"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom Kultury



Galeria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Wejdź do Galerii

Sekcja plastyczna

Zajęcia plastyczne prowadzone są przez Tomasza Lipkę a prace dzieci można obejrzeć na blogu sekcji plastycznej. Zapraszamy.

Czytaj więcej

nasz profil na Instagramie

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Instagramie

Instagram

YouTube

Nasz kanał na YouTube

Odwiedź nas

koncert  solidarni z Ukrainą

Wzruszający koncert odbył się w Szprotawskim Domu Kultury. Pomysł zrodził się z potrzeby serca. Dziękujemy wszystkim, którzy tak pięknie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Zarówno na scenie jak i na widowni pojawili się mieszkańcy Szprotawy i przybyli do nas goście z Ukrainy. Na scenie wystąpili: Ola Gyba, Agnieszka Zgrzebska, Katarzyna Kucharz, Angela Stepenko, Maria Kusior, Wojciech Zawislak, Karolina Tuz z zespołem, Anna Bunzyło oraz z Ukrainy Liliia Bundzyło i czwórka rodzeństwa. Wszystkie wykonania publiczność nagradzała gromkimi brawami, momentami nie kryjąc łez. Wzruszenie najmocniej ścisnęło gardło przy najmłodszych wykonawcach. Jak się okazało ich dom już nie istnieje, a oni uciekając zabrali to co dla nich najcenniejsze - skrzypce. Występ przed szprotawską publicznością był dla nich ogromnie potrzebny. Koncert i licytacje poprowadziła Teresa Zima, a Ola Bunzyło tłumaczyła ukraińskiej publiczności. Na koniec z podziękowaniami i modlitwą za pokój wystąpił ks. Andrij Bunzyło. Publiczność okazała wielkie serca licytując dary i wrzucając datki do puszek.

Udało nam się zebrać 4.579,77 zł. Dziękujemy. Cała kwota zostanie przekazana na pomoc Ukrainie.