Menu

Szukaj

Szukaj

WYDARZENIA SzDK

Kontakt

 eliminacje powiatowe

lfp2019

1 marca w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Festiwalu Piosenki. Po przesłuchaniu 18  wykonawców, Rada Artystyczna w składzie: Mariusz Woźniak RCAK, Magdalena Łazar - Massier, Adam Dudzik, postanowiła nominować do prezentacji wojewódzkich następujących wykonawców:

Magdę Szczupiel - Dom Kultury w Gozdnicy
Martynę Hawryluk - Klub 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu
Martynę Białko - Liceum Ogólnokształcące im. S. Banacha w Żaganiu
Zespół Ostatni Raz - Klub11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu

wyróżnienia otrzymali:

Amelia Skóra - Publiczna Szkoła Podstawowa w Tomaszowie
Michał Kabaciński - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr5 W Żaganiu
Katarzyna Bałuk - Klub 11 Dywizji Kawalerii Pancernej
Natalia Szostak - Klub 11 Dywizji Kawalerii Pancernej
Gracjana Gardyńska - Szkoła Podstawowa Nr 2 W Szprotawie
Wiktoria Karbowniczek - Publiczna Szkoła Podstawowa z klasami gimnazjalnymi
w Tomaszowie


Rada Artystyczna z zadowoleniem podkreśliła wysoki poziom artystyczny wszystkich wykonawców. Uczestnikom oraz ich nauczycielom życzymy radości tworzenia i wielu interesujących prezentacji muzycznych na Ziemi Lubuskiej.
Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast nominowani i wyróżnienie nagrody rzeczowe ufundowane przez Szprotawski Dom Kultury.

 

 

eliminacje gminne 

Lubuski Festiwal Piosenki, to festiwal twórczości dzieci i młodzieży, odbywający się w ramach działań Pro Arte 2019, którego głównym operatorem jest RCAK w Zielonej Górze, a poszczególne etapy organizują i przeprowadzają różne instytucje.   W tym roku Szprotawski Dom Kultury jest operatorem LFP ( eliminacje gminne dla wszystkich kategorii wiekowych  i powiatowych dal kat. III i IV ). Podczas dzisiejszego przesłuchania - eliminacje gminne, jury w składzie Grzegorz Zwarycz - muzyk, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Miasteczku oraz Andrzej Kajfasz - lider zespołu "Nadija", wysłuchało 18 wykonawców.

Do przeglądu powiatowego  nominacje otrzymali :
W kategorii I i II ( dzieci do 12 r. życia ) - Maja Pych z SP w Lesznie Górnym, Julia Macała z SP w Siecieborzycach, Karol Kenigsberg z SP w Siecieborzycach oraz zespół wokalny GAMA ze Szprotawskiego Domu Kultury.

W kategorii III i IV ( młodzież od 13- 19 lat ) - Michał Tuz, Aniela Stępień oraz Gracjana
Gardyńska
- wszyscy reprezenują SP nr 2 w Szprotawie. Dziękujemy wykonawcom

,opiekunom , instruktorom, publiczności i jurorom.

SzDK ufundował wszystkim wykonawcom pamiątkowe dyplomy i słodkości a nominowanym dyplomy i nagrody rzeczowe.Za nominowanych  trzymamy kciuki na
kolejnym etapie- eliminacjach powiatowych ,które odbędą się :
dla kategorii I i II, 15 marca o godz. 10.00 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Iłowej,  dla kategorii III i IV – 1 marca o godz. 10.00 w Szprotawskim Domu Kultury.  

 

lfp2019

Lubuski Festiwal Piosenki jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, realizatorami – organizatorzy etapów powiatowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury.

PRO ARTE to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

W roku 2019 czeka uczestników wiele zmian w stosunku do ubiegłego roku.Najważniejsze, to organizacja Finału Wojewódzkiego, w którym uczestnicy będą występowali z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej. Przed finałem odbędą się obowiązkowe warsztaty wokalne z uczestnikami przygotowujące ich do tego wydarzenia.

Poniższa informacja stanowi wyciąg z Regulaminu Konkursu Lubuskiego Festiwalu Piosenki 2019.

 1. Uczestnicy będą przydzieleni do kategorii wiekowej wg kryterium:
  • I kategoria wiekowa: do 9 roku życia (roczniki 2010 i młodsi)
  • II kategoria wiekowa: od 10 do 12 roku życia (roczniki 2009 – 2007)
  • III kategoria wiekowa: od 13 do 15 roku życia (roczniki 2006 – 2004)
  • IV kategoria wiekowa: od 16 do 19 roku życia (roczniki 2003 – 2000)
 2. Zespół wokalny lub wokalno-instrumentalny posiadających uczestników z różnych kategorii wiekowej zakwalifikowany zostaje do tej części LFP2019, z której rocznikowo pochodzi większość uczestników.
 3. Każdy uczestnik LFP2019 może maksymalnie wystąpić jako solista oraz być członkiem tylko jednego zespołu wokalnego lub wokalno-instrumentalnego.
 4. Przygotowanie prezentacji składa się z dwóch piosenek. Każdy utwór nie może przekraczać czasu 3 min 30 sek. Uczestnicy muszą przygotować inny repertuar, niż ten, który prezentowali w poprzedniej edycji Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE 2018r.
 5. Wszystkie przygotowywane utwory powinny być wykonywane w języku polskim.
 6. Rada Artystyczna Przeglądu Powiatowego przyznaje nominacje do Półfinału Wojewódzkiego Uczestnikom ocenionym najwyżej według kryteriów określonych w paragrafie ust. 1. Regulaminu:
  • najwyżej 3 uczestnikom (solistom) łącznie w I i II kategorii wiekowej
  • najwyżej 3 uczestnikom (solistom) łącznie w III i IV kategorii wiekowej
  • najwyżej 2 uczestnikom (zespołom wokalnym lub wokalno-instrumentalnym), bez względu na kategorię wiekową.
 7. Rada Artystyczna Półfinału Wojewódzkiego przyznaje nominacje do Finału Wojewódzkiego najwyżej 5 uczestnikom w każdej kategorii wiekowej (występujących solo, w grupach wokalnych lub grupach wokalno-instrumentalnych).

 

 

Pliki do pobrania eliminacje gminne

 

Zgłoszenia uczestników do eliminacji powiatowych będą przyjmowanie wyłącznie za pomocą formularza elektronicznego zamieszczonych na stronie internetowej organizatora przeglądu oraz na stronie RCAK .

DO POBRANIA - eliminacje powiatowe
➥ REGULAMIN
➥ ZAŁĄCZNIK 1. Harmonogram prezentacji powiatowych 2019
➥ ZAŁĄCZNIK 2. Zgoda Reprezentującego
➥ ZAŁĄCZNIK 3. Zgoda Uczestnika


DO WYPEŁNIENIA - eliminacje powiatowe
➥ Elektroniczny Formularz Zgłoszeniowy

 


Ziemia i Pieśń

Divertimenta

Galeria Pryzmat