Menu

22032018koncert

KONCERT AKUSTYCZNY

Przedstawiamy garść wspomnień po koncercie jaki odbył się 22  marca w SzDK.

Przed koncertem zapytaliśmy- dlaczego Wysocki? Odpowiedzi były różne , ale na pewno przewijały się takie…. bo lubię , bo moja młodość , bo mnie urzekł od zawsze.

Po przywitaniu publiczności przez dyrektor Teresę Zimę, na scenie pojawili się Oni- Jaś i Staś , tak się do siebie zwracali i zabrali publiczność w muzyczną podróż. Podróż  podczas , której wysłuchaliśmy piosenek -tych naj, opowieści o życiu Wysockiego, o błatnych piosenkach a wszystko okraszone  dźwiękami gitar, mandoliny , akordeonu czy fortepianu. To był ten jeden ,z bardzo udanych wieczorów. Dziękujemy publiczności , dziękujemy wykonawcom i zapraszamy na kolejny koncert . Koncert z piosenkami Ireny Jarockiej i Anny Jantar w wykonaniu Barbary Brody Malon z zespołem, już 13 kwietnia. Szczegóły na naszych stronach i profilu fb.

 

 

Koncert duetu odbiega od stylistyki typowej dla występu bardów. Bogate instrumentarium, t. j. akordeon, buzuki, gitara basowa, pianino, mandolina i oczywiście gitary, zmienianie  przez wykonawców, głównie Stanisława Marinczenko podczas koncertu, niebywale urozmaica brzmienie, które eliminuje monotonność występu, zwłaszcza podczas wirtuozerskich popisów multiinstrumentalisty.

Janusz Kasprowicz – muzyk, kompozytor, autor tekstów. Jest twórcą, liderem, wokalistą i basistą zespołu Projekt Volodia, znanego m.in. z brawurowych aranżacji utworów Włodzimierza Wysockiego, wspólnych koncertów z Mirosławem Baką, transmisji w radiowej Trójce ze studia im. Agnieszki Osieckiej oraz występów na ważnych wydarzeniach kulturalnych w całym kraju. Propagator, znawca i miłośnik twórczości Włodzimierza Wysockiego, juror podczas festiwali, pomysłodawca oraz dyrektor cyklicznego festiwalu odbywającego się od 2010 r. poświęconego twórczości Włodzimierza Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem” oraz wrocławskiego Festiwalu „Pieśniarze Niepokorni”. Dyrektor artystyczny wielu koncertów m.in. "Nocy Bardów" podczas festiwalu Trzech Kultur we Włodawie.