"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom KulturyGaleria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Wejdź do Galerii

Sekcja plastyczna

Zajęcia plastyczne prowadzone są przez Tomasza Lipkę a prace dzieci można obejrzeć na blogu sekcji plastycznej. Zapraszamy.

Czytaj więcej

nasz profil na Instagramie

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Instagramie

Instagram

YouTube

Nasz kanał na YouTube

Odwiedź nas

retro

Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy wszystkie Panie na występ zespołu Retro hobby band. Oczywiście można ze sobą zabrać osobę towarzyszącą - wejście jest dla wszystkich bezpłatne. Mile widziane ubranie w stylizacji Retro - lata 20-te, 30-te.

Data: 10 marca 2023 r., godz. 18.00

Miejsce: sala widowiskowa SzDK.

O zespole:

Muzyka towarzyszy im od zawsze. Mają bogate doświadczenie muzyczne. Kochają rock and roll, pop, funky, jazz i blues. Z tych gatunków muzycznych czerpią inspirację. Łączą historię ze współczesnością. W ich repertuarze są hity współczesnych „Radiówek” oraz utwory ze “Starego Kina” w swingowej aranżacji.

Skład zespołu:

LECH – frontman, wokalista, multiinstrumentalista

MAJA – wokalistka

ELA – wokalistka

DAREK – gitarzysta, akustyk

JANUSZ – kontrabasista

PIOTR – perkusista

WOJTEK- pianista

Lech Popławski - wokalista, multiinstrumentalista.

Absolwent wokalistyki Jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Pracuje, jako pedagog na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wojciech Pruszyński – pianista, kompozytor, aranżer. W roku 2006 muzyk podjął studia na Uniwersytecie Zielonogórskim – kierunek Jazz i Muzyka Estradowa. W 2011 roku ukończył studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Od 2012 roku pracuje, jako wykładowca na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. W tym czasie trzykrotnie został laureatem nagrody Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego: Nagroda I stopnia za osiągnięcia artystyczne w 2015r., Nagroda II stopnia za osiągnięcia artystyczne w 2022r., Nagroda za osiągnięcia dydaktyczne w 2022r. Od wielu lat współpracuje z Big-Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego, z którym towarzyszył muzykom takim jak: Beata Bednarz, Brian Fentress, Andrzej Dąbrowski, Ewa Uryga, Jarosław Śmietana, Piotr Baron, Urszula Dudziak, Krzysztof Kiljański, Wojciech Myrczek, Ida Zalewska, zespół Bibobit. Oprócz tego występował z muzykami takimi jak: Rob Mazurek, Jeff Parker, Roy Benett, Jacques Seguin, Alex Le Blanc, Alain Bourgeois, Alexander Bonus, Wayne Ellington, Karen Carrol, Maciej Sikała, Artur Majewski, Arek Skolik, Marcin Ślusarczyk, Robert Murakowski. Jest członkiem grupy Yes4Jazz wcześniej znanej, jako Hard Work Ensemble, z którą nagrał dwie płyty. Pianista od wielu lat współpracuje z zespołem Mate wykonującym własną muzykę inspirowaną brzmieniami reggae, ska, jazzu i muzyki folkowej, a także z formacjami bluesowymi: Good Morning Blues i ProjectA. Wystąpił na wszystkich większych festiwalach muzyki jazzowej i bluesowej w kraju m.in. Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Zielonogórska Wiosna Bluesowo-Jazzowa, Jazz Crossings Festival, Głogowskie spotkania jazzowe. Na koncie ma również niezliczoną ilość nagrań, jako muzyk sesyjny.

Darek Kabaciński - Twórca zespołu Retro Hobby Band, realizator dźwięku, muzyk gitarzysta, kompozytor. Współpracujący z wieloma formacjami muzycznymi. W czasach popularności Patrycji Kosiarkiewicz gitarzysta w jej zespole, z którą nagrał trzy płyty. Autor muzyki jej największego przeboju „Jak ja wierzę ". Współpracował i był również gitarzystą w zespole Eweliny Flinty. Obecnie tworzy zespół Retro Hobby Band i własne autorskie projekty muzyczne, założyciel i twórca programu lokalnej Telewizji Żagań. Zajmuje się realizacją dźwięku i prowadzi studio nagrań i salę prób, w czasie wolnym udziela lekcji gry na gitarze. Nie usiedzi, bo zawsze głowa pełna pomysłów.