Menu


infonafacebook

Cieszymy się, że w naszym domu kultury jest miejsce na perełki takie jak ta, która była u nas w piątek. Co więcej - to wielka radość, że szprotawska publiczność czeka na takie zdarzenia, choć początki były trudne i czekaliśmy na to co się wydarzy z duszą na ramieniu. Czy już wiecie, o czym mówimy? Spektakl teatralny „Karczma pod białym łabędziem” Teatru ANIMAGIA . Mieliśmy nadzieję ( graniczącą z pewnością ) , że będzie to wyjątkowy wieczór. I tak też było w istocie - własnoręczne wykonane kostiumy, maski, rekwizyty, scenografia, dźwięk, gest - wszystko budowało niecodzienną opowieść. W spektaklu nie padło ani jedno słowo, a my od pierwszych chwil wchodziliśmy w świat bohaterów. Była to niezwykła podróż. Po zakończonym spektaklu publiczność żywiołowo nagrodziła artystów owacjami. Był też czas na wspólne zdjęcia i rozmowę z aktorami. Dziękujemy za to, że byliście z nami. Mogliśmy pokazać Państwu ten spektakl dzięki udziałowi w projekcie Teatr Polska. To już 10 edycja tego programu, realizowana przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie ze środków MKiDN, przy współudziale ośrodków Kultury w całej Polsce. Spektakl poprzedziły warsztaty teatralne, prowadzone przez aktorów Teatru.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl

 

Informacje o spektaklu:

Jest to alegoryczna opowieść o uwikłaniu jednostki w dziejowe zawieruchy, społeczne ograniczenia, bezradnej wobec kaprysu przypadku.Bohaterka doświadcza tego wszystkiego wciągana w bezduszne tryby samonapędzającej się machiny zła, okrucieństwa, pazerności i moralnego upadku.
Inspiracją dla autorów spektaklu były motywy obrazów „Wędrowiec” Hieronima Boscha oraz „Dulle Griet” P. Bruegel’a przedstawiający obłąkaną markietankę – furię w woalu z dymu i sadzy na tle płonącego krajobrazu, która zmierza w szaleńczym marszu przez pobojowisko w piekielną czeluść.
Spektakl dla widzów dorosłych.

 

Informacje o teatrze.

Teatr ANIMAGIA jest teatrem autorskim Krystyny i Michała Zaskórskich.
Podstawowym środkiem wyrazu jest obraz budowany za pomocą form plastycznych, przestrzeni i światła, a także ciała aktora zakrytego kostiumem i maską. 
Twórcy teatru zrezygnowali ze słowa, a językiem wypowiedzi uczynili znak plastyczny, ruch ciała i gest aktora.
Teatr ANIMAGIA brał udział i był nagradzany na wielu festiwalach krajowych i międzynarodowych, np.: Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej, Ogólnopolski Przegląd Teatralny w Szczecinie KONTRAPUNKT, także prezentował się na festiwalach ulicznych w Gdańsku (FETA) i Poznaniu (MALTA). Gościł w Warszawie na zaproszenie Teatru Narodowego oraz na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie. Dwukrotnie był nagradzany przez Ministra Kultury i Sztuki, a w roku 1998 został laureatem "Złotej Maski".

 

TEATR POLSKA to ogólnopolskim program popularyzujący teatr i pozwalający zaprezentować jego różnorodne oblicze. Celem programu TEATR POLSKA docieranie z ofertą polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.
W ramach programu TEATR POLSKA od 1 września do 30 listopada 2018 roku w objazd wyruszy 20 teatrów.
TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl