Menu

Szukaj

Szukaj

WYDARZENIA SzDK

W piątkowe popołudnie ( 8 listopada), w Szprotawskim Domu Kultury odbyło się zakończenie projektu "#zaSZTUKAj" programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019 Narodowego Centrum Kultury. Była to okazja do wspólnego spotkania wszystkich osób i grup (formalnych i nieformalnych), które przeprowadziły w ramach projektu działania na terenie naszej gminy z Beatą Pawłowicz (animatorem NCK) i pracownikami SzDK. Wszystkim przybyłym realizatorom projektów, wręczone zostały podziękowania w postaci pamiątkowych dyplomów i certyfikatu projektu. Przy kawie i słodkościach wspominaliśmy i wymieniliśmy się swoimi spostrzeżeniami , wnioskami na temat przeprowadzonych inicjatyw. W tym miejscu warto przypomnieć sobie wszystkie przeprowadzone działania, a były to:

"W krainie ceramiki" - warsztaty ceramiczne (Kamila Czop-Sasin, Anna Chilmanowicz, Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży w Szprotawie)
"Mural historyczny dla miasta Szprotawy" (Edyta Czeczkova, Fundacja "Spełnienie" w Szprotawie)
"Nakręceni" - warsztaty filmowe (Kinga i Michał Dąbrowscy, Szprotawa)
"Słowa w obrazie miasta" - poezja na przestrzeni miasta (Grzegorz Żegleń, Szprotawa)
"Na pograniczu kultur" - spotkania wielokulturowe (Sylwia Tokarska, Marek Łukaszka, Leszno Górne)
"Smaki Jesieni" (Monika Kubik - Henryków, Agnieszka Wardziak - Pasterzowice, Ewelina Oszmaniec - Borowina)

Cieszy nas fakt, że inicjatywy podobały się społeczeństwu a część z nich na pewno zrealizujemy za rok i być może staną się marką miejscowości . Już dziś zapraszamy do Leszna Górnego na spotkania wielokulturowe "Na pograniczu kultur"( 23 maja) ,we wrześniu "Święto Chleba" w Pasterzowicach, a w październiku "Święto Buraka" w Borowinie. Być może spotkania z innych inicjatyw zaowocują pomysłami na działania w przyszłości- jesteśmy otwarci na wasze propozycje.
Dziękujemy wszystkim: twórcom działań projektu "#zaSZTUKAj", za Waszą wrażliwość , kreatywność, uśmiech zaangażowanie i za to że po prostu byliście i animowaliście razem z nami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom , za liczne przybycie chęć działania i dobrą energię. Dziękujemy wszystkim , którzy w najmniejszym nawet stopniu przyczynili się do tego ,że było tak jak było a było FANTASTYCZNIE :) i W końcu dziękujemy NCK za życzliwe prowadzenie nas po tej drodze . Do zobaczenia przy kolejnych działaniach


Ziemia i Pieśń

Divertimenta

Galeria Pryzmat