"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom KulturyGaleria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Wejdź do Galerii

Sekcja plastyczna

Zajęcia plastyczne prowadzone są przez Tomasza Lipkę a prace dzieci można obejrzeć na blogu sekcji plastycznej. Zapraszamy.

Czytaj więcej

nasz profil na Instagramie

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Instagramie

Instagram

YouTube

Nasz kanał na YouTube

Odwiedź nas

2 s band plakat

Zapraszamy na nasz rocznicowy koncert, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie - gramy rock, pop, blues, punk oraz poezję śpiewaną.

Mamy też kilka naszych, autorskich piosenek.

2's Band

Koncert z cyklu "Piętro wyżej".

10 grudnia 2023 r., godz. 19.00, sala 111, I p.

Bilet: 20 zł - do nabycia w sekretariacie szprotawskiego Domu Kultury.

Rezerwacja telefoniczna:

tel: 68 376 24 01

tel. kom: 500 202 518

ekomakieta

EkoArt-jesteśmy nieformałną grupą( dwuosobową;) która współpracując ze Szprotawskim Stowarzyszeniem Uniwersytetu III Wieku realizuje projekt Ekomakieta Dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” oraz samorządów ze Wzgórz Dalkowskich. Tworzymy makietę części miasta używając w dużej mierze materiałów z recyklingu. W czasie trwania projektu przeprowadzamy zajęcia „na których będziemy pokazywać różne techniki umożliwiające tworzenie z recyklingu.

iwona jarmark

SZPROTAWSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY

W dniach 8-10 grudnia 2023 r. zapraszamy Państwa na szprotawski rynek, gdzie odbędzie się Szprotawski Jarmark Bożonarodzeniowy.

PROGRAM:

******* 8 grudnia *******

12.00 – uroczyste rozpoczęcie Jarmarku

12.15 – program artystyczny Zespołu Przedszkolnego ze Szprotawy

13.00 – blok programów artystycznych szkół

16.00 – STWORY GŁODOMORY – zimowe show dla dzieci

17.30 – ZIMOWY KONCERT – występy uczestników muzycznych programów TV

19.00 – KAPELA BAJER z Nowej Soli

******* 9 grudnia *******

10.00 – rozpoczęcie Jarmarku (muzyka mechaniczna)

12.00 – 16.00 - blok programów artystycznych szkół

18.00 – „FABRYKA ŚW. MIKOŁAJA” - TEATR OGNIA „INFERNAL”

19.00 – MIRELLA DANCE

19.30 – KONCERT KOLĘD w wykonaniu IWONY WĘGROWSKIEJ

******* 10 grudnia *******

14.00 – uroczyste rozpoczęcie Wigilii Gminnej

14.30 – Dziecięco – Młodzieżowy Zespół Fantazja

15.15 – Magdalenki

15.45 – Tulowianki

16.15 – Astry

herbatka plakat

Zapraszamy w najbliższy czwartek na kolejne spotkanie z poezją. Tym razem spotkanie będzie poświęcone znakomitej poetce - Wisławie Szymborskiej, która w tym roku obchodziłaby setne urodziny. Rok 2023 decyzją Senatu RP został ustanowiony Rokiem Wisławy Szymborskiej. I my kończąc tegoroczną przygodę z Czwartkową herbatką chcemy uczcić twórczość naszej noblistki.

gintrowski

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie wraz z Szprotawski domem Kultury zaprasza do udziału w XI Powiatowym Konkursie Wokalnym Kaczmarski&Gintrowski

(formuła online)

Chcemy ocalić od zapomnienia dorobek Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego- wybitnych artystów tworzących polską kulturę w trudnych czasach dla naszej ojczyzny i umożliwić kolejnemu pokoleniu mądry namysł nad ważnymi dla wszystkich Polaków postawami zaangażowania i patriotyzmu.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi 13 grudnia 2023r. w Szprotawskim Domu Kultury. Termin konkursu nie jest przypadkowy, ponieważ łączy się z tragicznymi wydarzeniami ogłoszenia stanu wojennego 13 grudnia 1981r.

Czytaj więcej...