"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom KulturyGaleria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Wejdź do Galerii

Sekcja plastyczna

Zajęcia plastyczne prowadzone są przez Tomasza Lipkę a prace dzieci można obejrzeć na blogu sekcji plastycznej. Zapraszamy.

Czytaj więcej

nasz profil na Instagramie

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Instagramie

Instagram

YouTube

Nasz kanał na YouTube

Odwiedź nas

gintrowski

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie wraz z Szprotawski domem Kultury zaprasza do udziału w XI Powiatowym Konkursie Wokalnym Kaczmarski&Gintrowski

(formuła online)

Chcemy ocalić od zapomnienia dorobek Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego- wybitnych artystów tworzących polską kulturę w trudnych czasach dla naszej ojczyzny i umożliwić kolejnemu pokoleniu mądry namysł nad ważnymi dla wszystkich Polaków postawami zaangażowania i patriotyzmu.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi 13 grudnia 2023r. w Szprotawskim Domu Kultury. Termin konkursu nie jest przypadkowy, ponieważ łączy się z tragicznymi wydarzeniami ogłoszenia stanu wojennego 13 grudnia 1981r.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół z powiatu żagańskiego. W tej jubileuszowej edycji chcemy utworzyć nową kategorię konkursową, przeznaczoną dla osób dorosłych, licząc na ich zainteresowanie tą twórczością.

Wykonawca prezentuje w Konkursie dwa utwory, z których przynajmniej jeden musi pochodzić z repertuaru Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego, natomiast drugi może należeć do repertuaru innych wykonawców, ale powinien reprezentować gatunek muzyczny należący do kategorii piosenki literackiej.

Zadaniem Uczestnika jest nagranie w warunkach domowych (przy pomocy telefonu, tabletu, komputera, aparatu fotograficznego, itp.) swojego wykonania dwóch utworów i przesłanie nagrania w formacie MP4 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 05.12.2023r. Wymagane są pliki wideo przedstawiające śpiewającą osobę.

Z przyjemnością informujemy, że wszyscy chętni mogą skorzystać z przygotowanych przez Organizatorów podkładów, które dostępne są na koncie Google

login/mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

hasło: kaczmarski

mój dysk ---> podkłady muzyczne

Zgłoszenia przyjmowane będą w formie elektronicznej od 06 listopada do 05 grudnia 2023 r. E-MAILEM na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(w temacie e-maila proszę wpisać „ZGŁOSZENIE KONKURSOWE”)

Szczegóły (regulamin konkursu, w tym karta zgłoszeniowa) można pobrać pod linkiem:

https://tiny.pl/ckx2c

UWAGA!

Nagroda specjalna: Puchar Burmistrza Szprotawy za najlepsze wykonanie utworu pt. „Obława” Jacka Kaczmarskiego.

W tym roku Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik ufundował nagrodę specjalną dla uczestników XI Powiatowego Konkursu Wokalnego Kaczmarski & Gintrowski:

Puchar Burmistrza Szprotawy za najlepsze wykonanie utworu pt. „Obława” Jacka Kaczmarskiego.

​Uczestnicy Konkursu, którzy chcą sięgnąć po tę nagrodę, powinni przesłać wraz z piosenkami przygotowanymi na konkurs nagranie swojego wykonania utworu pt. „Obława”.

Wymagania techniczne oraz termin nadesłania materiałów zostały ustalone w Regulaminie konkursu.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Kontakt z organizatorami:

Tel. koordynatorów konkursu:

Małgorzata Skawińska - 782985400

Tel. sekretariat szkoły 683762566

Serdecznie zapraszam

Bartosz Klimkowski

Dyrektor Szkoły