Baczynski

Sto lat temu, 22 stycznia 1921 roku, urodził się Krzysztof Kamil Baczyński. Zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert związany z twórczością tego poety, w wykonaniu zespołu Blue Sounds. W koncercie „Rzeczy niepokój” usłyszymy między innymi muzykę do wierszy: „Ten czas”, „Rzeczy niepokój”, „Z wiatrem”, „24 XII", „Erotyk”, „Elegia o chłopcu polskim”, „Kołysanka”, „Nie stój u ciemnych świata wód”, „Jesteś o tyle spojrzeń ode mnie”, „Spojrzenie”. Ten koncert to połączenie poezji, muzyki i sztuki wizualnej.
Tego klimatycznego koncertu nie można przegapić. Zespól Blue Sounds gościł już w Szprotawskim Domu Kultury i był przyjęty przez publiczność bardzo gorąco.
Zapraszamy 19 listopada o godz. 18.30, do sali widowiskowej SzDK.
Bilety w cenie 25 zł, młodzież ucząca się 15 zł
Rezerwacje pod numerami telefonów: 68 376 24 01 i 500 202 518
Kilka słów o zespole:.
Sam zespół nie lubi „szufladkować” swojej muzyki, mówiąc, że ich muzyka kierowana jest przede wszystkim do wrażliwego odbiorcy.
Powstał pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Jego założycielką jest wokalistka Joanna Karkoszka. W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka, stricte bluesowa płyta zespołu „Tak naprawdę to wszystko z miłości”, która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy muzycznych środowiska bluesowego jak i jazzowego. W roku 2008 płyta doczekała się również reedycji w Japonii pod angielskim tytułem To Be Honest It’s All Because of Love. Kolejny album „Karuna” w roku 2013 to dość eklektyczna płyta. Można powiedzieć, że jest to muzyka z pogranicza bluesa, jazzu, muzyki latynoskiej i folk.Jest ukłonem i hołdem złożonym MIŁOŚCI. Dziś zespół sięga po świeże, bardziej nowoczesne brzmienie, łącząc dźwięki akustyczne z elektronicznymi. I takie dźwięki usłyszycie Państwo podczas koncertu „Rzeczy niepokój”.

 

Oświadczenie Covid -19