Plakat POL Plakat GER

Szprotawski Dom Kultury w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Wspierającym Odbudowę Kościoła Farnego w Gubinie z Guben , organizuje plener malarski "Spotkania Bliskich nieznajomych".  Jest to projekt , który został dofinansowany z FMP w Euroregionie Sprewa -Nysa-Bóbr d Brandenburgia -Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.la Współpracy INTERRG V A.  Szprotawski Dom Kultury  otrzymał dofinansowanie  z Euroregionu  w kwocie 12 065 E, ze środków własnych przeznaczył 2 129E.
Zaproszenie artyści z obu stron granicy, pracować będą  w przepięknym Pałacu Henryków w dniach 20-29 lipca 2021r. Głównym celem projektu jest  konfrontacja różnych postaw twórczych reprezentowanych przez artystów danego regionu i kraju. Zgłoszenia przyjmuje i wszelkich informacji udziela koordynator pleneru Waldemar Pawlikowski , e mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
W plenerze weźmie udział  20 artystów . Już wkrótce podamy Państwu jakich artystów będziemy gościć i zaprosimy do obserwowania ich pracy i udziału w różnych planowanych wydarzeniach plenerowych.