"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom KulturyGaleria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Wejdź do Galerii

Sekcja plastyczna

Zajęcia plastyczne prowadzone są przez Tomasza Lipkę a prace dzieci można obejrzeć na blogu sekcji plastycznej. Zapraszamy.

Czytaj więcej

nasz profil na Instagramie

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Instagramie

Instagram

YouTube

Nasz kanał na YouTube

Odwiedź nas

spotkanie wigilijne

 

18 grudnia zapraszamy na Gminne Spotkanie Wigilijne. Tym razem w nieco zmienionej formie. Wszystko odbędzie się w budynku SzDK  z zachowaniem reżimu sanitarnego. W sali widowiskowej odbędzie się uroczyste spotkanie z błogosławieństwem , składaniem życzeń oraz koncertem kolęd. Tradycyjnie pamiętając o wielokulturowości Szprotawy życzenia i kolędy wybrzmią w różnych językach.  Z kolędami wystąpią: Szymon Pejski, znany wokalista młodego pokolenia i jego goście oraz Natalia Chekanowska i Tatiana Chomienko z Ukrainy. Koncert dofinansowany został przez STOART. W przerwie koncertu zapraszamy do skosztowania tradycyjnego barszczu wigilijnego i pierożków przygotowanych przez sołectwo Henryków.   Z uwagi na nowe wytyczne  ilość miejsc w sali widowiskowej ograniczona jest do 30%. Dlatego też do prosimy aby Ci , którzy mogą zabrali ze sobą paszporty COVID owe , wówczas będziemy mogli zaprosić do naszej sali więcej osób.  Wszystkich obowiązują maseczki.

Jeśli ktoś z mieszkańców chciałby zaśpiewać podczas koncertu tradycyjną kolędę mniejszości zamieszkujących razem z nami, serdecznie zapraszamy , zgłoście się do nas a my zaplanujemy wasz występ. Zapraszamy serdecznie do wspólnego kultywowania pięknych bożonarodzeniowych tradycji. Szczegółowy harmonogram działań na plakacie.