Menu

Ferie bez nudyw SzDK 3 1

 ferie

 

Z "Kulturą po całości|" rozpoczęliśmy Ferie Zimowe 2019. Pierwszy dzień pod hasłem "Na kolorowo" spędziliśmy w świecie muzyki i sztuki - czarowaliśmy kolorami,barwami i dźwiękami. Poznaliśmy koło barw, na podstawie którego powstały dzieła małych artystów. Poznaliśmy nowe instrumenty perkusyjne - Bum Bum Rurki, na których graliśmy, tworzyliśmy nowe rytmy, graliśmy i tańczyliśmy. Było wesoło i kolorowo. Natomiast dzisiaj odwiedziliśmy studio fotograficzne "PryzmatAn" w Szprotawie, w którym pani Agnieszka Niewiara przeniosła nas w świat fotografii cyfrowej. Poznaliśmy budowę i zasady działania profesjonalnego aparatu fotograficznego, kamery video a nawet drona. Pogłębiliśmy wiedzę o tym jak dobrze robić zdjęcia, jak ważne jest dla fotografa światło, czym jest soczewka i inne skomplikowane słowa. No i cóż... okazało się, że w kilku osobach zaszczepiliśmy chęć do fotografowania. 

Tematem przewodnim środowych zajęć był scrapbooking. Tę bardzo popularną dziś sztukę- ręcznego tworzenia i dekorowania ,pokazała dzieciom pani Katarzyna Śliżewska z firmy „QACHNA HANDMADE” ze Szprotawy. Dzieci poznały podstawowe maszyny do wycinania elementów i sposób tworzenia z nich dzieł.  Dzieci postanowiły zrobić niespodziankę Babciom i Dziadkom ( już wkrótce ich święto ) i tworzyły przepiękne kartki. Efekty ich pracy widoczne na zdjęciach. Czyż nie są przepiękne?

„Cuda z papieru” to temat dzisiejszych zajęć ferii zimowych. Pani Mariola Seternus  (od lat współpracująca z nami ) zdradziła tajniki tworzenia przepięknych kwiatów z krepiny. Powstały piękne krokusy i hiacynty. Natomiast japońską sztukę wytwarzania kunsztownych składanek z papieru zwaną origami ,przedstawiła pani Maria Dec z  nasze sekcji Origami . Powstały piękne serca i kartki okolicznościowe z motywem kwiatowym.  Dzieci będą miały czym obdarowywać najbliższych.

18 stycznia, dzięki uprzejmości państwa Jacka  i Eweliny Wcisło, mogliśmy zobaczyć pracę w  piekarni. Nie tylko zobaczyć jak się przygotowuje ciasto , ale też spróbować uformować bułeczki , chałki . Zobaczyć jak rośnie  i jak wędruje do i z pieca. No i spróbować , nigdzie tak chleb  nie smakuje i nie pachnie  jak w piekarni. Na pożegnanie otrzymaliśmy słodkości i baloniki. Dziękujemy. Po przyjściu do SzDK mieliśmy jeszcze czas na gry stolikowe. Może powstanie u nas klub gier stolikowych, zobaczymy po feriach.

 

Chcesz przeżyć przygodę, poznać coś nowego, utrwalić to co umiesz ? Przyjdź do SzDK podczas ferii, razem z naszymi przyjaciółmi przygotowaliśmy wiele ciekawych zajęć . Dzieci w wieku 7-11 lat  zapraszamy w godz.10.00- 13.00 ( nie spóźniajcie się, bo będą wyjścia). Co będziemy robić?

Przedstawiamy harmonogram ( dzieci 7-11 lat ). Pamiętajcie przychodzicie do nas do sali nr 4. Odpłatność za zajęcia-  10 zł / tydzień. Ilość miejsc ograniczona , o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przynoszenie obuwia zmiennego.

 

 

I  TYDZIEŃ

14.01. - „Czerwony, niebieski, żółty...” - zajęcia plastyczne  - SzDK

15.01. - „Foto – co to?” - zajęcia fotograficzne - Studio fotografii "PryzmatAn"

16.01. - Qachna HandMade” - zajęcia artystyczne - SzDK

17.01. - „Cuda z papieru” - zajęcia artystyczne - SzDK

18.01. - „Mało nas do pieczenia chleba” - zajęcia kulinarne - Intermarche

II  TYDZIEŃ

21.01. - Zajęcia muzyczne- SzDK

22.01. -„Mały Masterchef” - zajęcia kulinarne- ZAZ

23.01. -„Tańcowała igła z nitką” - robótki ręczne- SzDK

24.01. - Zajęcia teatralne- SzDK

25.01. - Zakończenie  na scenie- SzDK

Tę część zajęć feryjnych zorganizowaliśmy przy współpracy: „Intermarche” Jacek Wcisło w Szprotawie, Studio fotografii „PryzmatAn” Agnieszka Niewiara, „Qachna” Katarzyna Śliżewska, Szprotawskiego Zakładu Aktywności Zawodowej w Szprotawie oraz Marioli Seternus, Ewy Kalinowskiej. Serdecznie dziękujemy .

Dzieci starsze  12 - 15 zapraszamy na gry stolikowe . Codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 13.30 do godz. 15 .30 do waszej dyspozycji będą przeróżne gry stolikowe. Spotykamy się na holu I piętro.  Być może udam nam się przeprowadzić turnieje- to zależy od Was, my jesteśmy przygotowani. Te zajęcia są nieodpłatne.

Zapraszamy

 

Innowacyjny program dla młodzieży, w czasie ferii zimowych w SzDK

cyfrowy

Szprotawski Dom Kultury dołączył do programu "Mądrzy Cyfrowi", organizowanego przez Fundację Cała Polska czyta dzieciom przy wsparciu Google.org  Przez 5 dni, podczas drugiego tygodnie ferii zimowych, będziemy  uczyć się i bawić , aby później młodzież korzystając z dostępnych narzędzi pracowała samodzielnie tworząc projekt społeczny. Zapraszamy młodzież z klas VI-VII, do udziału. Wiemy ,że są ferie , dlatego tez godziny naszych spotkań dostosujemy do Was( do większości) .Proponujemy zajęcia w godz. od 10.00 do  17.00, przy zapisywaniu się wybierz przedział czasowy. Ilość miejsc ograniczona, zajęcia bezpłatne. Zapisy pod nr te 68 276 24 01 i 500202518.