"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom Kultury

barwny korowod

Szanowni Państwo dnia 1 lipca 2023 w ramach 31 Festiwalu Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń” urokliwymi ulicami Miasta Szprotawa przejdzie barwny i jedyny taki Korowód rozśpiewanych i roztańczonych artystów. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wielkim wydarzeniu.
W Korowodzie wezmą udział przedstawiciele zespołów folklorystycznych z całej Polski, Koła Gospodyń Wiejskich, Szprotawska Orkiestra Dęta, Klub MOTO Szprotawa, Retro Lubuskie, zabytkowe pojazdy, kluby Fitnes, zaproszeni goście i inni. Zobaczymy także zespoły folklorystyczne z najdalszych zakątków świata prezentujące animacje uliczne m.in. z Meksyku, Maroko, Czech, Macedonii Północnej, Rumuni, Senegalu, Tajlandii i Gruzji. Zespoły te będą gościć w Szprotawie w Ramach 26 Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat pod Kyczerą”.
Nie czekaj, zgłoś swoje uczestnictwo w korowodzie i baw się razem z nami. Jesteśmy przekonani, że będzie to wyjątkowe wydarzenie, które zapisze się w kartach naszego miasta na długie, długie lata.
Poniżej przedstawiamy istotne informacje dotyczące przebiegu trasy i spraw organizacyjnych:
1. Trasa Korowodu będzie przebiegać ulicami: START z parkingu przy PEPCO – ul. M. Konopnickiej, ul. Krasińskiego, pl. Mickiewicza, ul. Basztowa, ul. Bronka Kozaka, Ul. Odrodzenia, Rynek.
2. Uczestnicy Korowodu zobowiązani są do zapoznania się z mapką kolejności uczestnictwa przemarszu (mapka nr 1).
3. Podczas Korowodu zespoły zachowują pomiędzy sobą około 10 metrów odstępu.
4. Na trasie Korowodu będą miały miejsce 2 postoje poświęcone prezentacjom animacji ulicznych. Miejsca zatrzymania się Korowodu oznaczone są na mapce przebiegu Korowodu (mapka nr 2).
5. Prosimy aby przedstawiciele wszystkich formacji zgłoszonych w korowodzie przygotowały tabliczki na kiju z nazwą prezentowanych zespołów, kół gospodyń wiejskich, klubów. Wielkość tabliczki powinna mieć minimum 70 cm długości i 25 cm wysokości. Czcionka nazwy formacji czytelna, jak największa.
6. Zgłoszenie uczestnictwa w Korowodzie prosimy kierować na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zgłosić tą informacje pod nr tel. 500 202 518 (sekretariat SzDK)
7. Podczas Korowodu mieszkańcom Szprotawy będą rozdawane flagietki z logo ZiP oraz herbem Szprotawy.
8. Przejście Korowodu zabezpieczać będzie OSP Siecieborzyce, OSP Lubiechów oraz wolontariusze działający przy Szprotawski Domu Kultury „Backstage Beavers”.
9. Mapki nr 1 i nr 2 zostaną opublikowane w mediach społecznościowych najpóźniej do 25.06.23 oraz rozdane przed samym rozpoczęciem Korowodu.