"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom Kultury

Plakat gwiazdka A2 03

 

W najbliższy weekend (29-30.08.) przy Szprotawskim Domu Kultury będzie kolorowo i śpiewnie, a to za sprawą 28 Festiwalu Grup Śpiewaczych "Ziemia i Pieśń". Z dumą informujemy ,że nasz Festiwal otrzymał dofinansowanie z NCK w ramach projektu „Etno Polska 2020” ,w kwocie 73.000 zł oraz ze Związku Artystów Wykonawców STOART na koncerty gwiazd.

Informujemy również ,że tegoroczna edycja będzie pod reżimem sanitarnym , ale jak zawsze będzie radośnie. Wystąpi w niej 28 zespołów z 8 województw. Przeglądom śpiewaczym towarzyszyć będzie wiele atrakcji, nie będzie zaś tradycyjnego korowodu ulicami miasta.

28 Festiwal podzielony jest na trzy strefy:  I koncertową (park SzDK), II wystawców i rękodzielników (plac przed budynkiem SzDK) oraz III animacyjną („Park Dinozaurów” obok SzDK). Strefa dla publiczności jest wydzielona i ma ograniczoną ilość miejsc , nie posiada miejsc siedzących, dlatego zachęcamy naszych gości do przyniesienia kocyków, leżaczków, krzesełek, itp.  W strefie animacyjnej w poszczególnych zajęciach jednocześnie, będzie mogła wziąć udział określona ilość dzieci. Wszystkie strefy posiadają regulaminy i są przygotowane zgodnie z zaleceniami GIS.

Festiwal „Ziemia i Pieśń” to przede wszystkim kultywowanie tradycji poprzez śpiew, muzykę i piękne stroje. Pierwszy koncert przeglądowy rozpocznie się w sobotę o godzinie 10.00 , wystąpią zespoły z woj. lubuskiego i dolnośląskiego. Drugi planujemy o godzinie 15.30 , wystąpią pozostałe zespoły. W tym samym czasie najmłodszych zapraszamy do strefy animacyjnej, gdzie czekać na nich będą animatorzy SzDK, warsztaty plecionkarskie z pracownią „ARTEX” oraz Wioska Słowian z warsztatami czerpania papieru, robienia masła i innymi atrakcjami. Wszystkich do strefy wystawców i rękodzielników. Można będzie podziwiać i zakupić ciekawe dzieł rąk ludzkich, a także posmakować potraw przygotowanych przez sołectwa naszej gminy.

Wystawa "Ziemia i Pieśń – jak to się zaczęło?”- przegląd wszystkich lat, zainstalowana zostanie w przestrzeni miasta w okolicach SzDK.

Przypominamy, że na terenie całego Festiwalu obowiązują zasady bezpieczeństwa związane z COVID – 19. W strefie koncertowej, obowiązuje zasłanianie ust i nosa, zachowanie dystansu społecznego oraz pozostawienie informacji kontaktowych najlepiej imię i nazwisko z nr tel. przynieść zapisane i wrzucić przed wejściem na teren parku do specjalnie przygotowanej do tego celu skrzynki, lub wypełnić na miejscu przed wejściem. Informacje te, zgodnie z RODO zostaną zniszczone po 14 dniach lub przekazane do PSSE w przypadku wykrycia zarażenia COVID -19