Menu

Szukaj

Szukaj

WYDARZENIA SzDK

kobranocka plakat

 

 

 

W niedzielę 14 kwietnia na naszej scenie gościliśmy zespół KOBRANOCKA. Wyjątkowo - bo akustycznie! My wszystkie przeboje śpiewaliśmy z Kobranocką na cały głos, czy Wam też serca drgnęły przy "Kocham cię jak Irlandię"? Dziękujemy za wyjątkowy koncert i zapraszamy na kolejne wydarzenia!

 

 

Legenda polskiej muzyki lat , której korzenie  sięgają lat 80 , zespół Kobranocka., wystąpi w Szprotawie.  Zapraszamy na  akustyczny koncert do sali widowiskowej SzDK ,  14 kwietnia o godz. 17.00 . Przypominajcie sobie "stare " i te nowsze  dobre przeboje i przybywajcie, żeby zaśpiewać razem- Kocham Cię Jak Irlandię, I nikomu nie wolno się z tego śmiać, Hipisówka, List z pola Boju. Bilety już dostępne  w sekretariacie SzDK. Rezerwacja biletów pod nr. tel. 683762401, 500202518

kilka słów przypomnienia o zespole:
Początki grupy  sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu "Poza Kontrolą". Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce.
W 1986  grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki "Sztuka Jest Skarpetką Kulawego", a dwa lata później kolejna "Kwiaty Na Żywopłocie", zawierająca słynny cover Stonesów - "Współczucie dla diabła" oraz "Kocham Cię jak Irlandię".

W 2010 wyszła ostatnia najnowsza płyta "Spox".
W swoim ponad 25 letnim graniu, supportowali takie gwiazdy jak Guns n Roses czy Scorpions, wielokrotnie koncertował poza granicami  kraju między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Irlandii, Niemczech. W Polsce  grali na  Woodstocku, w Sopocie, w Opole,  i oczywiście Jarocinie
Współpracowali z: Kayah, Edytą Bartosiewicz, Kasią Nosowską, Martyną Jakubowicz czy Eweliną Flintą.


Ziemia i Pieśń

Divertimenta

Galeria Pryzmat