Menu

 

Tego dnia razem z Burmistrzem Szprotawy , zaprosiliśmy Panie i towarzyszących im panów  na spektakl " Ławeczka" w wykonaniu artystów Teatru Lubuskiego. Przygotowania rozpoczęły sie już o godz. 11:00, aby na 18.30 być w pełnej gotowości. Na scenie wyczarowana została plaża  z tajemnicza mgłą, lasem i konarami- miejsce akcji sztuki. Wchodzących do sali widowiskowej witały  piękne dźwięki , sprawił to grający na gitarze -przez cały spektakl- Paweł Stachowiak. Nim rozpoczął sie spektakl, wierszowane życzenia Wszystkim Paniom złożył Burmistrz Szprotawy , pan Józef Rubacha. Aktorzy  Tatiana Kołodziejska i  Janusz Młyński zachwycili swoja grą. Było wzruszająco,  czasem zabawnie i nostalgicznie . Jak powiadali wychodzący "samo życie", albo " to o nas".

Po spektaklu burmistrz wraz z wiceburmistrzem ,wręczali wszystkim Paniom symboliczne goździki. Po czym wszyscy zostali zaproszeni na okolicznościowy toast. Padło wiele ciepłych serdecznych sów. Ten wieczór na długo pozostanie w naszej pamięci i sercach.

ŁAWECZKA2m

kilka słów o spektaklu
Słynna komedia rosyjskiego dramatopisarza była już w Polsce grana ponad dwadzieścia razy. To słodko-gorzka opowieść o mężczyźnie z przeszłością i kobietą po przejściach. Ona i On spotykają się przez przypadek w parku. On chciałby się wprosić na noc, ona pragnie miłości i stabilizacji. On ? tajemniczy i oszczędny w słowach, ona subtelna i wrażliwa. Czy spotkanie na tytułowej ławeczce odmieni ich los? Być może gdzieś już kiedyś się poznali? Kameralny spektakl w reżyserii Roberta Czechowskiego to opowieść o potrzebie bliskości i zrozumienia, a także o tym, że relacja pomiędzy kobietą a mężczyzną to nieustanna gra pozorów. 

Reżyseria: Robert Czechowski, 
scenografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak, 
muzyka: Paweł Stachowiak, 
obsada: Ona ? Tatiana Kołodziejska, On ? Janusz Młyński, 
inspicjent: Waldemar Trębacz.