Menu

Szukaj

Szukaj

WYDARZENIA SzDK

TangoPolaco 1

 

W niedzielę (27 października) byliśmy świadkami podróży w czasie, przenieśliśmy się parę dekad wstecz, aby na nowo odkryć magię tanga argentyńskiego. Podczas tego muzycznego spotkania usłyszeliśmy największe klasyki gatunku, okraszone ognistym tańcem pary tanecznej. Tego wieczoru usłyszeliśmy duet: Magdalena Lechowska - wokal, Wiesław Ochwat - akordeon.
Scena zamieniła się w taneczny parkiet dzięki parze tanecznej – Agnieszka Danek & Marcin Sieprawski. Dziękujemy za wieczór pełen wrażeń i zapraszamy na kolejne nasze wydarzenia!

Fot. Bogdan Licimiński

 

 

Tango, i to w najlepszym wydaniu już  27 października w sali widowiskowej SzDK.  TANGO POLACO , to tytuł koncertu i zapowiedź niesamowitych przeżyć za sprawą artystów , których połączyła wspólna pasja i zamiłowanie do tanga. Duet Tangowy „Tanguedia” -Magdalena Lechowska i Wiesław Ochwat-  to niezwykłe połączenie rytmicznego akordeonu oraz temperamentnego śpiewu. Nazwa duetu została zainspirowana płytą „Tanguedia de Amor” genialnego kompozytora tanga, Astora Piazzolli.  Ta Polska wokalistka śpiewa argentyńskie tanga jak rodowita Argentynka i wykorzystuje stylistykę południowoamerykańską do interpretacji polskich tang. Wraz z muzykami wystąpią wspaniali tancerze tanga Maestros Marcin Sieprawski i Agnieszka Danek 

Tego wieczoru usłyszymy m.in. „Volver”, ”, „Caminito”,„La Cumparsita” oraz przepiękne tanga polskie takie jak „Ostatnia Niedziela”, „Chryzantemy złociste”, „Tango Notturno” i Już Nigdy.  Zapraszamy serdecznie , rezerwacja miejsc i zakup biletów ( 25 zł) w sekretariacie SzDK   nr. tel 68 376 24 01 i 500202518

kilka słów o artystach:

Magdalena Lechowska to Polka o latynoskiej duszy! Urodziła się w Krakowie ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie oraz kulturę iberoamerykańską.  Bogactwo rytmów i brzmień z jakimi miała styczność na co dzień, było bezcennym źródłem muzycznej inspiracji. W 2005 roku poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego i u jego boku zaczęła śpiewać z wielkim powodzeniem tanga argentyńskie. Brała udział między innymi na festiwalach „Puente del Tango” w Krakowie, „Magia Tanga”, w Brzegu oraz podczas licznych wernisaży wystawy fotografii "Tango Argentino" autorstwa S. Markowskiego. 

Wiesław Ochwat - akordeonista z wykształcenia. W 2018 r. ukończył doktorat na Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 2015-2017 był uczestnikiem „Italian Accordion Accademy” zaawansowanego pedagogicznie oraz wykonawczo projektu dedykowanego sztuce akordeonowej. Uczestniczył w licznych konkursach akordeonowych i zajmował czołowe lokaty w całej Polsce i za granicą (Konkurs Akordeonowy im. Andrzeja Krzanowskiego, Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe, Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy – Chełm i wiele innych).Od wielu lat pasjonuje się tangiem. Jego niezwykła gra na akordeonie sprawdza się zarówno w przedwojennych tangach jak i w nowoczesnych brzmieniach tangowych, jak kompozycje Astora Piazzolli. 

Marcin Sieprawski - jeden z najbardziej doświadczonych tancerzy i nauczycieli tanga w Polsce. Tańczy tango od 2002 roku szkoląc się u największych gwiazd tanga argentyńskiego w Europie i w Buenos Aires. Działa w wielu projektach artystycznych jako tancerz, choreograf i instruktor tanga argentyńskiego. Od 2003 roku prowadzi w Krakowie własną szkołę tanga argentyńskiego Bravo Tango, w której uczy-my według autorskiej metody łącząc szeroką wiedzę o technice tańca z wiedzą o zdrowym organicz-nym ruchu.

Agnieszka Danek - Tango argentyńskie to dla niej język (w szczególnym stanie skupienia), dla którego warto porzucić komfortową sferę słów. W objęciu, jak w rozmowie, poszukuje uważności, obecności, zanurzenia w „tu i teraz” oraz połączenia, które tworzy doświadczenie niepowtarzalnym. Współpracowała z teatrem Vis a Vis w ramach spektaklu „Tango del amor, czyli noc w Buenos Aires". Na co dzień prowadzi regularne zajęcia w krakowskiej szkole BravoTango.

Zapraszamy do posłuchania

 

Ziemia i Pieśń

Divertimenta

Galeria Pryzmat