Menu

Szukaj

Szukaj

WYDARZENIA SzDK

Kontakt

Szprotawski Dom Kultury rozpoczął II etap projektu „zaSZTUKAj” w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Po przeprowadzonej diagnozie i konkursie „zaSZTUKAj” na inicjatywy oddolne, zostało wybranych 6 projektów. Ruszyliśmy z realizacja dwóch pierwszych.

Od 22 sierpnia trwał nabór do projektu międzypokoleniowego „W krainie ceramiki”, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Wspierania Dzieci i Młodzieży „Podaruj Radość” w Szprotawie. Projekt ten zakłada warsztaty ceramiczne, które odbywać się będą w Szprotawskim Domu Kultury – po wykonaniu prac odbędzie się wystawa , a po niej wszystkie prace staną się ich własnością uczestników. Warsztatowcy zwiedzą też Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec”.

Drugim projektem, który rozpoczął swoją realizację jest poezja w przestrzeni miasta Szprotawa- „Słowa w obrazie miasta”. Pierwszy etap tej inicjatywy to montaż dwóch instalacji słownych na budynku Szprotawskiego Domu Kultury: „Przenikanie” i „Labirynt Żeglenia”. Następnie odbędą się warsztaty poezji eksperymentalnej, których końcowym etapem będzie stworzenie przy Szprotawskim Domu Kultury galerii przechodnia „Między słowem a obrazem”.

Uwaga! Przyjmowanie zgłoszeń na warsztaty trwa do 27 września 2019 roku. Pomysłodawcą i realizatorem tej inicjatywy jest Grzegorz Żegleń – historyk, nauczyciel SP1 w Szprotawie.

  

Do realizacji zostały:

 „Mural historyczny dla miasta Szprotawy”

„Nakręceni” - warsztaty filmowe

„Smaki jesieni”

Na pograniczu kultur” - spotkanie wielokulturowe w Lesznie Górnym

 

 O  zapisach i rozpoczęciu realizacji na nie, poinformujemy już wkrótce na naszych stronach:www.zasztukaj.szk.plwww.szdk.pl i profilu fb Szprotawskiego Domu Kultury.

fot . z pierwszego spotkania warsztaty  "W krainie ceramiki" i  I etapu projektu " Słowa w obrazie miasta"

 


Ziemia i Pieśń

Divertimenta

Galeria Pryzmat