"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom KulturyGaleria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Wejdź do Galerii

Sekcja plastyczna

Zajęcia plastyczne prowadzone są przez Tomasza Lipkę a prace dzieci można obejrzeć na blogu sekcji plastycznej. Zapraszamy.

Czytaj więcej

nasz profil na Instagramie

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Instagramie

Instagram

YouTube

Nasz kanał na YouTube

Odwiedź nas

70 lat szdk

 

70 szdk

Na styku kultur

Banner

Repertuar

Harmonogram_maj.jpg

Z ostatniej chwili

 

 czwartkowa herbatka żegleń

drzewo

RODO

BIP


 

 

Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

deklaracja dostępnosci

 Po raz osiemnasty spotkaliśmy się na polanie sierakowskiej na święcie ziemniaka. Razem z nami byli współorganizatorka - sołtys wsi Sieraków p. Krystyna Matczak, włodarz naszego miasta, pan Mirosław Gąsik, radni powiatowi i miejscy , mieszkańcy Sierakowa i goście oraz ten , który zainicjował to spotkanie razem- z prowadzącą imprezę- naszą dyrektorką Teresą Zimą , Zbigniew Teler. Cieszy nas fakt ,że impreza na stale wpisała się w kalendarz naszych cyklicznych imprez, ale co ważniejsze, na stałe gości w sercach mieszkańców. I to było widać - na polanę sierakowską tłumnie przybyli goście. Ognisko płonęło , ziemniaki się piekły a my bawiliśmy się razem z uczniami I klasy SP w Lesznie Górnym, Szprotawska Orkiestrą Dętą , która dała znakomity koncert i równie znakomitym zespołem Dojrzałe Kłosy. Był też czas na konkursy, tańce i zabawy dla najmłodszych , prowadzone przez Kasię Kucharz i Monikę Jóźwik. Oczywiście odbyły się też tradycyjne konkursy - na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków i na najdorodniejszego ziemniaka. Prezentujemy zwycięzców w konkursie na najsmaczniejszą potrawę, dla których nagrody ufundowało Sołectwo Sieraków i Textil Bolesławiec:

Beata Janiszwewska - I miejsce za pierogi z ziemniakami

Edyta Bartko - II miejsce za placki ziemniaczane

pani Aneta III miejsce za zupę ziemniaczaną

pani Aniela Cebula IV nagroda za pączek ziemniaczany

Patrycja - V nagroda za ziemniaki nadziewane

Najdorodniejsze okazy ziemniaków przynieśli:

Michał - ziemniaki serca, Piotr Dębiński i pani Aneta.

Nagrody ufundował Burmistrz Szprotawy.

Dziękujemy za wspólną zabawę! Do zobaczenia następnym razem!

Galeria zdjęć