klubu 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu

Magdalena Szczupiel z Gozdnickiego Domu Kultury

 

Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek, natomiast nominowani i wyróżnieni otrzymali statuetki, nagrody rzeczowe oraz dyplomy . Dziękujemy wykonawcom , nauczycielom i instruktorom oraz jurorom

Za wszystkich nominowanych trzymamy kciuki podczas finału wojewódzkiego.

 


zip2017jadlo

 Konkurs Jadło Regionalne, który odbył  się w ramach 25 Jubileuszowego Festiwalu Grup Śpiewaczych "Ziemia I Pieśń".

Partnerem konkursu jest Enea Oświetlenie 

 

 


konkursm

 

Tylko dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie zmierzyły się z zadaniem konkursowym.

Impulsem do ogłoszenia konkursu było pozyskanie przez Szprotawski Dom Kultury   interesującego druku ulotnego Poematu na cześć Generała Henryka Aleksandra Boissier.  Dokument powstał w Szprotawie w 1808r na zamówienie magistratu i "Obywatelstwa". Wydrukowany został w żagańskiej oficynie Raabeschen  na bardzo ekskluzywnym papierze, wykonanym na specjalnych ręcznie tkanych żeberkowych siatkach. Papier ten wykorzystywany był m.in. do druku biletów skarbowych w czasie Insurekcji Kościuszkowskiej i Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych w 1776.

H. A. Boissier został komendantem Szprotawy (1808 r.), był on zwierzchnikiem władz cywilnych i wojskowych. Na tyle dobrze zapisał się w pamięci mieszkańców, że Ci w poemacie …" z sercem pełnym wdzięczności przyjąć g ponownie, gdyby tylko zechciał, w wieczorze życia jako obywatel do Szprotawy powrócić.

Oliwia Makuch i Matylda Serwa zaskoczyły nas  pomysłem na opracowanie zadania konkursowego.  W nagrodę otrzymały pisemne podziękowania i bony pieniężne. Nagrody wręczyła dyrektor SzDK , Teresa Zima podczas debaty pt. "Dobry obywatel, czyli jaki " w , której uczestniczyli: w- ce Burmistrz Szprotawy, pan Paweł Chylak, radni  RM dyrekcja  i uczniowie szkoły. Jeszcze raz gratulujemy Oliwii i Matyldzie.


 

 Finał konkursu "Mój muzyczny idol" w SzDK

plakatm

 

Jedną z atrakcji Dnia Dziecka w SzDK był finał I Gminnego Konkursu "Twój Muzyczny I

dol", który został zorganizowany pod honorowym patronatem Burmistrza Szprotawy. Oj, działo się! Kolorowe światła, błyski fleszy, makijaże, wstążki, pstre stroje... A na scenie młodzi artyści, którzy wspaniale odwzorowali swoich idoli. Była z nami mała Sylwia Grzeszczak, Sarsa, Kasia Popowska, Rihanna a nawet Just

in Bieber! Po występie, kiedy jury obradowało, swój debiut miała nasza najmłodsza (wiekiem i stażem) sekcja taneczno-wokalna "Gama", którą opiekuje się Monika Jóźwik. W kolorowych strojach, z pięknymi uśmiechami zaśpiewały nam przygotowane piosenki, między innymi o mamie, o wróbelku Marcelku... Pierwszy występ wzruszył niejednego dumnego rodzica. Przy ogłoszeniu werdyktu, rozdaliśmy nagrody laureatom oraz wyróżnionym.

Czy potraficie rozpoznać na zdjęciach, jakich artystów naśladują nasze dzieciaczki? :)

 

 


W dniu 29 marca 2017r. odbyły się, gminne eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Na scenie Szprotawskiego Domu Kultury zaprezentowało się 55 recytatorów z gminy Szprotawa. Jury w składzie Krystyna Haraźna, Monika Józwik postanowiły do kolejnego powiatowego etapu nominować:

w kategorii I klasy I-III: Oliwiera Steinke z Zespołu Szkół w Wiechlicach, Emilię Frątczak z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Siecieborzycach, Julię Macała z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Siecieborzycach, Franciszka Stelmacha z Zespołu Szkół w Szprotawie.

Wyróżnienia przyznano: Lenie Nurkowskiej z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Długiem, Joannie Habich z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie

w kategorii II klasy IV-VI: Olgę Plucińską z Zespołu Szkół w Wiechlicach, Kalinę Tkacz z Zespołu Szkół w Wiechlicach, Patryka Janikowskiego z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Siecieborzycach, Zofię Stelmach z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie.

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Kudela z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Lesznie Górnym, Kamila Krupa z Zespołu Szkół w Szprotawie, Wiktoria Bilińska z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Lesznie Górnym, Wiktor Kiendyś z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wiechlicach.

W kategorii III gimnazjum: Natalię Gmyrek z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie, Magdalenę Ciołkę z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie, Julię Habich z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wiechlicach, Martynę Domagałę z Zespołu Szkół w Wiechlicach.

Wyróżnienia otrzymali: Martyna Jersz z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie, Wiktoria Gut z Zespołu Szkół w Wiechlicach, Emilia Stodulska ze Społecznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szprotawie, Wiktoria Grześkiewicz z Zespołu Szkół w Szprotawie

Wszyscy wykonawcy otrzymali słodki upominek oraz pamiątkowy dyplom, natomiast wyróżnieni i laureaci dodatkowo nagrody książkowe.

Za laureatów trzymamy kciuki 6 kwietnia podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się również w Szprotawskim Domu Kultury.

 


wystawajaj

Na trzy dni przed Świętami Wielkanocnymi, rozstrzygnęliśmy konkurs na "Rękodzieło Wielkanocne". Powstało dużo pięknych , ciekawych prac , które można podziwiać w holu głównym SzDK. Zapraszamy serdecznie do podziwiania kreatywności Szprotawian. Prace będą wystawione do 18 kwietnia, tak że podczas świątecznych spacerów możecie Państwo zajrzeć do nas i napawać oczy tymi dziełami, a przed świętami mogą być inspiracją do własnych dzieł.

Protokół

 KONKURS PLASTYCZNY 

”Rękodzieło wielkanocne” 2017r

zorganizowany przez Szprotawski Dom Kultury

                                          Protokół                                           

Lubuskiego Festiwalu Piosenki

„Scena Dziecięca” i „Scena Młodzieżowa”

Szprotawski Dom Kultury, eliminacje gminne, 16.03.2017r.

Jury w składzie:

Włodzimierz Czernisz – muzyk

Monika Jóźwik – instruktor muzyki

po wysłuchaniu prezentacji 25 wykonawców, postanowiło nominować do przeglądu powiatowego następujące osoby:

„Scena Dziecięca”

Bartosz Bębenek z Zespołu Szkół w Szprotawie

Antonina Chmura z Zespołu Szkół w Wiechlicach

Weronika Jutkiewicz, Karolina Wawrzyniak z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie

Kamila Krupa, Gracjana Gardyńska z Zespołu Szkół w Szprotawie

Wyróżnienia otrzymali:

Joanna Habich z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie

„Kropelki”z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Lesznie Górnym

„Scena Młodzieżowa”

Aleksandra Żelechowska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Henrykowie

Magdalena Kowalczyk ze Szprotawskiego Domu Kultury

Kamila Wiśniewska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie

Julia Okulewicz ze Szprotawskiego Domu Kultury

Wyróżnieni otrzymali:

Katarzyna Grono z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie

Aleksandra Małyniak z Zespołu Szkół w Wiechlicach

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkości, natomiast laureaci dodatkowo statuetki. Gratulujemy serdecznie śpiewającym i ich instruktorom , za laureatów trzymamy kciuki na kolejnym etapie- etapie powiatowym . Młodzieżowa scena, odbędzie się w naszej sali widowiskowej 23 marca ,od godz. 10.00. Natomiast scena dziecięca w Iłowej , 5 kwietnia.  

 


Konkurs „Mój portret władcy”, który ogłosiliśmy w ramach wystawy „Nowy poczet władców Polski - Matejko vs. Świerzy” rozstrzygnięty. Wystawa cieszyła się popularnością zwłaszcza wśród młodych szprotawian i uczniów szkół, którzy dzięki nowym obliczom władców Polski na portretach Świerzego mogli jeszcze dokładniej zagłębić się w historię naszego kraju. Nieco bardziej nowoczesne ukazanie władców pozwoliło dzieciom zrozumieć, że ci ludzie nie widnieli jedynie na obrazku w podręczniku, ale żyli naprawdę i mieli znaczący wpływ na dzieje Polski. Zwiedzający wystawę byli zafascynowani i chętnie inspirowali się pracami Świerzego i Matejki w wizerunkach swoich władców.

matejko1

Kolekcja 49 portretów polskich królów i książąt polskich , która od chwili powstania zachwyca , inspiruje i uczy, która gościła w Zamku Królewskim w Warszawie , i niemal  we wszystkich muzeach polskich, od 10 kwietnia do 7 maja zagości w Galerii "Pryzmat SzDK.

Kolekcja ta  zbiór prac autorstwa światowej sławy grafika i ilustratora Waldemara Świerzego. Wszystkie zebrane w kolekcji portrety powstawały na podstawie materiałów źródłowych, w oparciu o najnowszą wiedzę historyczną i z zachowaniem realiów epoki. Profesor Waldemar Świerzy namalował pełne kolorów prace, w odróżnieniu od rysowanych i czarno-białych dzieł Jana Matejki. Różni je także sposób prezentacji postaci - mistrz Matejko pokazał władców silnych i dostojnych, a Świerzy skupił się na ego. Jego prace pełne są ludzkich emocji, pasji i oddają charakter poszczególnych postaci. Portretom polskich władców autorstwa profesora Świerzego towarzyszą barwne opisy.

Mecenasem kolekcji "Nowy poczet władców Polski",  jest PKO Bank Polski .To dzięki współpracy pomiędzy Szprotawskim Domem Kultury a PKO BP odział  w Szprotawie i osobistemu zaangażowaniu się w ten projekt, dyrektora Banku pana Czesława Szczepanika , mogliśmy podziwiać dzieła wybitnych plastyków polskich i uczyć się naszej historii zwiedzając wystawę. 

 

Protokół

 

PROARTE REC

W dniu 13 marca 2018r. odbyły się, gminne eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Na scenie Szprotawskiego Domu Kultury zaprezentowało się 47 recytatorów z gminy Szprotawa. Jury - Maria Żarska i Anna Urbańczyk- postanowiło do etapu powiatowego nominować:

w kategorii I (klasy I-III):

Julię Macałę ze Szkoła Podstawowa w Wiechlicach, Szkoła Filialna w Siecieborzycach,

Emilię Frątczak ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach, Szkoła Filialna w Siecieborzycach,

Joannę Habich ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie

 

w kategorii II (klasy IV-VI) :

Maja Śliwińska ze Szkoły Podstawowj nr 2 w Szprotawie

Zofię Stelmach ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Szprotawie,

Olgę Plucińską ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach

 

w kategorii III (klasy VII SP oraz II i III  gimnazjum)

Julię Habich ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie,

Kamilę Krupę ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie.

Jury postanowiło wyróżnić

w kat I:  

Gabrielę Wojtowicz ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach, Szkoła Filialna w Długiem,

Julię Skalską ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach, Szkoła Filialna w Lesznie Górnym,

Oliwiera Steinke ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach

w kat II :

Michała Tuza ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie

Michała Sul ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie

w kat III.

Dominikę Jarzembowską ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Szprotawie

Wszyscy wykonawcy otrzymali słodki upominek oraz pamiątkowy dyplom, natomiast wyróżnieni i nominowani dodatkowo nagrody książkowe.

Za laureatów trzymamy kciuki, 20 marca podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Iłowej. 

 

PROARTE


P R O T O K Ó Ł

eliminacji powiatowych

Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego,         

Szprotawski Dom Kultury, 06.04.2017

 Jury w składzie:

Maria Żarska

Krystyna Haraźna

Olga Olejnik   

po wysłuchaniu :

w kategorii I (klasy I-III)

                   

 

26 uczestników ,

postanowiło wyróżnić :

Gabrielę Wiszniowską ze Szkoły Podstawowej w Wichowie

Franciszka Stelmacha z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie

Wiktorię Śliwińską ze Szkoły Podstawowej w Gościeszowicach

Wojciecha Świniucha z Zespołu Szkół w Tomaszowie, szkoła filialna w Dzietrzychowicach

Emilię Frątczak z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Siecieborzycach

Wiktorię Zawadzką z Klubu Wojskowego 11 DKPanc.w Żaganiu

Annę Trętkiewicz z Zespołu Szkół w Tomaszowie, szkoła filialna w Dzietrzychowicach

super wyróżnienia otrzymali:

Wiktoria Zając z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żaganiu

Alicja Dźwil z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chotkowie

Przemysław Kulas z Zespołu Szkół w Iłowej

Julia Sobków z Zespołu Szkół w Iłowej

tytuł laureata i nominację do etapu wojewódzkiego otrzymali:

Aleksandra Wągrowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Żaganiu

Oliwier Steinke z Zespołu Szkół w Wiechlicach

Igor  Kazarnowicz z Zespołu Szkół w Tomaszowie

                                  

                                         w  kategorii II  ( kl. IV-VI)

32 uczestników ,

postanowiło wyróżnić :

Zofię Stelmach z Zespołu Szkół  nr 1 w Szprotawie

Mikołaja Szubałę ze Szkoły Podstawowej w Iłowej

Kalinę Tkacz z Zespołu Szkół w Wiechlicach

Briana Stelmasika z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Żaganiu

Patryka Janikowskiego z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Siecieborzycach

tytuł laureata i nominacje do przeglądu wojewódzkiego otrzymali:

Nikola Grzegrzółka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żaganiu

Olga Plucińska z Zespołu Szkół w Wiechlicach

Bartosz Michta ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu

                                           

                                              w  kategorii  III ( gimnazja)

po wysłuchaniu 11 uczestników,

 postanowiło przyznać tytuły laureata i nominacje do przeglądu wojewódzkiego:

Julii Habich z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wiechlicach

Natalii Gmyrek z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie

Magdalenie Ciołka z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie

      Wszyscy uczestnicy eliminacji powiatowych otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wyróżnieni oraz nominowani otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żaganiu oraz Szprotawski Dom Kultury.

Organizator ( Szprotawski Dom Kultury ) i jurorzy przeglądu powiatowego dziękują wszystkim wykonawcom , ich opiekunom , nauczycielom i rodzicom za podjęcie  trudu zmierzenia się ze słowem, za piękne recytacje, za chwile spędzone z najpiękniejszymi wierszami w interpretacjach uczniów powiatu żagańskiego. Starostwu Powiatowemu w Żaganiu,  dziękujemy za włączenie się w promocję twórczości dzieci i młodzieży i ufundowanie nagród. RCAK w Zielonej Górze za wsparcie przeglądu powiatowego.


XII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, pod honorowym patronatem Burmistrza Szprotawy, Józefa Rubachy, który odbył się 14 grudnia w Szprotawskim Domu Kultury , przeszedł do historii. Wrzucimy Państwu garść informacji z tego wydarzenia. Łącznie wystąpiło 178 osób (soliści i zespoły) w czterech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Włodzimierz Czernisz, Andrzej Kajfasz i Katarzyna Kucharz przyznali tytuły laureata i wyróżnienia następującym wykonawcom:


W kategorii I - przedszkola, wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania, upominki i dyplomy laureata, a byli to: Maja Boczniewicz i ?Pszczółki? z Przedszkola nr 1 w Szprotawie, ?Sześciolatki? z Siecieborzyc Oddział Przedszkolny przy ZS w Wiechlicach filia Siecieborzyce, ?Żołędziaczki? z Przedszkola nr 3 w Szprotawie, ?Kasztanki? z Przedszkola nr 2 w Szprotawie oraz ?Wróbelki? z Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Chichach.

 

W kategorii II - klasy I-III, tytuł laureata zdobyła grupa ?Sieciolinki? z Zespołu Szkół w Wiechlicach filia Siecieborzyce, wyróżnienie otrzymał Bartosz Bębenek z Zespołu Szkół w Szprotawie oraz Zespół uczniów z klasy III z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie.

 

W kategorii III - klasy IV-VI tytuł laureata otrzymało TRIO wokalne - K. Krupa, N. Rabska i G. Gardyńska z Zespołu Szkół w Szprotawie, wyróżnienie powędrowało do Amelii Bargielskiej, Zespołu Wokalnego z Zespołu Szkół w Wiechlicach oraz Zespołu wokalnego LIRA z Zespołu Szkół w Wiechlicach filia w Długiem.

 

W kategorii IV - gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne laureatem została Kamila Wiśniewska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie, wyróżnienie otrzymała Weronika Kenigsberg ze Społecznego Gimnazjum z oddziałami dwujęzycznymi w Szprotawie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe podziękowania za udział i słodkości, wyróżnienie dodatkowo upominki a laureaci upominki i statuetki.

 

Dziękujemy za miłe spotkanie i piękne dźwięki, do zobaczenia za rok!


 

PlakatWystawaCzynna"Z zakładkami przez świat " i "Zakładki do książek"  to tytuły wystaw , których wernisaż odbył się 6 października w Galerii "Pryzmat" SzDK. Podczas wernisażu  autorka zbioru zakładek z całego świata -Renata Bielerzewska , spotkała się z uczniami i osobami dorosłymi , które uczestniczyły w konkursie ogłoszonym przez Szprotawski Dom Kultury, opowiadając  o swoim zbiorze. Podczas wernisażu wręczono nagrody  za najlepsze zakładki w dwóch kategoriach wiekowych;  I kat. uczniowie szkół podstawowych i  II kat. dorośli . Na konkurs wpłynęło 110 prac. Jury przyznało w I kat. po dwa równorzędne I , II i III miejsca oraz 10 wyróżnień , w kat II , I i II miejsce.  Protokół  jury na naszej  stronie internetowej i profilu FB .Uczestnicy spotkania  jak na pasjonatów  przystało dzielili sie swoja wiedzą i spostrzeżeniami.   Wystawy czynne do końca października, zapraszamy serdecznie do naszej galerii.


2 lipca został rozstrzygnięty konkurs na jadło regionalne. W konkursie znalazło się jadło z Kujaw, kresowe, dolnośląskie i takie zapamiętane z domu. Spośród 7 uczestników komisja w składzie Paweł Chylak, Władysław Sobczak, Beata Makowiak i Karolina Wawrzyniak wyłoniła zwycięzców: I miejsce za zrazy kujawskie - KGW Radojewice, II miejsce za zawijane zrazy wołowe otrzymał Zespół Śpiewaczy Sobinianie, na podium stanęło również KGW Siecieborzyce - otrzymali III miejsce za pierogi. Dodatkowo przyznano dwa wyróżnienia - Anicie Demko za pierożki won-ton oraz KGW Bobrowice za kiszkę ziemniaczaną. Po rozstrzygnięciu laureaci otrzymali nagrody, a każdy mógł skosztować wszystkich smakołyków przygotowanych na konkurs.

Znamy już laureatów eliminacji powiatowych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 26 kwietnia 2016 w Szprotawskim Domu Kultury. Jury w składzie Maria Żarska - dyrektor GCKIS w Iłowej i Anna Zadłużna - instruktor teatralny z RCAK w Zielonej Górze, postanowiło nominować do dalszego etapu: Emilię Frątczak z Zespołu Szkół w Wiechlicach filia w Siecieborzycach, Julię Stasiak z Zespołu Szkół w Tomaszowie, Nikolę Grzegrzółkę z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Żaganiu, Jagodę Stochniałek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żaganiu, Magdalenę Ciołka z Zespołu Szkół w Wiechlicach, Mikołaja Szubałę ze Szkoły Podstawowej w Iłowej, Natalię Stochniałek z Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu, Cypriana Krupowicza z Gimnzajum nr 3 z oddziałami dwujęzycznymi w Szprotawie, Martynę Dobrowolską z Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu
Ponadto wyróżnieni zostali: Wiktoria Zająć z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żaganiu, Dominik Miętek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Żaganiu, Oliwier Mrowiński z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Żaganiu, Wojciech Józwak z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie, Igor Kazarnowicz z Zespołu Szkół w Tomaszowie, Katarzyna Koteluk ze Szkoły Podstawowej w Iłowej, Kamila Krupa z Zespołu Szkół w Szprotawie, Dominika Miętek z Klubu Wojskowego 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu, Karolina Rymarowicz z Gimnazjum im.Jana Pawła II w Iłowej
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Za nami eliminacje gminne, Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego , który realizujemy wspólnie z RCAK w Zielonej Górze, w ramach projektu PRO ARTE

Tytuły Laureatów  i nominację do przeglądu powiatowego , który odbędzie się również u nas, we wtorek 26 kwietnia otrzymali:

w kategorii I klasy I-III,Emilia Frątczakz Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Siecieborzycach,Wojciech Józwakz Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie,Oskar Jankowskiz Zespołu Szkół w Szprotawie,

wkategorii II klasy IV-VI:Kamila Krupaz Zespołu Szkół nr w Szprotawie ,Julia Habichz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oddział Gminny w Wiechlicach/Szprotawie,Magdalena Ciołkaz Zespołu Szkół w Wiechlice,

  wkategorii III  gimnazjumMartynaDomagałaz Zespołu Szkół w Wiechlicach,Cyprian Krupowiczz Gimnazjum nr 3 z oddziałami dwujęzycznymi w Szprotawie,Anna Jurkiewiczz Zespołu Szkół w Wiechlicach.

Wyróżnienia jury przyznało w kat.kl I- IIINikoli Nurkowskiejz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oddział Gminny w Wiechlicach/Szprotawie, Joannie Habichz Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie, w kat. IV - VI Kacprowi Jezierskiemu z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie oraz Natalii Chudyz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szprotawie, występującej w kat. gimnazjum. Wszystkim recytatorom i ich opiekunom dziękujemy i gratulujemy pasji z jaką pochylają się nad słowem pisanym, a za laureatów trzymamy kciuki.

 


 

23 marca 2017r. w sali widowiskowej SzDK, odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Festiwalu Piosenki "Scena Młodzieżowa". wystąpiło 14 solistów ( w tym duet) oraz 1 zespół wokalny. Jury w składzie: Monika Jóźwik, Adam Dudzik i Maciej Sławny do kolejnego etapu, przeglądu wojewódzkiego nominowało: 

 • Magdalenę Kowalczyk ze Szprotawskiego Domu Kultury,
 • Julię Okulewicz ze Szprotawskigo Domu Kultury,  
 • Duet ANTYRAMA z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żaganiu
 • Zespół wokalny „OSTATNI RAZ” z Klubu 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu.

Przyznano również wyróżnienia, otrzymali je:  Kamila Wiśniewska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie, Martyna Białko z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żaganiu oraz Katarzyna Bałuk z Zespołu Szkół nr 2 w Żaganiu.  Jury podkreśliło wysoki poziom prezentacjii i złożyło podziękowania występującym i ich opiekunom oraz pracownikom SzDK.  Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żaganiu, które w imieniu  Zarządu Powiatu wręczała dyrektor SzDK , Teresa Zima. Ponadto laureaci otrzymali statuetki ufundowane przez  SZDK i dyplomy. Wyróżnieni  dyplomy z RCAK w Zielonej Górze. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za udział.

Dziękujemy wykonawcom i ich opiekunom , gratulujemy świetnego przygotowania ,a za nominowanych trzymamy kciuki, na przeglądzie wojewódzkim  który odbędzie się 11 maja w Nowosolskim Domu Kultury. 

 

 


pastoralki

W środę 16 grudnia w Szprotawskim Domu Kultury,  pięknie rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, który swoim patronatem objął Burmistrz Szprotawy, p. Józef Rubacha ,przeszedł już do historii . Jury : ks. Andrzej  Jędrzejowski , siostra Klara Jankowska i leader Nadii , Andrzej Kaifasz przysłuchiwało się z uwagą wykonawcom w czterech kategoriach wiekowych. Po przesłuchaniu 26 wykonawców jury postanowiło przyznać I miejsca  w poszczególnych kategoriach wiekowych : Maję Bojską w towarzystwie ?Niezapominajek? z Przedszkola Komunalnego nr 3 w Szprotawie ( I kat wiekowa ), Bartosza Bębenka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie ( II kat wiekowa ) , Tercet wokalny z Zespołu Szkół nr 3 w Wiechlicach (IV kat wiekowa ), Agnieszkę Banaś z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Szprotawie ( V kat. wiekowa ). Grand Prix Konkursu otrzymała grupa wokalna Sunniaki ze Szprotawskiego Domu Kultury.  Laureaci otrzymali dyplomy i statuetki anioła , wszyscy dyplomy i słodkości. Podczas oczekiwania na werdykt wystąpił  zespół instrumentalny -Odeon z SzDK oraz solistka Ola Sowa.  Wszystkim wykonawcom , opiekunom i instruktorom serdecznie dziękujemy, gratulujemy pięknych wykonań. Na nadchodzące święta życzymy radości , zdrowia i nieustającej weny twórczej.


 

 

 

"OJCZYZNA, PATRIOTYM, TRADYCJE NARODOWE"

 

plakwern

 NAGRODY GŁÓWNE:

 

klasy I-III

 I- m-ce: Tatiana Sembrat,  S.P. Leszno Górne

II-m-ce: Anna Chmura, S.P. Leszno Górne

III- m-ce: Alan Sławecki, S.P. Leszno Górne

 4 WYRÓŻNIENIA:

 1. Julia Gnach, S.P. Wiechlice, Filia w Długiem
 2. Aleksandra Smetana, S.P. Leszno Górne
 3. Magda Furgal, S.P. Wiechlice, Filia w Długiem
 4. Iga Wojtowicz, S.P. Wiechlice, Filia w Długiem

 NAGRODY GŁÓWNE: klasy IV-VI:

I- m-ce: Anna Tomaszewicz, SOSW Szprotawa

II-m-ce: Julia Tarakanow, SOSW Szprotawa

2 XIII- m-ce: Zofia Stelmach, S.P. 1 i Oliwia Makuch, S.P. 1 Szprotawa

 6 WYRÓŻNIEŃ:

 1. Mateusz Barylak, S.P. Wiechlice, Filia w Długiem
 2. Szymon Dziedzic, S.P. Wiechlice, Filia w Długiem
 3. Wiktoria Bilińska, S.P. Leszno Górne
 4. Wiktor Azarko, S. P. Leszno Górne
 5. Kacper Król, S.O.S.W. Szprotawa
 6. Grzegorz Tomaszewicz, S.O.S.W.  Szprotawa

 NAGRODY GŁÓWNE  licealiści:

I m-ce: Adam Nowak, S.O.S.W. Szprotawa

II m-ce: Adrian Gorbacz, S.o.S.W. Szprotawa

III m-ce: Agata Antczak, S.O. S.W. Szprotawa

NAGRODA poza kategorią ( nieopisany wiek )

Nikodem Mucha, S.O. S.W. Szprotawa

PROTOKÓŁ 2015

Z KONKURSU   Z OKAZJI ODZYSKANIA  NIEPODLEGŁOŚCI  11 LISTOPADA 1918 r.

 


 

 

 

jaza50l

Ja za 50 lat- to tytuł konkursu plastycznego, ogłoszonego przez Szprotawski Dom Kultury z okazji Tygodnia Seniora.  Najmłodsi Szprotawianie  ( 5- 12 lat ) przedstawili siebie radosnych , pełnych pasji , grających w przeróżne gry , lecących w kosmos, spacerujących ale też opiekujących się wnuczkami.  Jury było tak zachwycone   energią płynącą z  kolorowych  barwnych prac ,że postanowiło przyznać aż 12 wyróżnień . Natomiast

I m-ce zajęła Julia Wlazło z ZS w Wiechlicach,

II m-ce Róża Strzelecka z SOSW w Szprotawie 

III m-ce Justyna Iskra z SP w Małomicach

 Laureaci i wyróżnienie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy. Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie  i zapraszamy wszystkich do Galerii "Pryzmat" , gdzie do końca października można podziwiać te energiczne prace.

 

Lista autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac w Konkursie plastycznym dla dzieci ? Ja za 50 lat? z okazji ?Tygodnia Seniora?

Julia Wlazło (12 lat) ZS w Wiechlicach ? Szkoła Podstawowa

Róża Strzelecka (11 lat) SOS-W w Szprotawie kl. III a

Justyna Iskra (9 lat) SP w Małomicach

Agata Mucha (9 lat) ZS w Wiechlicach/ filia w Długiem

Katarzyna Iskra (7 lat) SP w Małomicach

Julia Nowodworska (12lat) ZS w Wiechlicach Szkoła Podstawowa

Jakub Mucha (9 lat) ZS w Wiechlicach/ filia w Długiem

Ewelina Solecka (5 lat) ZS w Wiechlicach/ oddział przedszkolny

Kinga Mucha (5 lat) ZS w Wiechlicach/ oddział przedszkolny

Inga Kowczyk (6lat) SP nr 1 w Szprotawie

Anna Solecka (8 lat) ZS w Wiechlicach Szkoła Podstawowa

Filip Gnach (9 lat) ZS w Wiechlicach/ filia w Długiem

Maria Szymczak (kl. I) ZS nr 1 w Szprotawie

Zuzanna Zgierska (11 lat) ZS w Wiechlicach/ filia w Długiem

Aniela Gajda (7 lat) ZS w Wiechlicach SP/ filia w Długiem


 

26 marca w Szprotawskim Domu Kultury rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejsze palmy. Nadesłane prace oceniało jury w składzie: Zygmunt Miedzińki ? plastyk SzDK, Sylwia Mucha ? plastyk SzDK, Artur Skotnicki-pracownik SzDK .

Najlepszymi w kategorii szkoły podstawowej okazali się :

Kacper StambulskiSP Wiechlice

Wiktoria Hoang kl. IIc Zespół Szkół nr 1 w Szprotawie

Wiktoria Kisiel i Laura Augustyniak SP Wiechlice, zdobywając  ex aequo  I miejsca

Grupy Wychowawcze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szprotawie

Jakub Mucha SP Wiechlice filia Długie

Filip Gnach SP Wiechlice filia Długie, zdobywając ex aequo II miejsca

Wiktoria Wardziak SP Wiechlice

Aleksandra Szeremeta i Sandra Wojtkowiak SP Wiechlice, zdobywając ex aequo III miejsca

Wyróżnienia  w tej kategorii otrzymali:

Kalina Tkacz SP Wiechlice

Martyna Sączawa Zespół Szkół nr 1 w Szprotawie

Magda Furgal SP Wiechlice filia Długie

Joanna Sawicka SP Wiechlice filia Długie

Agata Mucha SP Wiechlice filia Długie

Natalia Bogdzewicz SP Wiechlice filia Długie

W kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce  przypadłoPatrykowi Pazdro i Patrykowi Miller Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach,

II miejsce  Anicie Krzyszczyk z Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach a III miejsceKrzysztofowi Nieradka z Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach.

Zaś w kategorii dorośliI miejsce zdobyłaSekcja Origami z SzDK, pod kierunkiem Pani Marii Dec.

II miejsce przypadło Jakubowi Wardziak i Agnieszce Wardziak ( syn i mama ). Największą palmę-  3, 8 m - zrobiło

Koło Gospodyń Wiejskich w Pasterzowicach . Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

 

Zapraszamy mieszkańców i gości do podziwiania kunsztu wykonawczego . Palmy mienią się kolorami , misternie plecionymi kwiatkami . Gdzie niegdzie widać zajączka, ptasie jajeczka, gałązki bukszpanu i bazi poprzeplatane wstążkami. Wystawę można oglądać od dziś do 9 kwietnia,w wejściu głównym Szprotawskiego Domu Kultury.


 LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI

Eliminacje powiatowe

Znamy już laureatów eliminacji powiatowych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 14 kwietnia 2015 w Szprotawskim Domu Kultury. Jury w składzie Maria Żarska - dyrektor GCKIS w Iłowej, Irena Kwiatek-Szulc - wieloletni dyrektor SzDK i Anna Zadłużna - instruktor teatralny z RCAK w Zielonej Górze, postanowiło nominować do dalszego etapu: w kategorii I klasy I - III Julię Glapę ze Szkoły Podstawowej w Iłowej, Maję Cichoń z Zespołu Szkół w Tomaszowie, Wojciecha Józwaka z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie; w kategorii II klas  IV-VI Daniela Janusza z Zespołu Szkół w Brzeźnicy, Magdalenę Ciołkę ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach, Dominikę Miętek z Klubu Wojskowego 11 DKPanc. w Żaganiu; w kategorii III - gimnazjum Kacpra Kolendo z Gimnazjum w Iłowej, Weronikę Bejman z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Szprotawie i Natalię Stochniałek z Zespołu Szkół nr 1 w Żaganiu.

Ponadto wyróżnieni zostali: Mikołaj Szubała z SP w Iłowej, Oliwia Krzyżan z ZS nr 1 w Żaganiu, Aleksandra Wągrowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Żaganiu, Jagoda Stochniałek z Publicznej Szkoły nr 2 w Żaganiu, Katarzyna Koteluk z SP Iłowa, Damian Janicki z ZS nr 1 w Szprotawie, Oliwia Jezierska z ZS nr 1 w Szprotawie, Wiktoria Nowak z Publicznego Gimnazjum w Tomaszowie oraz Arkadiusz Rosół z ZS nr 1 w Żaganiu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 Szprotawski Dom Kultury zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejszą i największą palmę wielkanocną. Celem konkursu jest:

popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą

Palmową oraz Wielkanocą, stworzenie okazji do zaprezentowania własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych ,integracja społeczności lokalnej.

Konkurs ma charakter otwarty

TECHNIKA WYKONANIA zależy od Państwa tradycyjnie można użyć : żarnowca, bukszpanu, bazie, suche kwiaty , krepinę, wstążek, bibuły itd. lub pokusić się o nowatorskie formy.

Najciekawsze palmy oceniane będą w 3 kategoriach wiekowych :

szkoły podstawowe

gimnazja i ponadgimnazjalne

dorośli

UWAGA! Poza kategoriami wiekowymi dla wszystkich: Z palm wyłonimy także NAJWIĘKSZĄ, która zostanie

specjalnie nagrodzona!

Palmy należy składać do 23 marca 2015r. do godz. 15.00 w sekretariacie Szprotawskiego Domu Kultury.

Powinne być  one oznaczone metryczką  ( przytwierdzoną do palmy ), zawierającą następujące

informacje: Imię i nazwisko uczestnika , szkoła, nr tel. lub e-mail

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy nagrody rzeczowe. Prace będą wystawione w holu głównym SzDK

 Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu na stronie Fb Szprotawskiego Domu Kultury lub pod nr tel. 68 376 24 01

 

 

 

 

 

 LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI

Eliminacje gminne

13 kwietnia w Szprotawskim Domu Kultury odbyły się eliminacje gminne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury w składzie Maria Żarska i Irena Kwiatek-Szulcnominowałodo kolejnego etapu- eliminacji powiatowych , które odbędą sie w SzDK 14 kwietnia -  w kat I,kl. I-III Julię Gawryś z ZS nr 1 w Szprotawie, Igę Wojtowicz z SP Wiechlice filia w Lesznie Górnym, Wojciecha Józwaka z ZS nr 1 w Szprotawie, w kat II,  kl. IV -VI ;Damiana Janickiego z ZS nr 1 w Szprotawie, Magdalenę Ciołkę z SP w Wiechlicach, Oliwię Jezierską z ZS nr 1 w Szprotawie,w kat III - gimnazja;Weronikę Bejman z ZSP w Szprotawie, Mateusza Surzykiewicza z ZS nr 1 w Szprotawie i Anielę Rajewską z ZS nr 1 w Szprotawie. Ponadto jury wyróżniło Olgę Plucińską z SP w Wiechlicach, Kamilę Witkowską z SP Wiechlice filia Leszno Górne, Magdalenę Bargielską z SP Wiechlice filia Długie oraz Julię Józwak z ZS nr 1 w Szprotawie.


Jaselka2017

 

 

11 stycznia, w sali widowiskowej SzDK odbyły się prezentacje powiatowe XXVII Spotkań Grup Jasełkowych. Jury w składzie: Anna Urbańczyk oraz dr Jan Andrzej Fres po obejrzeniu 7 prezentacji postanowiła nominować do przeglądu wojewódzkiego Zespół Uczniaki z Brzdąca z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Żaganiu. Wyróżnienie otrzymała grupa teatralna "ProDziż-es" z Publiczne Szkoły Podstawowej nr 1 w Żaganiu. Wszystkie grupy otrzymały statuetki oraz dyplomy. Gratulujemy wszystkim wykonawcom i ich opiekunom, dziękujemy za pięknie zrealizowane widowiska.

Za laureatów, którzy bedą reprezentować nasz powiat  na przeglądzie wojewódzkim w Zielonej Górze, trzymamy kciuki.

 

Powiatowe Spotkania Grup Jasełkowych i Kolędniczych za nami.

 

  

?Mali Kolędnicy? z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żaganiu

 

 

 

Grupa teatralna przy Gimnazjum w Przecławiu

 

 

 

?Śpiewające Anioły? z Zespołu Szkół w Wiechlicach filia w Lesznie Górnym

 

 

 

 

Grupa teatralna ?ProDziż-es?z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Żaganiu

 

 

 

?Uczniaki? z Brzdąca z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Żaganiu 

 

 

Kl.IIIe i chór szkolny z ZS nr 1 w Szprotawie

 

 

EWENEMENT z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Iłowej

  

?Jasełkowe bractwo? z Zespołu Szkół w Bytomiu Odrzańskim

 


 

Piękne prace plastyczne związane ze świętami wielkanocnymi, można oglądać w  wejściu głównym Szprotawskiego Domu Kultury.

23 marca rozstrzygnięto  konkurs plastyczny ogłoszony przez SzDK, ?Tradycje wielkanocne w moim domu?

Na konkurs wpłynęło 126 prac w dwóch kategoriach  tematycznych ( prace malarskie i  pokrewne oraz stroik wielkanocny), w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne   i dorośli.  Podczas wernisażu wystawy jury podkreślało kreatywność twórców. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone.  Nagrody  i wyróżnienia otrzymali:

To były najlepsze eliminacje jakie słyszałem  od ubiegłego roku, tymi słowami rozpoczął odczytywanie werdyktu jury , Maciej Sławny z RCAK w Zielonej Górze.  16 marca 2016 r  o godz. 9 :15 w sali widowiskowej SzDK, rozpoczęły się eliminacje powiatowe  Lubuskiego Festiwalu Piosenki ?Scena Młodzieżowa?  Wystąpiło 13 wykonawców  w tym jeden duet. To najlepiej śpiewające osoby  w powiecie żagańskim, wyłonione podczas eliminacji gminnych.

Jury w składzie: Włodzimierz Czernisz, Andrzej Kajfasz, Artur Roguski oraz Maciej Sławny do kolejnego etapu , przeglądu wojewódzkiego nominowało, aż 4 z nich :

Jagodę Mikołajewską z Żagania, Szymona Rzeszowskiego z Klubu 11 Dywizji Kawalerii  Pancernej w Żaganiu, Zuzannę Rychlewską z Klubu 11 Dywizji Kawalerii  Pancernej w Żaganiu oraz Martynę Białko z Zespołu Szkół w Tomaszowie.  Przyznano też wyróżnienia, otrzymali je:

Katarzyna Kucharz ze Szprotawskiego Domu Kultury, Zuzanna Jurkiewicz z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Żaganiu, Julia Okulewicz ze Szprotawskiego Domu Kultury oraz duet Klaudia Koleśniczenko i Martynia Jajko z Zespołu Szkół w Małomicach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, wyróżnieni dyplomy i słodkości a laureaci dyplomy , statuetki i nagrody pieniężne ufundowane przez Szprotawski Dom Kultury.

  Wszystkim dziękujemy a za nominowanych trzymamy  kciuki , 5 maja na przeglądzie wojewódzkim  w Sulechowskim Domu Kultury.


15 marca 2016 r w Szprotawskim Domu Kultury odbyły się eliminacje gminne Lubuskiego Festiwalu Piosenki ?Scena Dziecięca? oraz ?Scena Młodzieżowa?.

Jury w składzie Włodzimierz Czernisz, Anna Kacprzak oraz Jan Wróblewski po przesłuchaniu 23 podmiotów postanowiło nominować do przeglądu powiatowego ?Scena Dziecięca?, który odbędzie się 14 kwietnia 2016r w Gminnym Centrum Kultury i Sportu  w Iłowej:

Pawła Radzimskiego i Maję Janikowską z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Siecieborzycach, Oliwię Kowalczyk z Zespołu Szkół w Wiechlicach, filia w Siecieborzycach, Magdalenę Kowalczyk z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie,

oraz zespoły:

Zespół z klasy trzeciej z Zespołu Szkół w Wiechlicach filia w Siecieborzycach,

Malwina Solarewicz, Anna Chmura, Aleksandra Czekaj z  Zespołu Szkół  w Wiechlicach filia w Lesznie Górnym.

Wyróżnienie otrzymała Joanna Habich ze Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie.

Natomiast do przeglądu powiatowego ?Sceny Młodzieżowej?, który odbędzie się w Szprotawskim Domu Kultury 16 marca 2016rr. jury nominowało

Agnieszkę Banaś z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, Katarzynę Kucharz oraz Julię Okulewicz ze Szprotawskiego Domu Kultury.

Za wszystkich wykonawców trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.


 

XXVI Spotkania Grup Jasełkowych

5 stycznia, w sali widowiskowej SzDK odbyły się prezentacje powiatowe XXVI Spotkań Grup Jasełkowych . Pomimo ,iż wystąpiły tylko cztery zespoły ( poziom był tak wysoki ), że Jury  miało ciężką decyzję kogo nominować dalej. Zgodnie z regulaminem mógł to być jeden laureat, i ten tytuł przypadł grupie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Żaganiu. Laureaci oprócz nominacji otrzymali dyplom, statuetkę spotkania oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez Szprotawski Dom Kultury. Pozostałe grupy:  "Sześciolatki i przyjaciele" z ZS nr 1 w Szprotawie, " Zespół Gwiazdeczkowy"  z SOSW w Szprotawie, " Ewenement" z GCKIS w Iłowej, oraz Zosia Dudek z ZS nr 1 w Szprotawie za rolę Maryi i wokal. Wszyscy wyróżnienie otrzymali dyplomy , statuetki i słodycze. Gratulujemy wszystkim wykonawcom i ich opiekunom  i dziękujemy  pięknie zrealizowane widowiska. Dziękujemy Jurorom : siostrze zakonnej Gabrieli Jankowskiej, księdzu Andrzejowi Jędrzejowskiemu i Marii  Magdalenie Milczarek z RCAK w Zielonej Górze. Za laureatów , którzy będą reprezentować nasz powiat  na przeglądzie wojewódzkim w  Sulęcinie ,trzymamy kciuki.


 

8 kwietnia w Szprotawskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki.

 

Jury w składzie: Adam Dudzik - muzyk/kapelmistrz Wojskowej Orkiestry Dętej w Żaganiu , Maciej Sławny -specjalista ds. edukacji muzycznej RCAK w Zielonej Górze, Andrzej Kajfasz lider zespołu Nadija, po wysłuchaniu wszystkich wykonawców , tytuł laureata i nominacje do przeglądu wojewódzkiego przyznało: Piotrowi Sadłoniowi ze Szprotawskiego Domu Kultury, Marlenie Sawickiej z Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Żaganiu oraz Zuzannie Rychlewskiej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żaganiu. Wyróżnienia otrzymali: Zespół wokalny z Centrum Kultury w Żaganiu, Duet Martyna Jajko i Klaudia Koleśniczenko z Publicznego Gimnazjum w Małomicach, "One More" z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Iłowej oraz Magdalenie Krupa ze Szprotawskiego Domu Kultury.  Wszystkim wykonawcom gratulujemy, za laureatów trzymamy kciuki. Eliminacje wojewódzkie odbędą się 7 maja 2015 roku w Sulechowskim Domu Kultury.


26.03.2015r. w Szprotawskim Domu Kultury odbyły się eliminacje gminne Lubuskiego Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki.

Jury w składzie:Marek Kałużny- muzyk Wojskowej Orkiestry Dętej w Zaganiu, Bogdan Jurkiewicz- muzyk Wojskowej Orkiestry Dętej w Żaganiu, Andrzej Kajfaszlider zespołu Nadija., Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców ,tytuł laureata i nominacje do przeglądu powiatowego przyznało: w kat szkól podstawowych -Magdalenie Kowalczyk z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie, w kat gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych -Piotowi Sadłoń ze Szprotawskiego Domu Kultury, Julii Janiszewskiej z Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach oraz Magdalenie Krupa ze Szprotawskiego Domu Kultury.  Wszystkim wykonawcom gratulujemy, za laureatów trzymamy kciuki.Eliminacje powiatowe odbędą się 8 kwietnia w Szprotawskim Domu Kultury.

 

 


ZIP

Galeria Pryzmat

Divertimenta