Menu

Szukaj

Szukaj

WYDARZENIA SzDK

 Skąd pochodzi dnia? Czy jej pestki są jadalne?  Ile ważyła najcięższa dynia, wpisana do Księgi Guinessa? Takie pytania pojawiły się w quizie o bohaterce V Święta Dyni w Lesznie Dolnym, które odbyło się w sobotę 17 września.

     Dynia królowała w postaci pysznych potraw, przetworów, dekoracji oraz w konkurencjach, grach i zabawach przygotowanych przez naszych instruktorów. Najmłodsi świetnie sobie radzili z turlaniem dyni między pachołkami, ale już wydłubywanie to trochę gorzej. Oddzielenie śliskich nasion od miąższu nie było już takie łatwe. Malując farbami to, co najbardziej nam się podobało na Święcie Dyni i robiąc swoje własne malutkie dynie z papier nuciliśmy słowa piosenki o dyni ??rośnie dynia wprost do słońca rośnie, rośnie wciąż bez końca?.?  Nie mogło zabraknąć i nie zabrakło tradycyjnych konkursów: " Na najsmaczniejszą potrawę z dyni" - trzy siostry Kinga, Julka i Magda Kubiak serwując pyszny gulasz dyniowy zdobyły I miejsce, tuż za nimi ( równorzędne II m-ca ) zajęły  pani Renata Cieślak, pani Magda Stępień i Agnieszka Miziuk.  ?Największą dynię? udało się wyhodować pani Krystynie Szymańskiej ( w obwodzie  190cm ) . W ? Konkursie na najciekawszy dyniowy lampion? zwyciężył  Filip Głodek  i jego dyniowa kareta. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody.

    Pomimo mżawki  tańczyliśmy i to jak. Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym porwały do swojego układu zaproszonych gości, w tym władze miasta, księdza proboszcza i gości  z powiatu. Nasze animatorki też nie były gorsze, razem z nimi tańczyli i duzi i mali. Oddech pozwoliły złapać  Emilka i Jula   sekcji Sunniaki , pięknie śpiewając, a zużyte zapasy energii uzupełnialiśmy  goframi pani Beatki , pysznymi ciastami i ciepłymi daniami przygotowanymi  przez KGW z Leszna Dolnego. A na smakoszy ekologicznego jedzenia czekał  kramik Magdy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę i wspólnie spędzony czas.

 

 


 

Ziemia i Pieśń

Divertimenta

Galeria Pryzmat