Menu

Szukaj

Szukaj

WYDARZENIA SzDK

Kontakt

Wyjątkowy wernisaż wystawy obrazów Magdaleny Łazar - Massier, artystki wszechstronnej - piosenkarki, autorki tekstów i malarki. Wysłuchaliśmy kilkunastu świetnych piosenek w wykonaniu autorki dzieł sztuki, do jej własnych tekstów, z towarzyszeniem zespołu "Łazar & Massier".

Na uwagę zasługują kompozycje Mariusza Massiera (na co dzień męża zjawiskowej artystki), grającego na klawiszach i akordeonie, świetnie oddające klimat tekstów Magdy . Całość dopełniało brzmienie wiolonczeli Sylwi Kamzelskiej - Bronowickiej  oraz gitary, na której po mistrzowsku grał Adam Mikulski. Mieliśmy okazję do wysłuchania koncertu o niekomercyjnym brzmieniu, z jazzową nutką, czasami nostalgiczną, lekko kołyszącą, w stylu retro. Na wyróżnienie zasługuje również oryginalny i ciekawy dialog, zastępujący tradycyjną konferansjerkę, prowadzony podczas występu pomiędzy Mariuszem, a Magdą, który przepytywał małżonkę z różnych tematów jej twórczości, zarówno muzycznej jak i plastycznej. Magda Łazar - Massier, artystka wszechstronna, ale też wielokierunkowa, co widać w jej dokonaniach malarskich. Na obrazach zauważamy różnorodność tematów, motywów i sposobów wyrażania przez autorkę otaczającej rzeczywistości, a kobiety, w szczególności. Nie ma w nich jednolitego stylu czy formy kompozycyjnej prowadzącej do poszukiwania własnego stylu i oby dotarła do niego jak najpóźniej, gdyż dla artysty lepiej jest gdy szuka do końca, bo dzięki temu "po drodze" tworzy mnóstwo ciekawych prac, co pozwala tym samym, obronić się przed rutyną, manierą, sztampą i nudą.
W sobotnie popołudnie, w Galerii "Pryzmat" SzDK było ciekawie i niezwykle. Bisom nie było końca, ale podziwianiu obrazów i rozmowom na tematy
wszelakich sztuk pięknych, również.

 Garść refleksji po wernisażowych Zygmunt Miedziński.

Prace plastyczne Magdaleny Łazar - Massier, można podziwiać w Galerii
"Pryzmat" - SzDK,  do 6 czerwca 2016r, , w godzinach pracy SzDK


Ziemia i Pieśń

Divertimenta

Galeria Pryzmat