"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom Kultury

Czas przedstawić Gwiazdy wieczorów  Festiwalu Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”, który odbędzie się  2-4 lipca w parku SzDK.
 
Plan działań festiwalowych już Państwu przedstawiliśmy. Możecie, też sprawdzić harmonogram na plakatach, na naszej stronie internetowej i profilu FB. Teraz chcemy przedstawić gwiazdy wieczorów.
 
W pierwszym dniu wystąpi Zespół "Dworek Polski" z Chojnic (woj. Pomorskie ). To młodzi ludzie zakochani w  tańcu i dawnych tradycjach.
Szczególnie bliska jest im tradycja dworku polskiego, staropolskie pieśni i tańce, obrzędy oraz kultura przedwojenna..
Zespół uczestniczy w krajowych i zagranicznych festiwalach oraz jarmarkach, w tym między innymi: Kaszubskie Spotkania z folklorem świata, Międzynarodowy Jarmark Folkloru w Węgorzewie,  Balkan Folk Festival w Varnie i  inne.
Ostatnio zespół zdobył I miejsce w międzynarodowym konkursie "Samocvity - The Land of Unlimited Possibilities", organizowanym przez polsko-ukraińską Fundacje się "Art Centre".
 
W drugim dniu zespół TAROHORO.To wyjątkowy, nowoczesny projekt muzyczny nawiązujący do słowiańskich zwyczajów i klimatów. Tematyka koncertu związana jest z codziennością, porusza tematy życiem, śmierci i szeroko pojętej metafizyki. Idea wiąże się z poszukiwaniem własnej tożsamości i powrotu do słowiańskich korzeni.  W prezentowanej twórczości nie zabraknie tajemniczości  przełamywanej żywiołowymi akcentami. 
Nietuzinkowe brzmienia i nowatorskie spojrzenie na folk. 
Koncert wykonywany na żywo przez muzyków z Krakowa i okolic. 
 
Wystąpi 
Joanna Kurdziel -   suka i wiolonczela
Janusz Blecharz  - instrumenty klawiszowe
Mateusz Dudek -  akordeon + nowoczesne, elektroniczne pady, tła artystyczne
Magdalena Fudała - wokal
 
 
gwiazda1 

 

gwiazda2   gwiazda wieczoru

 

 

 

 

ziemiaipiesn