Menu

Szukaj

Szukaj

WYDARZENIA SzDK

Kontakt

Na wczorajszych zajęciach w Pracowni Artystycznej królował kwadrat. Z niego, tak jak z pixeli uczestnicy tworzyli swoje małe dzieła. Ważne było aby zachować linię. Radości było co nie miara. Zapraszamy na następne zajęcia  


Na pierwszych marcowych zajęciach w naszej Pracowni Artystycznej ponownie gościła Pani Małgorzata Stempniewiecz, z którą dalej poznawaliśmy tajniki wyrobów z masy solnej: malowaliśmy wcześniej robione owieczki, misie i serduszka. Przekonaliśmy się, że malowanie nie jest proste: najpierw nakładanie podkładu białą farbą, następnie kolorowych barw. Na końcu cieniowanie, dbanie o szczegóły. Dziękujemy Pani Małgosi za wspaniałe zajęcia.


Tematem przewodnim kolejnych zajęć było SZYDEŁKOWANIE. Ten bardzo ciekawy, unikatowy sposób wykonania „szycia” przedstawiła Pani Barbara Kominek. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych do wyszydełkowania – wykonuje piękne serwetki i serwety, ozdoby bożonarodzeniowe i wielkanocne, chusty, i inne cuda. Naszym uczestnikom pokazała podstawy szydełkowania: oczka, pętelki, łańcuszki, itp. Większość dzieci pierwszy raz trzymała w ręce szydełko i mogła z niego „coś” stworzyć. Dziękujemy Pani Basi za mile spędzony czas z nami.


W czwartek 7 lutego, odbyły się pierwsze zajęcia w pracowni artystycznej SzDK.  Tematem przewodnim - masa solna , jak i co z niej zrobić.  Okazało się ,ze zrobienie dobrej ,plastycznej masy nie jest takie proste, ale po kilku próbach dzieciaczkom się udało. A później to już jak fantazja podpowie, nam podpowiedziała, że walentynki tuż  to zrobimy  niespodzianki na walentynki. Teraz one schną , by za tydzień - tym razem podczas Warsztatów walentynkowych  DIY, na które zapraszamy wszystkich chętnych bez ograniczeń wiekowych. Uczestnicy pracowni będą ozdabiali swoje dzieła , pozostałym proponujemy   różne techniki , w których samodzielnie wykonacie walentynkowe gadżety.


pracownia1

 

Nasze motto , to "Kultura po całości”. I tak w zgodzie z tym hasłem zapraszamy do nowej pracowni - Pracowni Artystycznej. Tutaj poznacie różne techniki plastyczne, odbędziecie podróż w świat kolorów . Poznacie tajniki rękodzieła, rzeźby i  wszystkiego co ma związek z pracą ludzkich rąk i wyobraźnią.  Tutaj też udoskonalicie swoje umiejętności ,liczymy też na to ,że się nimi podzielicie z  innymi uczestnikami. Będziemy wycinać, lepić, malować, rysować, szyć itd. itp.  Zapraszamy w czwartek o godz.16.30. I od tego dnia w każdy czwartek czekamy na was- dużych i małych - bo mamy nadzieję na zajęcia "rodzinne". Przygotujemy też wszystkie materiały potrzebne do zajęć, a to co stworzycie będziecie mogli zabrać ze sobą.  Na pewno będziemy również pokazywać Wasze dzieła na wystawach. Opiekunkami pracowni będą p. Monika Jóźwik i p. Anna Dalecka, a zajęcia poprowadzą zaprzyjaźnieni z nami twórcy.  Zapisy pod nr tel. 68 276 24 01, 500 202 518.

 


Ziemia i Pieśń

Divertimenta

Galeria Pryzmat