Menu

Szukaj

Szukaj

WYDARZENIA SzDK

Kontakt

Zapraszamy Państwa do naszej Galerii Pryzmat i zwiedzania wystawy malarskiej Krzysztofa Trzaski pt. OBŁAWA - EPILOG. Wystawa czynna do 24 listopada, w godzinach pracy SzDK lub w innych,  po uprzednim telefonicznym potwierdzeniu ( tel. 68 376 24 01 i 500202518 )


trzaskaplakatokm

Wystawa „Obława- Epilog” jest ostatnią w 2017 roku prezentacją najnowszych prac malarskich inspirowanych poezją Jacka Kaczmarskiego. Jednocześnie jest kontynuacją projektu „Autoportret z poetą” rozpoczętego jeszcze w 2013 roku. W ramach projektu w całej Polsce miało miejsce kilkanaście wystaw. Źródła tych działań mają miejsce jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku i wynikają bezpośrednich kontaktów malarza z poetą i bardem.

Na wystawie pokazanych jest tylko kilka wcześniejszych prac, które były pierwszymi malarskimi interpretacjami słów Jacka odnoszącymi się do tematu „Obława”. Pozostałe obrazy powstały w tym i poprzednim roku. Były przygotowane specjalnie z myślą o cyklu wystaw monotematycznych. Jest to więc próba odniesienia się do niewielkiego wycinka rzeczywistości, jest to reakcja na wybrane zjawiska metaforycznie łączące się z treściami poetyckimi „Obławy”. Kolor, faktura, wzajemne relacje między elementami materii malarskiej. Artysta ma nadzieję, że będą nie tylko bodźcem doznań estetycznych, ale także staną się przyczynkiem do szerszej refleksji nad kondycją współczesnego świata i naszego miejsca, które w tym świecie zajmujemy.

O projekcie „Autoportret z poetą” można znaleźć na stronie internetowej www.trzaska.wordpress.com.

2017 10 ulotka a4 szprotawa 2

Ziemia i Pieśń

Divertimenta

Galeria Pryzmat