"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom KulturyGaleria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Wejdź do Galerii

Sekcja plastyczna

Zajęcia plastyczne prowadzone są przez Tomasza Lipkę a prace dzieci można obejrzeć na blogu sekcji plastycznej. Zapraszamy.

Czytaj więcej

nasz profil na Instagramie

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Instagramie

Instagram

YouTube

Nasz kanał na YouTube

Odwiedź nas

Kalendarz Wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

 

dary

  • Czerwie_plakat.jpg
  • ksiądz_koncert.jpg
  • lipka.jpg
  • marzec.jpg
  • patrycja.jpg
  • plakat_2_PatrycjaKamola.jpg
  • przemyk_koncert.jpg
  • sekcje_20202021-1.jpg

RODO

BIP


 

 

Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

deklaracja dostępnosci

W sobotę 18.09.2021 roku mieszkańcy z naszej gminy pojechali w kolejną podróż "Kulturalnym Pendolino" - tym razem do Wrocławia. Pierwszym przystankiem na naszej mapie było Muzeum Narodowe. Tam obejrzeliśmy wystawy: "Śląska rzeźba kamienna XII - XVI wiek", "Sztuka śląska XIV - XVI wiek", "Sztuka polska XVI - XIX wiek", "Sztuka europejska XVI - XX wiek" i "Cudo - Twórcy". Kolejny to "Panorama Racławicka". Olbrzymi obraz o wymiarach 15 X114 metrów. Pomysłodawcą obrazu był lwowski malarz Jan Styka, który zaprosił do współpracy znakomitego Wojciecha Kossaka. Autorom pomysłu zależało głównie na upamiętnieniu tradycji narodowych w 100. rocznicę insurekcji kościuszkowskiej – bitwy stoczonej 4 kwietnia 1794 r. pod Racławicami przez wojska powstańcze (z udziałem słynnych kosynierów) pod wodzą generała Tadeusza Kościuszki z wojskami rosyjskimi dowodzonymi przez generała Aleksandra Tormasowa. Ostatnim przystankiem w tej  podróży była Opera Wrocławska, gdzie wszyscy podróżnicy obejrzeli operę „Nabucco” szczególą w dorobku włoaskiego kompozytora Giuseppe Verdiego. Verdi pod maską historycznego libretta, opowiedział historię zniewolonego narodu, która może wydarzyć się zawsze. Tytułowy Nabucco, to autorytarny władca, dla którego żądza władzy jest najważniejszym celem. Król Babilonu, postanawia najechać i podbić Jerozolimę. W tle toczy się osobista historia, w której prym wiedzie Abigail, pierworodna córka króla Nabuchodonozora, pochodząca z nielegalnego związku. Podobnie jak ojciec pragnie władzy. To historia pozbawiona szczęśliwego finału, naznaczona cierpieniem, łzami i śmiercią. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do kolejnych podróży w ramach projektu.

Nasz projekt  „Kulturalne Pendolino”  jeździ w ramach programu „Kultura Dostępna”.  Dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Patronat medialny nad projektem przyjęła Lokalna Gazeta powiatu Żagańskiego.

Galeria zdjęć