"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom KulturyGaleria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Wejdź do Galerii

Sekcja plastyczna

Zajęcia plastyczne prowadzone są przez Tomasza Lipkę a prace dzieci można obejrzeć na blogu sekcji plastycznej. Zapraszamy.

Czytaj więcej

nasz profil na Instagramie

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Instagramie

Instagram

YouTube

Nasz kanał na YouTube

Odwiedź nas

Baczynski

Sto lat temu, 22 stycznia 1921 roku, urodził się Krzysztof Kamil Baczyński. Zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert związany z twórczością tego poety, w wykonaniu zespołu Blue Sounds. W koncercie „Rzeczy niepokój” usłyszymy między innymi muzykę do wierszy: „Ten czas”, „Rzeczy niepokój”, „Z wiatrem”, „24 XII", „Erotyk”, „Elegia o chłopcu polskim”, „Kołysanka”, „Nie stój u ciemnych świata wód”, „Jesteś o tyle spojrzeń ode mnie”, „Spojrzenie”. Ten koncert to połączenie poezji, muzyki i sztuki wizualnej.
Tego klimatycznego koncertu nie można przegapić. Zespól Blue Sounds gościł już w Szprotawskim Domu Kultury i był przyjęty przez publiczność bardzo gorąco.
Zapraszamy 19 listopada o godz. 18.30, do sali widowiskowej SzDK.
Bilety w cenie 25 zł, młodzież ucząca się 15 zł
Rezerwacje pod numerami telefonów: 68 376 24 01 i 500 202 518
Kilka słów o zespole:.
Sam zespół nie lubi „szufladkować” swojej muzyki, mówiąc, że ich muzyka kierowana jest przede wszystkim do wrażliwego odbiorcy.
Powstał pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Jego założycielką jest wokalistka Joanna Karkoszka. W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka, stricte bluesowa płyta zespołu „Tak naprawdę to wszystko z miłości”, która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy muzycznych środowiska bluesowego jak i jazzowego. W roku 2008 płyta doczekała się również reedycji w Japonii pod angielskim tytułem To Be Honest It’s All Because of Love. Kolejny album „Karuna” w roku 2013 to dość eklektyczna płyta. Można powiedzieć, że jest to muzyka z pogranicza bluesa, jazzu, muzyki latynoskiej i folk.Jest ukłonem i hołdem złożonym MIŁOŚCI. Dziś zespół sięga po świeże, bardziej nowoczesne brzmienie, łącząc dźwięki akustyczne z elektronicznymi. I takie dźwięki usłyszycie Państwo podczas koncertu „Rzeczy niepokój”.

 

Oświadczenie Covid -19