Menu

Szukaj

Szukaj

WYDARZENIA SzDK

Kontakt

KACZMARSKI2018

Już od siedmiu lat Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego we współpracy z Szprotawskim Domem Kultury organizuje Powiatowy Konkurs Wokalny Kaczmarski & Gintrowski,  pod honorowym patronatem Wojewody Lubuskiego, Marszałka Województwa Lubuskiego, Starosty Powiatu Żagańskiego, Burmistrza Szprotawy oraz Gazety Lokalnej.

W tym roku koncert galowy odbył się 13 grudnia, w 37 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego. To ostatni akord obchodów 100- lecia Niepodległej, który przypomina nam, że wolności nie otrzymaliśmy raz na zawsze. O tym i innych ważnych tematach śpiewali uczestnicy konkursu, sięgając po utwory z repertuaru Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego.
Dzięki hojności sponsorów (Sebastian Skupień - FAMAX, Mirosław Pawluk - ZEMIR, Międzyzakładowa Komisja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Szprotawie, 11. Batalion Dowodzenia w Żaganiu, Państwo Beata i Wiesław Wojciechowscy - NA SKARPIE) organizatorzy mogli nagrodzić wielu wykonawców, choć brawa należą się wszystkim, którzy sięgają po ten ambitny repertuar. 
Za najlepsze wykonanie słynnych „Murów” J. Kaczmarskiego puchar otrzymała uczennica SP w Małomicach Anna Leśniewska, wyróżnienie za ciekawą aranżację piosenki „Mimochodem” powędrowało do duetu Amelia Bargielska i Nikola Nurkowska z SP Długie. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyły uczennice SP nr 2 w Szprotawie: Kamila Krupa i Natalia Rabska , II miejsce Martyna Jersz z SP nr 1 w Szprotawie, III miejsce - Emilia Wójcik z SP Wiechlice.W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Grand Prix zdobyła Martyna Białko z LO im. S. Banacha w Żaganiu, natomiast nagrodę NSZZ „Solidarność” uczennica ZSP im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie - Martyna Jajko.
Mottem tegorocznego koncertu były słowa prezydenta USA Ronalda Reagana, który w 1981 roku w bożonarodzeniowym orędziu do narodu wsparł Polaków, prosząc o zapalenie świec w wigilijny wieczór: „Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić”. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku życzmy sobie wszyscy, aby światło naszej  wolności nigdy nie zgasło.
 


Ziemia i Pieśń

Divertimenta

Galeria Pryzmat