"Jedyne co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe." Martyna Wojciechowska

SzDK

Szprotawski Dom KulturyGaleria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Wejdź do Galerii

Sekcja plastyczna

Zajęcia plastyczne prowadzone są przez Tomasza Lipkę a prace dzieci można obejrzeć na blogu sekcji plastycznej. Zapraszamy.

Czytaj więcej

nasz profil na Instagramie

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Instagramie

Instagram

YouTube

Nasz kanał na YouTube

Odwiedź nas

70 lat szdk

 

70 szdk

Na styku kultur

Banner

Repertuar

Harmonogram_maj.jpg

Z ostatniej chwili

 

 dotyksztuki

 

RODO

BIP


 

 

Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

deklaracja dostępnosci

arie i pieśni różne

Zapraszamy serdecznie na koncert „Arie i pieśni różne” w którym wystąpią znani szprotawianie. Maria Kusior i Wojciech Zawiślak. Koncert jak sam tytuł mówi będzie się składał z kilku części w każdej z nich usłyszymy inny gatunek pieśni . I tak w pierwszej części będą to pieśni i arie operowe  m.inn.  Giakomo Carissimi „ Vittoria, mio care” czy Rezitatiiv  i Arię  z opery „Rinaldo” . W drugiej pieśni wybitnych kompozytorów im. inn F. Chopina ,Schuberta , Moniuszki  i pieśni ludowe oraz kolędy.  Koncert odbędzie się  w sobotę 15 stycznia o godz. 17 .00 w Sali widowiskowej SzDK. Wstęp wolny , koncert w reżimie sanitarnym.

 Kilka słów o wykonawcach : Maria Kusior - mezzosopran , absolwentka Katowickiej Szkoły Śpiewu. Wieloletnia śpiewaczka Opery Śląskiej. Od pewnego czasu związana ze Szprotawą, uczyła w PSM I st  w klasie śpiewu i fortepianu. Wojciech Zawiślak- pianista, akompaniator, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu.  Akompaniuje wielu znakomitym wykonawcom a także uczy w PSMI st w Szprotawie w klasie fortepianu.