"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom KulturyGaleria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Wejdź do Galerii

Sekcja plastyczna

Zajęcia plastyczne prowadzone są przez Tomasza Lipkę a prace dzieci można obejrzeć na blogu sekcji plastycznej. Zapraszamy.

Czytaj więcej

nasz profil na Instagramie

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Instagramie

Instagram

YouTube

Nasz kanał na YouTube

Odwiedź nas

70 lat szdk

 

70 szdk

Na styku kultur

Banner

Repertuar

Harmonogram_maj.jpg

Z ostatniej chwili

 

 dotyksztuki

 

RODO

BIP


 

 

Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

deklaracja dostępnosci

finał WOŚP

Tradycyjnie  już, to nam przypadł zaszczyt zorganizowania koncertu finałowego WOŚP. Na scenie zaprezentowali się: Julia Kondratiuk z Żar, nasza sekcja Bum Bum Dance, duet Mhmm, Natalia Rabska, Kasia Kucharz, Monika Jóźwik i MOKKA. Pomiędzy prezentacjami scenicznymi odbyły się licytacje, które poprowadziła dyrektor SzDK - Teresa Zima. Dzięki  Państwa hojności  udało się zebrać 6.180 zł + wejściówki na koncert 637,82zł. Najcięższe boje toczono o tort ze szkoły 54, to już chyba nasza tradycja . Tort wylicytowany za kwotę 350 zł, powędrował do Henrykowa, nie wiemy kto miał przyjemność delektować się nim , ale pan radny  Jerzy Chmara na pewno to wie. Najdrożej wylicytowany był stół do ping ponga. Tu darczyńca pan radny  Roman Śliwiński nie tylko wpłacił na konto WOŚP 810 zł , ale też okazał wielkie serce i  przekazał ten stół do Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Szprotawie. Stół przekazał nam PHU Biotel sp.z o.o  z Dzikowic.  W licytacjach dzielnie dotrzymywał kroku pan radny Janusz Bieliński, który nie został właścicielem stołu , ale za to  wylicytował sporo gadżetów. A  hitem były wylicytowane przez niego dwie małe lalki  za niebagatelna kwotę 150 zł, może dlatego ,że przyniosła je mała dziewczynka - "bo jest WOŚP ". Limitowana replika okularów Jurka Owsiaka powędruje do Pałacu w Henrykowie. Wylicytowała je za kwotę 600 zł właścicielka Pałacu , pani Ewa Kochmańska. Byli również inni , którzy  mocno licytowali , ale chcą pozostać anonimowi. Wylicytowali , zestaw ” Parker” od Burmistrza Szprotawy, vouchery, koszulki z autografami, lokalne miody i inne dary. Kierujemy do wszystkich ogromne dziękujemy: do tych którzy byli darczyńcami , do tych którzy licytowali , do tych którzy występowali na naszej WOŚP- oewej scenie, którzy stali przy wejściu , do wolontariuszy , którzy wędrowali z puszkami i w końcu do całego szprotawskiego Sztabu WOŚP.  SZTAB 229 podał nam ,że udało się- pomimo pandemii , brzydkiej pogody - zebrać 30.414, 64 zł + waluta , która zostanie przeliczona  przez bank. Dzięki Wam wiemy ,że warto pomagać , że wiele w nas dobroci. Niech ta dobra energia zostanie z nami na długo. Wszystkim, wszystkiego dobrego. Ekipa SzDK.