"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom KulturyGaleria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Wejdź do Galerii

Sekcja plastyczna

Zajęcia plastyczne prowadzone są przez Tomasza Lipkę a prace dzieci można obejrzeć na blogu sekcji plastycznej. Zapraszamy.

Czytaj więcej

nasz profil na Instagramie

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Instagramie

Instagram

YouTube

Nasz kanał na YouTube

Odwiedź nas

Piętro wyżej

Z cyklu "Piętro Wyżej" 28. października 2022 r. o godz. 18.30 zagra u nas Exceptionally Ordinary Jazz Trio.

Koncert odbędzie się w odnowionej sali 111 na I. piętrze SzDK.

Bilety w cenie 20 zł można nabyć w sekretariacie lub zarezerwować telefonicznie pod nr tel: 68 376 24 01, 500 202 518

Serdecznie zapraszamy!

Trio tworzy grupa zaprzyjaźnionych instrumentalistów związanych z zielonogórskim środowiskiem muzycznym. Artyści połączyli siły w lutym 2022 roku z potrzeby wspólnego muzykowania, tworzenia i z miłości do jazzu. Exceptionally Ordinary Jazz Trio to zespół wykonujący autorskie kompozycje oraz standardy jazzowe, zarówno we własnych jak i oryginalnych aranżacjach.

W czerwcu 2022 muzycy dokonali rejestracji kilku utworów, których można posłuchać pod poniższym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=izNeJ8GzxoU...

O muzykach:

Eryk Nowak - pianista, klawiszowiec, kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku „Jazz i Muzyka Estradowa”. Doświadczenie sceniczne i studyjne oraz szerokie muzyczne zainteresowania owocują współpracą ze znakomitymi muzykami z całego świata. Zamiłowanie do muzyki Country, songwriterskiego Indie Acoustic, Hip Hopu, przestrzennego Jazzu Skandynawskiego i rytmicznego Reggae tworzy mieszankę, w której próbuje się poruszać i odnaleźć w tym swoje własne brzmienie.

Maksymilian Staniszewski - uczęszczał do PSM I stopnia w Żarach w klasie fortepianu, studiował na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie kontrabasu jazzowego, aktualnie kształci się na Uniwersytecie Zielonogórskim w Instytucie Muzyki. Multiinstrumentalista, na co dzień kontrabasista i basista. Kształcił się pod okiem kontrabasistów takich jak między innymi: Maciej Adamczak, Jakub Olejnik, Zbigniew Wrombel, Chuck Israels, Russell Hall. Były instruktor Żarskiego Domu Kultury, aktualnie nauczyciel gitary basowej w prywatnej szkole muzycznej. Brał udział w festiwalach muzycznych takich jak Jazz Juniors, Krokus Jazz Festival czy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej. Założyciel i współtwórca wielu zespołów, muzyk sesyjny. Koncertował w takich miastach jak m.in.: Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Olsztyn, Berlin, Cottbus, Zielona Góra, Bogatynia, Görlitz.

Paweł Nienadowski - perkusista współpracujący z wieloma zespołami, regularnie koncertujący, nagrywający płyty, nagradzany na wielu muzycznych festiwalach. Muzyka jest jego sposobem na życie. Uważa, że muzyka ma nieograniczone możliwości, a każda muzyczna chwila jest dla niego wyjątkowa i daje inspiracje do działań.