Menu

XII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, pod honorowym patronatem Burmistrza Szprotawy, Józefa Rubachy, który odbył się 14 grudnia w Szprotawskim Domu Kultury , przeszedł do historii. Wrzucimy Państwu garść informacji z tego wydarzenia. Łącznie wystąpiło 178 osób (soliści i zespoły) w czterech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Włodzimierz Czernisz, Andrzej Kajfasz i Katarzyna Kucharz przyznali tytuły laureata i wyróżnienia następującym wykonawcom:


W kategorii I - przedszkola, wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania, upominki i dyplomy laureata, a byli to: Maja Boczniewicz i ?Pszczółki? z Przedszkola nr 1 w Szprotawie, ?Sześciolatki? z Siecieborzyc Oddział Przedszkolny przy ZS w Wiechlicach filia Siecieborzyce, ?Żołędziaczki? z Przedszkola nr 3 w Szprotawie, ?Kasztanki? z Przedszkola nr 2 w Szprotawie oraz ?Wróbelki? z Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Chichach.

 

W kategorii II - klasy I-III, tytuł laureata zdobyła grupa ?Sieciolinki? z Zespołu Szkół w Wiechlicach filia Siecieborzyce, wyróżnienie otrzymał Bartosz Bębenek z Zespołu Szkół w Szprotawie oraz Zespół uczniów z klasy III z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie.

 

W kategorii III - klasy IV-VI tytuł laureata otrzymało TRIO wokalne - K. Krupa, N. Rabska i G. Gardyńska z Zespołu Szkół w Szprotawie, wyróżnienie powędrowało do Amelii Bargielskiej, Zespołu Wokalnego z Zespołu Szkół w Wiechlicach oraz Zespołu wokalnego LIRA z Zespołu Szkół w Wiechlicach filia w Długiem.

 

W kategorii IV - gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne laureatem została Kamila Wiśniewska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie, wyróżnienie otrzymała Weronika Kenigsberg ze Społecznego Gimnazjum z oddziałami dwujęzycznymi w Szprotawie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe podziękowania za udział i słodkości, wyróżnienie dodatkowo upominki a laureaci upominki i statuetki.

 

Dziękujemy za miłe spotkanie i piękne dźwięki, do zobaczenia za rok!