"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom Kultury

Kalendarz Wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Działamy w nowej rzeczywistości

szdk

      PROCEDURY

Billboard 6x3 all 2 wersja

 • 0001.jpg
 • 1plakat.jpg
 • 11.jpg
 • 2021_03.jpg
 • 2021_06.jpg
 • 2021_08.jpg
 • aa.jpg
 • baner.jpg
 • izabela.jpg
 • ksiądz_koncert.jpg
 • mokka.jpg
 • piknik.jpg
 • Plakat.jpg
 • plakatTwory.jpg
 • Plakat_01.jpg
 • Plakat_koncert_.jpg
 • Plakat___21.jpg
 • ProArte.jpg
 • sekcje_20202021-1.jpg
 • wydarzenie__ogolne.jpg
 • zajawka_FB.jpg

RODO

BIP


 

 

Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

deklaracja dostępnosci

Plakat sz

Tradycyjne święto ziemniaka w Sierakowie odbędzie się tradycyjnie na polanie 26 września od godz. 15.30. Zapraszamy wszystkich miłośników ziemniaków, pyr, kartofli a przede wszystkim dobrej zabawy. Gwarantujemy pieczone ziemniaki, pyszną mała gastronomię, wspólne śpiewy, animacje. Mamy też dwa konkursy z nagrodami :na najsmaczniejszą potrawę ziemniaczaną i najdorodniejszego ziemniaka. My ze współorganizatorami  już jesteśmy gotowi a Wy?

Dobiega końca nasz projekt taneczny „wyTAŃCZ! marzenia”. Młodzi mieszkańcy Gminy Szprotawa przez dwa miesiące zdobywali nowe umiejętności taneczne. Teraz nadszedł czas zaprezentowania się na dużej scenie  i pokazanie efektów pracy.  Zapraszamy Państwa na koncert - spektakl taneczny , w którym wykorzystane zostały umiejętności uczestników warsztatów ; taneczne , ale też rytmiczne ( m.inn. bum bum rurki )  i plastyczne . Warsztaty taneczne oraz choreografię do spektaklu przygotowała Sara Matelska - pedagog, animator kultury, instruktor fitness, tancerka. Certyfikowany Instruktor Sportu specjalność - Taniec współczesny . Obecnie nauczyciel,  choreograf i opiekun artystyczny Pracowni Tańca Współczesnego w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji "Dom Harcerza". Rytmiką i tańcami z bum bum rurkami zajęła się Monika Markiewicz, nasza instruktorka  a zajęcia plastyczne prowadził plastyk , Tomasz Lipka. To trio + uzdolnione szprotawskie dzieci dają gwarancję ciekawego widowiska. Zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek( przypominamy ,że wszystkie wydarzenia odbywają się w reżimie sanitarnym ) . Spektakl muzyczny odbędzie się w sali widowiskowej SzDK , września o godz. 17.00. Projekt  realizowany i dofinansowany jest w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – województwo lubuskie „Lubuski P.A.K.I.E.T.”, na który SzDK uzyskał dotację.

W czwartek, 16.09. 2021 r. odbyła się pierwsza podróż "Kulturalnym Pendolino" do Poznania. Tam odwiedziliśmy klimatyczne kino w starym stylu "Charlie Monroe Malta", gdzie obejrzeliśmy polski film "Zupa nic" w reżyserii Kingi Dębskiej. Po senasie filmowym zwiedziliśmy Stare Miasto: Rynek, przepiękne zabytkowe kamienice. Podróż zakończyliśmy w Teatrze Muzycznym oglądając spektakl muzyczny pt. "Pippin" w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Spektakl o przygodach następcy tronu frankijskiego, młodego księcia Pippina, podbił serca naszych podróżników: ich tych młodszych jak i tych starszych. Przypomnijmy: aby wziąć udział w tej podróży należało wziąć udział w konkursie filmowym "Nakręć to!" i przesłać do nas swój filmik. Autorzy jak i uczestnicy filmików wzięli udział właśnie w tej podróży. 
"Kulturalne Pendolino" powstał w ramach programu „Kultura Dostępna” i dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 35.000 zł.

 Galeria zdjęć

W sobotę 18.09.2021 roku mieszkańcy z naszej gminy pojechali w kolejną podróż "Kulturalnym Pendolino" - tym razem do Wrocławia. Pierwszym przystankiem na naszej mapie było Muzeum Narodowe. Tam obejrzeliśmy wystawy: "Śląska rzeźba kamienna XII - XVI wiek", "Sztuka śląska XIV - XVI wiek", "Sztuka polska XVI - XIX wiek", "Sztuka europejska XVI - XX wiek" i "Cudo - Twórcy". Kolejny to "Panorama Racławicka". Olbrzymi obraz o wymiarach 15 X114 metrów. Pomysłodawcą obrazu był lwowski malarz Jan Styka, który zaprosił do współpracy znakomitego Wojciecha Kossaka. Autorom pomysłu zależało głównie na upamiętnieniu tradycji narodowych w 100. rocznicę insurekcji kościuszkowskiej – bitwy stoczonej 4 kwietnia 1794 r. pod Racławicami przez wojska powstańcze (z udziałem słynnych kosynierów) pod wodzą generała Tadeusza Kościuszki z wojskami rosyjskimi dowodzonymi przez generała Aleksandra Tormasowa. Ostatnim przystankiem w tej  podróży była Opera Wrocławska, gdzie wszyscy podróżnicy obejrzeli operę „Nabucco” szczególą w dorobku włoaskiego kompozytora Giuseppe Verdiego. Verdi pod maską historycznego libretta, opowiedział historię zniewolonego narodu, która może wydarzyć się zawsze. Tytułowy Nabucco, to autorytarny władca, dla którego żądza władzy jest najważniejszym celem. Król Babilonu, postanawia najechać i podbić Jerozolimę. W tle toczy się osobista historia, w której prym wiedzie Abigail, pierworodna córka króla Nabuchodonozora, pochodząca z nielegalnego związku. Podobnie jak ojciec pragnie władzy. To historia pozbawiona szczęśliwego finału, naznaczona cierpieniem, łzami i śmiercią. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do kolejnych podróży w ramach projektu.

Nasz projekt  „Kulturalne Pendolino”  jeździ w ramach programu „Kultura Dostępna”.  Dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Patronat medialny nad projektem przyjęła Lokalna Gazeta powiatu Żagańskiego.

Galeria zdjęć

Plakat

Na zakończenie lata zapraszamy Państwa serdecznie na piękny akustyczny koncert - "W objęciach czasu". 5 muzyków zmierzyło się i to z bardzo dobrym skutkiem z piosenkami Starego Dobrego Małżeństwa, zespołu Raz Dwa Trzy, Marka Grechuty.   W to popołudnie usłyszymy teksty i dźwięki, które nastroją pozytywnie, rozgrzeją i będą miłym uzupełnieniem wieczoru.  Podarujcie sobie odrobine dobrej energii i przyjdźcie 24 września 2021  o godz. 18:30  do nas na koncert z cyklu " Piętro wyżej". Po koncercie jak zawsze będzie możliwość  rozmowy z artystami.

Rezerwacja  i sprzedaż biletów w cenie 25 zł , w sekretariacie SzDK  tel.  68 376 24 01 / 500 202 518