"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom Kultury

Kalendarz Wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

 

dary

  • Czerwie_plakat.jpg
  • ksiądz_koncert.jpg
  • lipka.jpg
  • marzec.jpg
  • patrycja.jpg
  • plakat_2_PatrycjaKamola.jpg
  • przemyk_koncert.jpg
  • sekcje_20202021-1.jpg

RODO

BIP


 

 

Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

deklaracja dostępnosci

 

 

 

 

 

 

rozkład jazdy

Właśnie rusza nasz kolejny projekt „kulTOURalny bagaż”, który powstał w ramach programu „Kultura Interwencje” i dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 28.000 zł.
Jego ideą jest popularyzacja dziedzictwa o znaczeniu narodowym i poszerzającym dostęp do oferty kulturalnej. Projekt jest kontynuacją projektu „Kulturalne Pendolino”, który realizowaliśmy w ubiegłym roku i cieszył się wielkim zainteresowaniem. Teraz w podróż zabieramy bagaż (walizkę), która jest jego nieodłącznym elementem. Będziemy w krótkim czasie przemieszczać się (podróżować) do wielu miejsc w Polsce związanych z kulturą (teatry, filharmonia, opera, kino, muzea, itp.), fascynować się nią, poznawać ją namacalnie i duchowo. W tym celu posłużymy się wszystkimi formami łączącymi sztukę i edukację (warsztaty, koncerty, przedstawienia, spektakle, eventy, itp.). Podróżować będziemy do trzech miast: Zielonej Góry (woj. lubuskie), Poznania (woj. wielkopolskie) oraz Wrocławia (woj. dolnośląskie) – miast, w których życie kulturalne jest na wysokim poziomie. Nasze „kulTOURalny bagaż” wyruszy 7 razy, zatrzyma się w 16 miejscach kultury. Najbliższy wyjazd już 4 czerwca.
Jest to projekt skierowany do wszystkich mieszkańców gminy Szprotawa: dzieci, młodzieży szkolnej, osób starszych oraz osób ze szczególnymi potrzebami i niepełnosprawnych. Podejmowane działania stworzą warunki do włączania i współdziałania różnych grup społecznych w życiu kulturalnym, zdobywania pozytywnych doświadczeń w kontakcie z kulturą oraz budowaniu kompetencji odbiorców kultury.
 
 
NCK dofinansowanie