"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom KulturyGaleria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Wejdź do Galerii

Sekcja plastyczna

Zajęcia plastyczne prowadzone są przez Tomasza Lipkę a prace dzieci można obejrzeć na blogu sekcji plastycznej. Zapraszamy.

Czytaj więcej

nasz profil na Instagramie

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Instagramie

Instagram

YouTube

Nasz kanał na YouTube

Odwiedź nas

70 lat szdk

 

70 szdk

Na styku kultur

Banner

Repertuar

Harmonogram_maj.jpg

Z ostatniej chwili

 

 dotyksztuki

 

RODO

BIP


 

 

Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 256 gości oraz 0 użytkowników.

deklaracja dostępnosci

barwny korowod

Szanowni Państwo dnia 1 lipca 2023 w ramach 31 Festiwalu Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń” urokliwymi ulicami Miasta Szprotawa przejdzie barwny i jedyny taki Korowód rozśpiewanych i roztańczonych artystów. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wielkim wydarzeniu.
W Korowodzie wezmą udział przedstawiciele zespołów folklorystycznych z całej Polski, Koła Gospodyń Wiejskich, Szprotawska Orkiestra Dęta, Klub MOTO Szprotawa, Retro Lubuskie, zabytkowe pojazdy, kluby Fitnes, zaproszeni goście i inni. Zobaczymy także zespoły folklorystyczne z najdalszych zakątków świata prezentujące animacje uliczne m.in. z Meksyku, Maroko, Czech, Macedonii Północnej, Rumuni, Senegalu, Tajlandii i Gruzji. Zespoły te będą gościć w Szprotawie w Ramach 26 Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat pod Kyczerą”.
Nie czekaj, zgłoś swoje uczestnictwo w korowodzie i baw się razem z nami. Jesteśmy przekonani, że będzie to wyjątkowe wydarzenie, które zapisze się w kartach naszego miasta na długie, długie lata.
Poniżej przedstawiamy istotne informacje dotyczące przebiegu trasy i spraw organizacyjnych:
1. Trasa Korowodu będzie przebiegać ulicami: START z parkingu przy PEPCO – ul. M. Konopnickiej, ul. Krasińskiego, pl. Mickiewicza, ul. Basztowa, ul. Bronka Kozaka, Ul. Odrodzenia, Rynek.
2. Uczestnicy Korowodu zobowiązani są do zapoznania się z mapką kolejności uczestnictwa przemarszu (mapka nr 1).
3. Podczas Korowodu zespoły zachowują pomiędzy sobą około 10 metrów odstępu.
4. Na trasie Korowodu będą miały miejsce 2 postoje poświęcone prezentacjom animacji ulicznych. Miejsca zatrzymania się Korowodu oznaczone są na mapce przebiegu Korowodu (mapka nr 2).
5. Prosimy aby przedstawiciele wszystkich formacji zgłoszonych w korowodzie przygotowały tabliczki na kiju z nazwą prezentowanych zespołów, kół gospodyń wiejskich, klubów. Wielkość tabliczki powinna mieć minimum 70 cm długości i 25 cm wysokości. Czcionka nazwy formacji czytelna, jak największa.
6. Zgłoszenie uczestnictwa w Korowodzie prosimy kierować na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zgłosić tą informacje pod nr tel. 500 202 518 (sekretariat SzDK)
7. Podczas Korowodu mieszkańcom Szprotawy będą rozdawane flagietki z logo ZiP oraz herbem Szprotawy.
8. Przejście Korowodu zabezpieczać będzie OSP Siecieborzyce, OSP Lubiechów oraz wolontariusze działający przy Szprotawski Domu Kultury „Backstage Beavers”.
9. Mapki nr 1 i nr 2 zostaną opublikowane w mediach społecznościowych najpóźniej do 25.06.23 oraz rozdane przed samym rozpoczęciem Korowodu.