Spektakl dyplomowy "Jak VVitoldo płynął" w reżyserii szprotawianina Macieja Hanuska na deskach SzDK

Serdecznie zapraszamy na spektakl "Jak VVitoldo płynął", który jest  pracą egzaminacyjną szprotawianina Macieja Hanuska, studenta III roku Reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie.

Zapraszamy 21 lutego ( piątek ) o godz. 13.00 (spektakl zamknięty dla młodzieży) oraz o 18.00  na spektakl otwarty , do sali widowiskowej SzDK.

Bilety w cenie: 18 zł młodzież, 25 dorośli do nabycia w sekretariacie SzDK:

683762401, 500202518.

Reżyser i aktorzy o spektaklu mówią tak:

Spektakl jest próbą zmierzenia się z biografią i twórczością Witolda Gombrowicza. Jest swego rodzaju teatralnym studium nad autobiografizmem w dziełach pisarza. Wspólnie zastanawiamy się w tej pracy nad możliwością lub niemożliwością uchwycenia fenomenu Gombrowicza jako pisarza i człowieka. Badamy granice między prawdą a kreacją. Ale też, pochylając się nad tekstami Gombrowicza, przyglądamy się sobie i otaczającemu nas światu.

reżyseria: Maciej Hanusek

tekst: Dominik Frosztęga

występują: Adam Borysowicz, Alicja Czarnik

z inspiracji "Dziennikiem", "Kronosem" i in. dziełami Witolda Gombrowicza "Niech będzie wiadomo, niech będzie wiadomo, chociaż nie widziano jeszcze wyjaśnienia, które by nie było zaciemnieniem" - Witold Gombrowicz, "Ferdydurke".

jak witoldo