Menu

Szukaj

Szukaj

WYDARZENIA SzDK

Kontakt

 bannerNakreceni

 

 

Outdoor 

 

 

 

Razem z Kingą Dąbrowską zapraszamy młodzież od lat 13 na warsztaty filmowe -"Nakręceni". Zgłoszenia chętnych  pod nr tel. 603259913. Uczestnicy na cotygodniowych zajęciach poznają  tajniki i gatunki filmu. Spotkają się  z wykładowcami  Akademii Twórczych Poszukiwań z Zielonej Góry. Będą realizować własne filmy, które wezmą udział w konkursie z nagrodami i zostaną zaprezentowane na zakończenie projektu  oraz podczas pokazu specjalnego dla młodzieży szkolnej. 

 

 

(26.09.2019r.) Temat: Montaż filmow .

Rodzaje montażu, jak wpływa on na historię, na czym polega praca montażysty. następnie Cześć praktyczna: zapoznanie z dwoma przykładowymi programami do montażu o różnym stopniu zaawansowania. A na zakończenie zajęć, uczestnicy dostali materiały do zmontowania na następne zajęcia.

PlakatA3

 

 

Rozpoczęły się warsztaty filmowe „Nakręceni” realizowane w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019 Narodowego Centrum Kultury. Poprzez warsztaty młodzież zapozna się z pojęciami filmowymi, nauczy podstaw dotyczących pracy na planie zdjęciowym, przekona się, jak bardzo zróżnicowane mogą być gatunki filmowe. Zajęcia warsztatowe to przede wszystkim praktyka - uczestnicy tworzą własne teledyski, reportaże, dokumenty i etiudy.

 

Na ostatnich zajęciach uczestnicy zapoznali się z pracą operatora filmowego, poznali typy planów filmowych, ruchu kamery. Nagrywali krótkie filmy z użyciem poznanych technik.

 

Kolejny dzień  warsztatów z projektu" Nakręceni", w ramach #zaSZTUKAj, to spotkanie z Marzeną Więcek dyrektorem Lubuskiej Szkoły Filmowej i jej warsztatem filmowym. Uczestnicy poznali profesjonalny sprzęt i proces tworzenia - najważniejsze czynniki wpływające na końcowy efekt filmu. Rozpoczęli proces twórczy dokumentu i krótkiej fabuły. Efekty poznamy na zakończenie działań o czym Państwa z nieukrywaną przyjemnością poinformujemy.

 

 

5 listopada odbyło się uroczyste zakończenie warsztatów filmowych „Nakręceni” realizowanych w ramach projektu „#zaSZTUKAj” programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019 Narodowego Centrum Kultury. Pomysłodawcami i realizatorami byli szprotawianie: Kinga i Michał Dąbrowscy - młode małżeństwo, które swoją wiedzą i umiejętnościami chciało podzielić się z młodzieżą. Warsztaty filmowe kierowane były przede wszystkim do młodych ludzi w wieku 12 – 26 lat. Pomimo promocji projektu (spotkania z młodzieżą, plakaty, informacji na portalach społecznościowych, spocie filmowym) na 20 miejsc, w warsztatach wzięło udział 6 osób. Mimo to, warsztaty były realizowane. Przez uczestników stworzone zostały trzy krótkometrażowe filmy, m.in. fabuła i dokument. Premiera dzieł odbyła się podczas zakończenia projektu. Twórcom filmów wręczone zostały nagrody a zarazem podziękowania za udział w inicjatywie „Nakręceni”. Dziękujemy Kindze i Michałowi za realizacje projektu, życząc wszelkiej pomyślności i sukcesów w dalszych działaniach.


Ziemia i Pieśń

Divertimenta

Galeria Pryzmat