Menu

Szukaj

Szukaj

WYDARZENIA SzDK

Kontakt

W środę 24 lipca w Szprotawskim Domu Kultury rozstrzygnięto konkurs na inicjatywę oddolną w ramach projektu „#zaSZTUKAj” programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019 – dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Przypomnijmy, że Szprotawski Dom Kultury jednym z 50 beneficjentów tego programu w Polsce. Celem tego programu jest inicjacja działań służących wzmocnieniu zaangażowania społeczności lokalnej, odkrywanie i rozwój jej potencjału i kapitału kulturowego. Konkurs skierowany był do mieszkańców gminy i miasta Szprotawa, a celem jego było wyłonienie od 3 do 7 lokalnych inicjatyw w obszarze kulturotwórczych działań animacyjnych. W ramach konkursu wpłynęło 11 inicjatyw, z których komisja konkursowa, w której w skład wchodzili przedstawiciele wnioskodawców, pracownicy Szprotawskiego Domu Kultury, wyłonili 6 z nich, które będą realizowane już od sierpnia 2019 roku. Całość nadzorowana była przez animatora Narodowego Centrum Kultury – panią Beatę Pawłowicz. Oto zwycięzcy konkursu:

  1. „Słowa w obrazie miasta” - poezja w przestrzeni miasta (Grzegorz Żegleń, Szprotawa)
  2. „Nakręceni” - warsztaty filmowe (Kinga Dąbrowska, Szprotawa)
  3. „Smaki jesieni” (Monika Kubik, sołectwa: Henryków, Pasterzowice, Borowina)
  4. „Na pograniczu kultur” - spotkanie wielokulturowe (Sylwia Tokarska, Leszno Górne)
  5. „W krainie ceramiki” - warsztaty ceramiki (Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Podaruj Radość”, Szprotawa)
  6. „Mural historyczny dla Szprotawy” - (Fundacja „Spełnienie”, Szprotawa

W wyżej wymienionych inicjatywach udział będą brali chętni mieszkańcy gminy i miasta Szprotawy, którzy zgłoszą się w podanych przez nas terminach. Już w drugiej połowie sierpnia odbędą się warsztaty artystyczne i kulinarne z jarzębiny w Henrykowie, warsztaty z ceramiki „W krainie ceramiki”, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłe osoby oraz warsztaty filmowe „Nakręceni”, kierowane przede wszystkim do młodzieży. Więcej informacji już wkrótce na stronie internetowej Szprotawskiego Domu Kultury www.szdk.pl oraz profilu społecznościowym fb.


Ziemia i Pieśń

Divertimenta

Galeria Pryzmat