"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom Kultury

divertimenti warsztaty

 

 
Przedstawiamy Wam listę uczestników, którzy pod okiem Idy Tamary Zagórskiej i Krzysztofa Machowskiego będą zdobywać nowe umiejętności wokalne, poznają technikę śpiewu i nie tylko.
A oto nasi adepci:
1. Emilia Zimnicka (Szprotawa)
2. Aleksandra Czwałga (Szprotawa)
3. Piotr Piętka (Szprotawa)
4. Alicja Skwarczyńska (Lubin)
5. Zuzanna Ganowska (Szprotawa)
6. Pola Matylda Rapiej (Szprotawa)
7. Małgorzata Pyrz (Chojnów)
8. Amelia Bargielska (Długie)
9. Magdalena Bargielska (Długie)
10. Oliwia Rudek (Szprotawa)
11. Mateusz Dombrowicz (Świętoszów)
12. Katarzyna Demaj (Lubin)
13. Katarzyna Poprawska (Szprotawa)
14. Stefania Sulik (Bobrzany)
15. Agnieszka Bałut (Szprotawa)
Wszystkich uczestników będziecie mogli zobaczyć i usłyszeć podczas koncertu finałowego w dniu 13.08.2023r., o godz. 18.00 na szprotawskim Rynku.

divertimenti koncert

 

Serdecznie zapraszamy na koncert inaugurujący "XI Szprotawskie Divertimenti".
Koncert "Spotkajmy się o słońca zachodzi" wprowadzi nas w klimat tegorocznych spotkań. Usłyszymy m.in: "Parlami d'amor Mariu", "Arrivederci Roma", "Libertango" oraz wiele innych utworów.
Wykonawcami koncertu będą:
Ida Tamara Zagórska - sopran
Krzysztof Machowski - tenor
Natalia Czekanowska - pianino
Yevheniia Zhukovytska - skrzypce
Zapraszamy serdecznie we wtorek 08.08.2023r. 
Pokaż mniej

IV Koncert Divertimenti

IV KONCERT X JUBILEUSZOWYCH SZPROTAWSKICH DIVERTIMENTI 
15.08.2022r. odbył się IV koncert w ramach X Szprotawskich Divertimenti pod tytułem "Pieśni nad pieśniami". Usłyszeliśmy przepiękne wykonania utworów Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina i Stanisława Niewiadomskiego przeplatane wierszami naszych wieszczów: Adama Mickiewicza, Kamila Cypriana Norwida i Juliusza Słowackiego w interpretacji Krzysztofa Marciniaka.
Dziękujemy wszystkim artystom: Idzie Tamarze Zagórskiej, Agnieszcze Makówce, Natalii Chekanovwskiej, Krzysztofowi Marciniakowi oraz Przemysławowi Reznerowi za wspaniałe dźwięki, kunszt i profesjonalizm. Do zobaczenia w następnym roku w.kolejnej edycji warsztatów 
CZEKAMY NA WASZE ZGŁOSZENIA DO XI SZPROTAWSKICH DIVERTIMENTI
 
Dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury - Andrzej Kajfasz i Dyrektor Artystyczny - Ida Tamara Zagórska zapraszają do udziału w warsztatach wokalnych. Czekamy na dzieci, młodzież i dorosłych, których zamiłowaniem jest śpiew i którzy chcą zgłębiać tajniki techniki śpiewu. Wystarczy nagrać (np. za pomocą telefonu komórkowego) własne wykonanie piosenki z lat 50 - tych lub 60-tych i przesłać je wraz z Kartą Zgłoszenia do nas na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na zgłoszenia czekamy do 24.07.2023r. 
 
 

Galowy koncert Divertimenti

KONCERT GALOWY X JUBILEUSZOWYCH SZPROTAWSKICH DIVERTIMENTI - 14.08.2022
W niedzielny wieczór sala widowiskowa Szprotawskiego Domu Kultury ugościła wszystkich sympatyków Szprotawskich Divertimenti. Podczas koncertu galowego swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczestnicy warsztatów wokalnych prowadzonych pod okiem wybitnych artystów:
🎤 Idy Tamary Zagórskiej - Oliwia Rudek, Katarzyna Poprawska, Agnieszka Bałut, Elizaveta Puzyrev,
🎤 Agnieszka Makówka - Emilia Zimnicka, Agnieszka Zgrzebska,
🎤 Krzysztofa Marciniaka - Monika Jóźwik, Mateusz Dombrowicz,
🎤Przemysław Rezner - Renata Barbusińska, Sabina Terebińska
Wszystkim artystom akompaniowała niezastąpiona pianistka  Natalia Czekanowska.
Wielką niespodzianką dla publiczności okazał się wyjątkowy duet: Idy Tamary Zagóskiej (dyrektora artystycznego Szprotawskich Divertimenti) i Andrzeja Kajfasza (dyrektora Szprotawskiego Domu Kultury), którzy wspólnie wykonali utwór "Lniany ręcznik".
Wszyscy uczestnicy Szprotawskich Divertimenti - zarówno artyści jak i uczestnicy warsztatów - otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy z rąk Mirosława Gąsika - Burmistrza Szprotawy, Teresy Zimy - pomysłodawczyni Szprotawskich Divertimenti, byłej Dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury oraz Andrzeja Kajfasza - Dyrektora Szprotawskiego Domu Kultury.
Wszystkim serdecznie dziękujemy 
 
 fotorelacja: Bogdan Licimiński