Plakat02

 

Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością zapraszam na kolejne już- VIII Szprotawskie Divertimenti. W tym roku z uwagi na stan epidemiologiczny w kraju musieliśmy ograniczyć ilość uczestników warsztatów, ale nie mogliśmy i nie chcieliśmy ograniczyć koncertów na , które Państwo czekacie.  Zapraszam na trzy koncerty , pełne najznakomitszych dzieł światowej wokalistyki, w wykonaniu znakomitych śpiewaków i uczestników warsztatów.

Rozpoczniemy koncertem plenerowym w Pałacu Wiechlice, 12 sierpnia ( środa)

o godz. 19.00. Zabierzemy Państwa w muzyczną podróż po świecie. Wędrując usłyszymy między innymi kompozycje: Agustina Lary - „Granada”, Jerzego Petersburskiego – „Odrobina szczęścia w miłości”, Andrew Lloyd Weber – „Don’t cry for me Argentina” i wiele innych.

Na kolejny koncert zapraszamy 15 sierpnia (sobota) o godz. 17.30 , do Kościoła pw. WNMP w Szprotawie, na koncert dedykowany Janowi Pawłowi  II  100 rocznicę urodzin. Koncert z najwybitniejszymi dziełami Szuberta, Handla, Scarlatiego i ulubionych piosenek Jana Pawła. W obu koncertach wystąpią: Ida Tamara Zagórska –sopran ,Agnieszka Makówka – mezzosopran ,Krzysztof Marciniak – tenor, przy akompaniamencie Natalii Chekanovskiej – fortepian. Prowadzenie koncertów , Teresa Zima.

Finałowy koncert, który jest zawsze niespodzianką, odbędzie się na szprotawskim rynku 16 sierpnia ( niedziela) o godz. 20.15. Wystąpią w nim Wszyscy uczestnicy warsztatów i ich trenerzy.

Zapraszamy serdecznie , koncerty odbędą się w obowiązującym  reżimie sanitarnym.