Menu

Szukaj

Szukaj

WYDARZENIA SzDK

Kontakt

To były najlepsze eliminacje jakie słyszałem  od ubiegłego roku, tymi słowami rozpoczął odczytywanie werdyktu jury , Maciej Sławny z RCAK w Zielonej Górze.  16 marca 2016 r  o godz. 9 :15 w sali widowiskowej SzDK, rozpoczęły się eliminacje powiatowe  Lubuskiego Festiwalu Piosenki ?Scena Młodzieżowa?  Wystąpiło 13 wykonawców  w tym jeden duet. To najlepiej śpiewające osoby  w powiecie żagańskim, wyłonione podczas eliminacji gminnych.

Jury w składzie: Włodzimierz Czernisz, Andrzej Kajfasz, Artur Roguski oraz Maciej Sławny do kolejnego etapu , przeglądu wojewódzkiego nominowało, aż 4 z nich :

Jagodę Mikołajewską z Żagania, Szymona Rzeszowskiego z Klubu 11 Dywizji Kawalerii  Pancernej w Żaganiu, Zuzannę Rychlewską z Klubu 11 Dywizji Kawalerii  Pancernej w Żaganiu oraz Martynę Białko z Zespołu Szkół w Tomaszowie.  Przyznano też wyróżnienia, otrzymali je:

Katarzyna Kucharz ze Szprotawskiego Domu Kultury, Zuzanna Jurkiewicz z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Żaganiu, Julia Okulewicz ze Szprotawskiego Domu Kultury oraz duet Klaudia Koleśniczenko i Martynia Jajko z Zespołu Szkół w Małomicach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, wyróżnieni dyplomy i słodkości a laureaci dyplomy , statuetki i nagrody pieniężne ufundowane przez Szprotawski Dom Kultury.

  Wszystkim dziękujemy a za nominowanych trzymamy  kciuki , 5 maja na przeglądzie wojewódzkim  w Sulechowskim Domu Kultury.


Ziemia i Pieśń

Divertimenta

Galeria Pryzmat