Menu

Szukaj

Szukaj

WYDARZENIA SzDK

Stankiewiczplakatlutym

Niebywałe połączenie harmonii, melodii i interpretacji tekstów Osieckiej, mogliśmy poczuć i  usłyszeć podczas koncertu , "Byle nie o miłości ". Koncertu, który otworzył nam ( ponad 200 osobowej publiczności )  nowe drzwi i spojrzenie na  twórczość Agnieszki Osieckiej.

Koncert  ten - stworzony na cześć poetki oczarował publiczność. I choć nie ma jej z nami już ponad 20 lat, mieliśmy wrażenie, że jest cały czas obecna. Wszystko dzięki przemyślanym fragmentom wywiadów i materiałom archiwalnym z życia Osieckiej, które były wyświetlane na ekranie pomiędzy piosenkami, tworząc jednocześnie niebywały klimat i spójną całość z wykonywanymi utworami.  Sprawiło to troje artystów. Na scenie: Nula Stankiewicz-  wokalistka, Janusz Strobel -  gitarzysta i aranżer wszystkich utworów tego koncertu, Andrzej Jagodziński - wirtuoz fortepianu i  akordeonu .  Jazzowe nutki , lekka melancholia  sprawiały ,że utwory - te bardzo i  te mniej znane - zaskakiwały. Nic dziwnego ,że publiczność gorąco oklaskiwała wykonawców. O ile śpiew Nuli uspokajał dając chwilę na chłonięcie tekstu, to solówki instrumentalistów powodowały ożywienie wśród publiczności.

Dyrektor SzDK  dziękując artystom ,wręczyła  kwiaty.  Publiczność domagała się bisu- usłyszeliśmy „Dookoła noc się stała”, do  śpiewania z nieukrywanym wzruszeniem, dołączyła  cała widownia.  Później był czas na rozmowy , wspólne zdjęcia , autografy. Dziękujemy za wyjątkowy czas. Dziękujemy Artystom. Dziękujemy Publiczności.  Sala  Koncert był realizowany pod patronatem 

Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej oraz Radia RDC

 

 

Kilka słów o wykonawcach:

slide1 vert

Nula Stankiewicz - piosenkarka, pedagog, logopeda.

Artystka o niebywałym brzmieniu głosu, świetnej dykcji, intonacji i artykulacji. Jest laureatką wielu konkursów i festiwali, na których, poza muzykalnością, ogromną rolę odgrywa świadoma interpretacja poezji. 

 

Janusz Strobel - Jeden z najwybitniejszych wirtuozów gitary klasycznej, kompozytor, aranżer. Współpracował z polskimi muzykami takimi jak Włodzimierz Nahorny, Robert Majewski i wielu innymi, tworząc różne formacje. Skomponował oryginalną muzykę do wierszy polskich i rosyjskich poetów mówionych przez Annę Romanowską i Krzysztofa Kolbergera. Artysta na swoim koncie ma dziesiątki nagranych płyt, wiele przebojów śpiewanych przez wybitnych wykonawców, przejmujące kompozycje i aranżacje muzyki instrumentalnej. Jest cenionym jurorem na festiwalach, przeglądach i konkursach instrumentalnych i wokalnych. Przez Ministerstwo Kultury został odznaczony medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Andrzej Jagodziński – wszechstronny artysta; pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog. Gra w różnych stylistycznie formacjach m.in: Old Timers, Swing Session, Kwartecie Tomasza Szukalskiego, Jarosława Śmietany, Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. Koncertował niemal na całym świecie m.in.: Jazz Yatra – Bombay, Ost-West Nurnberg, Jazz in Europe-Paris, Skane Festivalen in Malmo, Istanbul International Festival. Współpracuje m.in. z Ewą Bem (od 30 lat), Urszulą Dudziak, Anną (Nulą) Stankiewicz Januszem Szromem.

Jest zdobywcą Fryderyka w kat.jazz za płytę „Chopin”. W 2005 roku jako jedyny Polak zasiadał w jury I Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Moskwie.

 Ziemia i Pieśń

Divertimenta

Galeria Pryzmat