Menu

W piątek ( 27 maja 2018r ) , instruktor Katarzyna Kucharz wraz z solistami sekcji wokalnej Sunniaki, pojechała do Żar na przesłuchania konkursowe ,Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces". I wygrały!Aż  trzy nasze reprezentantki zostały docenione! Wyróżnienie zdobyły Magdalena Kowalczyk i Wiktoria Grześkiewicz, a nominację do kolejnego etapu konkursu otrzymała Julia Okulewicz. Gratulujemy wszystkim uczestnikom , Julka trzymamy kciuki, Magdalena i Wiktoria, ogromne brawa, Dominik, dwie Julie , Aleksandra, Kamila, Wiktoria, też  duże brawa, wszystko przed Wami.


suniaki19052018

W sobotę 19 maja nasi reprezentanci brali udział w Finale Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte. Wraz ze swoją instruktor Katarzyną Kucharz dziewczyny prześpiewały całą drogę do Przytocznej, by właśnie tam zaprezentować piosenki, które ćwiczyły już od kilku miesięcy. Na miejscu powitali nas organizatorzy, a scena w GOKu zrobiła na nas wielkie wrażenie. Miło nam poinformować, że Magda Kowalczyk i Julia Okulewicz zostały nagrodzone wyróżnieniem. Świetnie wystąpiło też nasze trio wokalne, w którym oprócz Magdy i Julii śpiewała też Kamila Krupa. Dziewczyny należą do grupy wokalnej Sunniaki. Brawo dziewczyny! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na muzycznej ścieżce :)

 


25 maja w lubińskim Centrum Kultury "Muza" odbył się finał drugiej edycji przeglądu twórczości Czesława Niemena. Do koncertu finalowego jury zaprosiło 13 wykonawców i zespołów z ponad 20, którzy zgłosili się do eliminacji. W koncercie można było usłyszeć bardziej i mniej znane utwory Niemena a także piosenki artystów z Niemenem współpracujących. Szprotawski Dom Kutury reprezentowała Agnieszka Zgrzebska, która zaśpiewała piosenkę "Pamiętam ten dzień" i wygrała w swojej kategorii. Grand Prix zdobył zespół Maluje piosenką "Jednego serca".


julkao

 

W sobotę (2 czerwca) w Zielonej Górze odbył się II etap eliminacji do Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces". Co roku eliminacje odbywają się w całej Polsce, w tym roku o finał walczyło prawie 2500 uczestników w 49 miastach. Z wielką dumą informujemy, że wśród 126 finalistów mamy również naszą reprezentantkę - Julię Okulewicz, solistkę z sekcji wokalnej SUNNIAKI. Sukces wyśpiewała piosenkami "Co się śni niewidomym" z rep. Mawn's Gallery i "Brzydcy" z rep. Grażyny Łobaszewskiej. Finał pod koniec września, ale już dziś trzymamy kciuki! Gratulujemy!


nck

Chwalimy się! Przed nami nowe kreatywne wyzwanie! Jako jeden z dwudziestu domów kultury w Polsce ( w woj. lubuskim 2 ) zakwalifikowaliśmy się do projektu "Zaproś nas do siebie" - programu szkoleniowego Narodowego Centrum Kultury. Wszystko po to, by poszerzyć horyzonty i z dobrą energią patrzeć w przyszłość. Cieszymy się, bo wiemy, że takie działania przyniosą korzyść nie tylko nam, pracownikom, ale przede wszystkim całej naszej społeczności.

Już jutro ( 11.04.2018 ) inauguracja w Warszawie, a co dalej...? Będziemy Państwa informować, bądźcie z nami!

Pozdrawiamy, Dyrektor Teresa Zima i załoga SzDK

zespolszdk

 


Z wielką radością mamy zaszczyt pochwalić się sukcesem wszystkich naszych reprezentantów na V Rejonowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Żaganiu. Wszyscy oni zostali zauważeni przez komisję i otrzymali nagrody. A byli to:
Magdalena Kowalczyk - laureat w kat. III
Duet MOKKA - laureat w kat. V
wyróżnienia otrzymali: Oliwia Rudek (kat. III), Laura Gancarczyk (kat. V) i zespół Tulowianki (kat. V)
Specjalną nagrodę otrzymał też nasz maestro Włodzimierz Czernisz - za wybitny akompaniament dla swoich podopiecznych.
Nasza SzDK-owa rozśpiewana załoga wystąpiła w koncercie galowym, który odbył się w Pałacu w Żaganiu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Fot. Jan Mazur


Z przyjemnością informujemy, że na wczorajszym finale VII Festiwalu Piosenki "Śpiewać może każdy” reprezentantka Szprotawskiego Domu Kultury Monika Jóźwik wyśpiewała wyróżnienie! W finale wystąpiło 47 wykonawców wyłonionych ze wcześniejszych czterech etapów eliminacyjnych. Gratulujemy!

slawamonika

 


Miło nam poinformować, że z IV Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Lubrzy, zespół reprezentujący Szprotawski Dom Kultury przywiózł główną nagrodę - Złoty Nenufar!

   Zespół Mokka to eksperyment wokalny stworzony na potrzeby festiwalu. Cztery wokale połączone w całość, a nazwa kojarząca się z kawą rzeczywiście oddaje charakter grupy - mocne uderzenie i energia. Połowa składu ze Szprotawy, połowa mieszka we Wrocławiu, choć korzenie maja szprotawskie i nie jeden raz dziewczyny  śpiewały na naszych( i nie tylko) deskach. Próby- głównie na odległość, ale widać w tych czasach nie ma nawet z tym problemu. Teraz można śpiewać przez internet! Choć my za ścianą słyszeliśmy często jak próbowały, interpretowały na różne sposoby i nagrywały podkłady. Z reporterskiej solidności musimy podać , iż te cudne aranże to zasługa Moniki Jóźwik- naszej instruktorki . A skład zespołu Mokka to: Monika Jóźwik, Katarzyna Kucharz ( SzDK ) i Marta Poazroszczyk , Małgorzata Wróblewska ( Szprotawa- Wrocław ). O festiwalu i przygotowaniach dziewczyny mówiły tak.  "Bawiliśmy się świetnie, dałyśmy z siebie wszystko i usłyszałyśmy wiele ciepłych słów ze strony publiczności, komisji i gwiazd festiwalu - zespołu Trubadurzy, którzy są autorami tegorocznej obowiązkowej piosenki- Przyjedź mamo na przysięgę".  Gratulujemy zespołowi ,życząc sukcesów w różnych konfiguracjach scenicznych ( solo , duet , tercet, kwartet )

 

zdjęcia ze strony Gminy Lubrza.


Film grupy „Drzewo” najlepszy w ogólnopolskim konkursie filmowym

    Grupa teatralno-filmowa „Drzewo” działająca w Szprotawskim Domu Kultury po raz kolejny odniosła sukces w ogólnopolskim konkursie filmowym „Lektury w kadrze” i zdobyła I miejsce w kategorii dla uczniów gimnazjum za film „Purgatorium”. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas Gali Filmowej w Muzeum Kinematografii w Łodzi. W VI. edycji konkursu wzięło udział kilkadziesiąt amatorskich ekip filmowych z całej Polski.

   Celem konkursu było nagranie etiudy filmowej, której czas nie mógł przekraczać dziesięciu minut, inspirowanej wybranym utworem literackim z kanonu lektur szkolnych. Jurorzy oceniali oryginalność adaptacji, pomysłowość, technikę filmową oraz wrażenia estetyczne. Jury oceniało prace w dwóch kategoriach wiekowych: gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Komisja konkursowa, której przewodniczącym był prof. Tomasz Komorowski - wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi, doceniła w filmie szprotawskiej grupy: niepowtarzalny klimat, ogromną świadomość filmową, grę detalem i zmierzenie się z niełatwym tekstem literackim. Film „Purgatorium” inspirowany był tekstem Juliusza Słowackiego „Balladyna”, ale młodzi filmowcy stworzyli dzieło zrywające z klasycznym tekstem, osadzone w klimacie dramatu psychologicznego z elementami filmu grozy.

   Grupa „Drzewo”, której instruktorem jest p. Dominik Burchard, w poprzednich edycjach konkursu zajęła już dwukrotnie II miejsce w swojej kategorii.

    Dodatkową atrakcją dla młodych artystów było zwiedzanie Muzeum Kinematografii, gdzie mogli poznać historię kina, rozwój techniki filmowej, montażu, a także Dział Animacji z rekwizytami do wielu znanych filmów animowanych dla dzieci. Nasi filmowcy uczestniczyli również w warsztatach artystycznych na temat sztuki współczesnej, które odbyły się w Muzeum Sztuki ms².


Szczęśliwi po festiwalu "Śpiewać może każdy" w Sławie! Reprezentacja Szprotawskiego Domu Kultury walczyła na eliminacjach 26 maja. Julia Okulewicz zdobyła statuetkę Małego Mikrofonu i tym samym została nominowana do finału. Ale to nie wszystko! W finale pojawi się również Antonina Chmura i Monika Joźwik ! Brawo, dziewczyny!   Gratulujemy i trzymamy kciuki 4 czerwca.

sława


Z przyjemnością informujemy, że półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces", który odbył sie w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie 29 maja, nasza reprezentantka wyśpiewała wyróżnienie! Kamila Krupa - brawo! Gratulujemy

kamilakrupa


Dziękujemy Wszystkim , którzy oddali swoje głosy na naszą panią dyrektor. Dzięki Wam , a także w głosowaniu kapituły została (podwójnie) wyróżniona w plebiscycie "Człowiek Roku Krono 2017". Dyplomy p. dyrektor odebrała wraz z dwójką wyróżnionych podczas sesji Rady Powiatu.

gazetatz


?Drzewo? daje owoce, czyli kolejny sukces młodych filmowców

 

    Grupa teatralno-filmowa ?Drzewo? działająca w Szprotawskim Domu Kultury zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie filmowym ?Lektury w kadrze? za etiudę filmową ?Ziemia, planeta ludzi?. Uroczyste wręczenie nagród i rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas Gali Filmowej w Muzeum Kinematografii w Łodzi. W V. edycji konkursu wzięło udział kilkadziesiąt amatorskich ekip filmowych z całej Polski. 16 czerwca odbędzie się w Łodzi Pokonkursowy Pokaz Filmowy nagrodzonych prac z wszystkich pięciu edycji konkursu.

 

Uroczą , wzruszającą niespodzianką, na zakończenie konkursu kolęd i pastorałek, zaskoczyli nas uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Szprotawie. Na ręce naszej p. dyrektor, Teresy Zimy złożyli życzenia świąteczne i podziękowania ,za współpracę. W odpowiedzi usłyszeli ,że to ogromna przyjemność gościć Ich u nas , bo dzielą się z nami swoim pięknem ,  wyjątkową wrażliwością i talentami. Zawsze zachwycając i wzruszając publiczność. Do życzeń dołączyli przepięknego ręcznie zrobionego anioła i piernikową choinkę.  Dziękując, życzyliśmy im cudownych świąt. Nasze drzwi zawsze będą dla Was otwarte , zapewniała p. dyrektor.


Grupa teatralno-filmowa DRZEWO ze Szprotawskiego Domu Kultury odniosła kolejny sukces w ogólnopolskim konkursie filmowym. Tym razem młodych filmowców docenił Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, który przyznał wyróżnienie i nagrodę finansową za cykl trzech filmów ("Historia kołem się toczy", "Profesor B. Mądry" i "ZeNeK 1.0" ) w IV edycji konkursu na krótki film promujący ochronę własności intelektualnej. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 16 grudnia w kinie Iluzjon w Warszawie. Oprócz opiekuna grupy ? p. Dominika Burcharda ekipę reprezentowali Grzegorz Borowicz, Maciej Rutkowski i Mateusz Ryszawy. Do konkursu zgłoszono 42 filmy z całej Polski bez podziału na kategorie wiekowe. Grupa DRZEWO była najmłodsza wśród laureatów konkursu. Podczas gali nagrodzono również redakcje i dziennikarzy (m.in. Newsweeka, Gazety Prawnej) oraz wyróżniono prace naukowe o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej. To kolejny znaczący sukces w krótkiej historii naszej sekcji filmowej. Przypomnijmy, że dwukrotnie grupa zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie ?Lektury w kadrze? w Łodzi, a w maju br. zdobyła Nagrodę Publiczności oraz została uhonorowana Brązowym FrankoFilmem (III miejsce) za film "O(LOX)" na Międzynarodowym Festiwalu Francuskich Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm 2016 w Zielonej Górze.

Wyniki konkursu - http://www.uprp.pl/wyniki-iv-edycji-konkursu-na-krotki-film-promujacy-ochrone-wlasnosci-intelektualnej-ogloszony-przez-urzad-patentowy-rzeczypospolitej-polskiej-w-2016-roku/Lead02,60,17149,7,index,pl,text/

Film z gali ? wręczenie nagrody naszej grupie - https://www.youtube.com/watch?v=fs4Vj1wrqNM#t=15m23s

Relacja z gali - http://www.uprp.pl/uroczyste-wreczenie-nagrod-laureatom-14-edycji-konkursow-na-prace-habilitacyjna-doktorska-magisterska-i-studencka-oraz-na-plakat-a-takze-4-edycji-konkursow-na-krotki-film-i-informacje-medialna-z-zakresu-wlasnosci-intelektualnej-ogloszonych-przez-urzad-patentowy-rp/Lead02,60,17319,7,index,pl,text/

Rozbudowana relacja z gali ? filmy i zdjęcia - http://press.warszawa.pl/uroczystosc-wreczenia-nagrod-laureatom-14-edycji-konkursow-zakresu-ochrony-wlasnosci-intelektualnej/


W Górzynie , 20 czerwca 2015 r.  odbył się  X Festiwal "Mundurowo na Ludowo".  Na jubileuszowy festiwal pojechały 3 zespoły z SzDK- Wrzosy, Tulowianki i Wyszywanka- , które wystąpiły razem z 17 innymi  zespołami z różnej części woj. lubuskiego.  Wszystkie zaśpiewały  po trzy piosenki, w tym obowiązkową jedną piosenkę żołnierską.  Wesołej atmosfery imprezy  nie zepsuła nawet deszczowa pogoda. Jury festiwalu, po przesłuchaniu wszystkich uczestników , przyznało kilka wyróżnień i trzy nagrody główne- Złotą, Srebrną  i Brązową Fanfarę.  Aż dwie ,trafiły do naszych zespołów. Złotą fanfare i nagrodę Starosty Żarskiego  otrzymała Wyszywanka, Brązowa wraz z nagrodą Starosty Żarskiego, trafiła do Wrzosów . Tulowianki choć nie zajęły żadnego miejsca zaśpiewały równie pięknie i znalazły uznanie u słuchaczy , którzy ich występ nagrodzili gromkimi brawami.  Wielkie ukłony i podziękowania dla pana Włodzimierza Czernisza , który akompaniował wszystkim zespołom. mamy nadzieję ,że za rok znowu się spotkamy i pośpiewamy razem.

 


 

"Mowa nasza śpiewna, z serca nam wypływa (...) bliska i kochana - podwileńska mowa"

Kolejny weekend z sukcesami naszych sekcji artystycznych! Miło nam poinformować, że DOJRZAŁE KŁOSY i ASTRY zostały laureatami XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Polszczyzny i Pieśni Kresowej, który odbył się 18-19 czerwca w Żarach. Gratulujemy!


 

"Mowa nasza śpiewna, z serca nam wypływa (...) bliska i kochana - podwileńska mowa"

Kolejny weekend z sukcesami naszych sekcji artystycznych! Miło nam poinformować, że DOJRZAŁE KŁOSY i ASTRY zostały laureatami XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Polszczyzny i Pieśni Kresowej, który odbył się 18-19 czerwca w Żarach. Gratulujemy!


DSC 0632Na zakończenie pracowitego , dla nas weekendu,  bardzo miły akcent. 12 czerwca podczas festynu rodzinnego w Siecieborzycach, pani Teresa Zima - dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury  z rąk gospodarzy i organizatora festynu, Stowarzyszenia  Siecieborzyce - Aktywni Razem, otrzymała podziękowania za dotychczasową współpracę. Gratulujemy  i życzymy wielu wspólnych udanych przedsięwzięć.


 

Maj był miesiącem obfitym w muzyczne sukcesy szprotawian. Podopieczni sekcji artystycznych Szprotawskiego Domu Kultury uczestniczyli w wielu konkursach, przeglądach i festiwalach piosenki:

  3 maja zespół ASTRY wyśpiewał III miejsce w XXIV Konkursie Piosenki Lwowskiej i Wileńskiej w Górze.

14 maja Katarzyna Kucharz zdobyła Złoty Nenufar za zajęcie I miejsca na III Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Lubrzy.

19 maja Kamila Krupa oraz Luiza Rogozińska zostały wyróżnione na XIII Powiatowym Festiwalu Piosenki ?Piosenka budzi się wiosną?.

Zespół DE WŁODERS wyśpiewał III miejsce na X Wojewódzkim Przeglądzie Piosenek i Pieśni Religijnych w Olbrachtowie 21 maja. 29 maja

Kolejnym sukcesem był występ na XVI Festiwalu Piosenki ?Śpiewać może każdy?  (27 maja) w Sławie, nasi soliści wrócili nagrodzeni. Wyróżnieniei nominację do koncertu finałowego zdobyły Kamila Kuszlewska, Wiktoria Grześkiewicz i Aleksandra Żelechowska, natomiast

I m-ce i statuetkę Małego Mikrofonuzdobyła Katarzyna Kucharz i Julia Janiszewska.

Zespół WRZOSY wrócił z nagrodą zaI miejscez XXI Przeglądu Zespołów Ludowych, Kapel i Grup Śpiewaczych ?Pejzaż muzykąmalowany?, który odbył się 29 maja w Gościeszowicach.

   Gratulujemy wszystkim solistom, zespołom ich instruktorom muzycznym i artystycznym.  Życzymy wielu pięknych chwil , satysfakcji ze wspólnego śpiewu  i nieustającej pasji  twórczej.


Na III Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Lubrzy zaśpiewały trzy nasze solistki z zespołu Sunniaki- Joanna Kenigsberg, Aleksandra Żelechowska iich instruktorkaKatarzyna Kucharz. Z dumą informujemy, żeKasia zdobyła I miejsce w  kategorii solistów i przywiozła Złoty Nenufar.Cieszymy się też, że wykonanie piosenki "Róża i bez" Asi Kenigsberg zostało zauważone przez jury festiwalu.  Gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów. Miło nam poinformować ,że na tym festiwalu publiczność miała szansę posłuchać śpiewu  Kasi również  podczas koncertuzaprzyjaźnionej z nami Orkiestry Wojskowej z Żagania.!

Fot. Krzysztof Rosiński
Zdjęcia pochodzą ze strony www.lubrza.pl


Astrykonkurs

 

 

 

 

Zespół ASTRY powstał pół roku temu, a już może pochwalić się pierwszymi sukcesami. XXIV Konkursie Piosenki Lwowskiej i Wileńskiej w Górze, ASTRY wyśpiewały 3 miejsce z piosenkami "Lwowianka" i "Panna Ludwika". Zespołowi akompaniuje Włodzimierz Czernisz, a kierownikiem zespołu jest Franciszek Misiopecki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 

Z wielka przyjemnością informujemy, iż nas zespół instrumentalny "Odeon" w niedzielę 3 grudnia wystąpił w kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła w Szprotawie ? Iławie. Pomimo wyjątkowo zimnej aury, parafianie z Iławy z przyjemnością wysłuchali koncertu kolęd i pieśni bożonarodzeniowych. Zespół zagrał w składzie: Joanna Jeżewska ? skrzypce, Kamila Wiśniewska ? klarnet, Oliwia Rudek, Julia Skawińska ? flet, przy akompaniamenciepana  Włodzimierza Czernisza.Obok tradycyjnych polskich kolęd,w koncercie znalazły się również aranżacje kompozycji niemieckich i amerykańskich. Wiele wzruszeń dostarczyło wykonanie ulubionej kolędy Fryderyka Szopena ?Hej w dzień narodzenia?.


 

Młodzi filmowcy z grupy "Drzewo" w WarszawieZabytek10
Młodzi filmowcy z sekcji teatralno-filmowej "Drzewo" Szprotawskiego Domu
Kultury wzięli udział w ogólnopolskim konkursie filmowym "Zabytkomania"
ogłoszonym przez Narodowy Instytut Dziedzictwa i Polski Instytut Sztuki
Filmowej. W konkursie rywalizowali profesjonaliści i amatorzy, którzy
przygotowali filmy prezentujące lokalne zabytki. Szprotawska grupa
przygotowała etiudę filmową "Od Iławy do Szprotawy" i została zaproszona na
trzy dni do Warszawy.
"Chcieliśmy pokazać jak zmieniła się Szprotawa na przestrzeni lat, dlatego
wykorzystaliśmy w filmie fotografie i pocztówki zabytkowych miejsc naszego
miasta z początku XX w. Taki kontrast doskonale ukazuje jak bardzo się ono
zmieniło, ale podkreśla również jak ważne są dla nas, współczesnych
mieszkańców, historie związane z konkretnymi budynkami czy ulicami.  To
przecież nasze dziedzictwo kulturowe" - mówią autorzy filmu.
Młodzi filmowcy wzięli udział w uroczystej gali filmowej, zwiedzili Pałac
Prezydencki oraz poznali historię zabytkowej części stolicy. Dla uczestników
konkursu przygotowano również specjalne pokazy filmów w kultowych
warszawskich kinach - "Kultura" i "Iluzjon". Oprócz wymiany doświadczeń z
ekipami filmowymi z całej Polski, była też szansa podpatrywania warsztatu
profesjonalistów. Organizatorzy przygotowali ciekawe warsztaty z zakresu
rekonstrukcji starych filmów przy użyciu nowoczesnych technologii cyfrowych.
Instruktorem grupy "Drzewo" jest pan Dominik Burchard.


 


Nasze zespoły uświetniały Gminne Święto Plonów w Chociczu ( powiat  żarski ) . Wystąpiły "Wrzosy" z Siecieborzyc, "Tulowianki" z Borowiny i Ola Gyba z recitalem. Wszyscy wykonawcy otrzymali ogromne brawa. Gratulujemy udanego występu


 

 

 

 

 

Miło nam poinformować, że dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury Pani Teresa Zima została uhonorowana medalem za zasługi dla Gminy Szprotawa.

 


Sukces naszej podopiecznej na Powiatowym Festiwalu Piosenki w Siecieborzycach! We wtorek( 19 maja )po raz dwunasty odbył się festiwal "Piosenka budzi się wiosną" skierowany do uczniów szkół podstawowych. W tym roku udział wzięło niemal 50 młodych piosenkarzy z dwóch powiatów - żagańskiego i nowosolskiego. Wśród wyróżnionych przez komisję znalazła się także nasza reprezentantka Kamila Krupa, która wykonała piosenkę "Nieodkryty ląd" Marty Podulki. Kamila jest solistką grupy wokalnejSunniaki.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Zespół  "Wyszywanka " ze Szprotawskiego Domu Kultury ,  podbił serca widowni i jurorów IX Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Czerwieńsku.  "Wyszywanka" wystąpiła 17 maja ,w kategorii debiuty  i wyśpiewały I miejsce. Zachwyciły nie tylko pięknymi piosenkami śpiewanymi po polsku i ukraińsku ,ale też strojami. Piękne hafty - wykonane ręcznie przez panią Olę i mamę dziewczynek - cytując prowadzącego .... myślałem ,że to coś przyklejonego do bluzek- wzbudzały  podziw i zainteresowanie. Ten sam zespół dzień wcześniej wystąpił podczas" Folk Festiwalu. Mozika Muzyczna Powiatu Żagańskiego" i otrzymał propozycję nagrań  w Radiu Zachód, w audycji Donata Linkowskiego.  W tym rodzinnym zespole występują: Anna i Anastazja Bunzylo i ich ciocia Ola Gyba. Aranżacje i akompaniament Włodzimierz Czernisz. Gratulujemy i życzymy dalszej radości ze śpiewania i kolejnych sukcesów.