Menu

Szukaj

Szukaj

WYDARZENIA SzDK

Kontakt

icodevi 

Finałowy Koncert , "Szprotawskich Divertimenti", który odbędzie się 16 sierpnia o godz. 20.15 na szprotawskim rynku, będzie nie lada gratką dla miłośników różnorodnej muzyki.

16dev1

 Na początku usłyszymy najmłodszych śpiewających - Sunniaczki  z SzDK z repertuarem rozrywkowym.

W drugiej części koncertu wystąpią reprezentanci pozostałych zespołów- De Włoders, Odeon, Wyszywanka i zaprzyjaźnionego z nami Vox Cordis. W ich wykonaniu  usłyszymy m inn.  Natali ,Rynkowskiego, piosenkę żydowską "Cymes", Con te partiro i Pieśń o Wilii. Koncert zakończą  wykładowcy warsztatów: Ida Tamara Zagórska- sopranistka, Krzysztof Marciniak - tenor , solista Teatru Wielkiego w Łodzi i Rafał Pikała - bas.  Poprowadzą nas przez świat operetki ( aria Su Czonga z Krainy uśmiechu, aria Barinkay'a z Barona cygańskiego) musicalu  ( z Balu w Savoyu tango Madeleine, pieśń Tewyego ze Skrzypka na dachu) i pieśni neapolitańskich ( O surdato nnammurato) i wiele innych. W finale wystąpią wszyscy uczestnicy
warsztatów wraz z wykładowcami. Akompaniować będą : Bogna Dulińska i Włodzimierz Czernisz.  Divertimenti zakończy pokaz sztucznych ogni.

                         Jednocześnie informujemy ,że licząc na Państwa życzliwość i zrozumienie podczas koncertów będziemy zbierać datki dla chorej Ewuni. Ewunia to 7 letnia szprotawianka , która potrzebuje specjalistycznego wózka. Cierpi na wrodzoną łamliwość kości( była połamana ponad 40 razy )jest tez dzieckiem głęboko upośledzonym i wymaga całodobowej opieki. Dotychczas rodzina sama zmagała się z chorobą Ewuni . Rodzice  mają jeszcze na utrzymaniu  7 dzieci  ( 19 - 10 lat) . Każdy grosik ulży w cierpieniu Ewuni. Nr oficjalnej zgody na publiczna zbiórkę, jaka posiada SzDK to2015/3068/KS.

Zeszłoroczny Koncert 2014


 

Ziemia i Pieśń

Divertimenta

Galeria Pryzmat