Menu

Szukaj

Szukaj

WYDARZENIA SzDK

Kontakt

 

1loncertm

Pierwszy koncert towarzyszący VI Warsztatom Wokalnym „Szprotawskie Divertimenti” już za nami. Koncert  odbywający się w  setna rocznicę odzyskania niepodległości, w Święto Maryjne i Święto Wojska Polskiego musiał mieć i miał  patriotyczny wymiarW szprotawskim kościele pw. WNMP w Szprotawie rozbrzmiały pieśni wybitnych polskich kompozytorów: m.in. Moniuszki, Chopina, Karłowicza , do tekstów Konopnickiej , Przerwy Tetmajera , Mickiewicza w wykonaniu trenerów warsztatów: Idy Tamary Zagórskiej - sopran, Agnieszki Makówki - mezzosopran, Krzysztofa Marciniaka - tenor, oraz Wiktora Szymajdy przy fortepianie. Wśród wykonawców pojawili się też uczestnicy warsztatów, goście z Chocianowa - chór Soli Deo,a pod dyrekcją Lidii Mazur. Piękne pieśni rozgrzały serca zasłuchanej publiczności, a finałowa „Rota” śpiewana przez wszystkich sprawiła, że te emocje będą towarzyszyły nam jeszcze długo. Koncert poprowadziła dyrektor SzDK Teresa Zima, która na zakończenie wręczyła kwiaty i upominki wszystkim artystom.

 

 

 

 

 

 

2loncertm

Drugi koncert towarzyszący VI Warsztatom Wokalnym Szprotawskie Divertimenti przeszedł do historii. W pięknej pałacowej scenerii gromadziła się publiczność, aby przy dźwiękach czardaszy i pieśni neapolitańskich spędzić ten piątkowy wieczór. Cieszymy się, bo gości przybyło tak dużo, że potrzebne były dodatkowe krzesełka. Pogoda dopisała, więc wystarczyło tylko zająć miejsce i oddać się pięknym dźwiękom. A na scenie wykładowcy naszych warsztatów: Ida Tamara Zagórska - sopran, Agnieszka Makówka - mezzosopran, Krzysztof Marciniak - tenor przy akompaniamencie Wiktora Szymajdy. Koncert prowadziła dyrektor SzDK Teresa Zima. Przybyłych gości witał właściciel Pałacu Wiechlice, pan Zbigniew Czmuda. Na zakończenie wraz ze swoją wnuczką wręczał kwiaty artystom. Nie obyło się bez wielokrotnych bisów, braw i wspólnych zdjęć. Cieszymy się, że byliście z nami w ten wyjątkowy wieczór. Dziękujemy panu Czmudzie za gościnę, a państwu za wspaniałą atmosferę.

 

 

 

 

 

 Niedzielny koncert na szprotawskim rynku zakończył coroczne warsztaty wokalne „Szprotawskie Divertimenti”.

finaldevi2018m17 uczestników przez tydzień uczęszczało na zajęcia, na których pod okiem znakomitych trenerów szlifowali swój śpiew. Były to zajęcia obejmujące zagadnienia logopedyczne, emisyjne, ale też zajęcia indywidualne, w tym rozśpiewki i śpiew z akompaniamentem. Podczas koncertu finałowego można było podziwiać efekt ich trudnej pracy. Dlaczego trudnej? Sami uczestnicy przyznali, że wielokrotnie pojawiało się zwątpienie, w ukryciu ronili kilka łez by za chwilę wrócić i walczyć o swój talent. Okazało się, że śpiewanie wcale nie jest takie proste, ale wszyscy uczestnicy radzą sobie znakomicie! I tak oto pojawili się w pięknych strojach, uśmiechnięci, rozśpiewani. Nie dało się odczuć zdenerwowania ani stresu (choć na pewno był), wiemy jednak, że te wykonania wzbudzały wielkie emocje na widowni i niejedna łza popłynęła. Koncert na pewno potrwałby dużo krócej, ale cóż… publiczność nie pozwalała artystom schodzić ze sceny, musieli bisować :) Dyrektor SzDK Teresa Zima, która prowadziła ten koncert, zapytała publiczności, czy w takim razie wytrwają z nami do północy… Ale piękny śpiew tak cieszył ucho, że publiczność nie dawała za wygraną i domagała się bisów wciąż i wciąż… A artystom serducho rośnie :) Usłyszeliśmy też trenerów - była z nami Ida Tamara Zagórska, Agnieszka Makówka, zabrakło niestety Krzysztofa Marciniaka, ale na pewno sercem i duchem był z nami. Po solowych występach jak co roku artyści zaprosili publiczność do śpiewania finałowej piosenki, tym razem była to „La Spagnola”. Na zakończenie Burmistrz podziękował artystom i wręczył im kwiaty. Później już tylko tradycyjne fajerwerki, wspólne zdjęcia, gratulacje… I echo koncertu, które w Szprotawie brzmieć będzie jeszcze długo :) Dziękujemy, że byliście z nami! Do zobaczenia za rok!

 

 


Ziemia i Pieśń

Divertimenta

Galeria Pryzmat